REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Nasdaq z najlepszym tygodniem od 7 lat

2018-11-30 22:34
publikacja
2018-11-30 22:34

Piątkowa sesja na Wall Street przyniosła kapitulację giełdowych niedźwiedzi. Nasdaq zwieńczył wzrostami najlepszy tydzień od 7 lat, odrabiając straty z pierwszej części listopada.

Nasdaq z najlepszym tygodniem od 7 lat
Nasdaq z najlepszym tygodniem od 7 lat
fot. Shannon Stapleton / / Reuters

Druga połowa piątkowej sesji przyniosła jednoznaczne rozstrzygnięcie. Znamienne było, że giełdowy byki zadały ostatni cios praktycznie w ostatniej minucie handlu. S&P500 zakończył dzień zwyżką o 0,81%, w ciągu całego tygodnia zyskując 4,8%. Nasdaq po wzroście o 0,79%, w ciągu ostatnich 5 sesji poszedł w górę o 5,64%. Był to najsilniejszy tygodniowy wzrost tego indeksu od grudnia 2011 roku.

O ile w środę i w czwartek wsparciem dla byków były "gołębie" sygnały wysyłane z Rezerwy Federalnej, to w piątek w grze były już czysta polityka i emocje. Rynek chce wierzyć, że podczas szczytu G20 w Buenos Aires prezydenci Chin i USA dogadają się i zatrzymają eskalację wojny handlowej.

Nadzieje te były wspierane przez mniej lub bardziej nieformalne wypowiedzi urzędników z Pekinu i Waszyngtonu. Trudno jednak oczekiwać, aby prezydent Donald Trump nagle zrezygnował z przedwyborczych obietnic i "odpuścił" Chinom 400 mld USD corocznego deficytu handlowego. Spotkanie prezydentów Donalda Trumpa i Xi Jingpinga oczekiwane jest w sobotę.

"Rynek jest wyczulony na dwie rzeczy. Pierwsza to polityka monetarna i wszystko to, gdzie będą stopy procentowe za 12 miesięcy. Druga to wyniki szczytu G20" - skomentował Bernard Baumohl z Economic Outlook Group cytowany przez Reutersa.

Wśród poszczególnych spółek kolejną słabą sesję zaliczyły walory General Electric. Akcje pogrążonej w głębokim kryzysie ikony amerykańskiej gospodarki potaniały o 5,5%, powracając w rejony wieloletnich minimów. Notowania sieci hoteli Marriott International spadły o 5,6% po tym, jak firma ogłosiła, że hakerzy wykradli dane o 500 mln rezerwacji klientów.

KK

Źródło:
Tematy
Teraz BMW serii 5 już za 2000 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Teraz BMW serii 5 już za 2000 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Komentarze (4)

dodaj komentarz
open_mind
Czy finansowa era Rothschildów trwająca 249 lat skończy się piątego grudnia tego roku razem z Makronem i pozostałymi ? zobaczymy. Bądźcie przygotowani prawda ich was zaboli.
open_mind
Jak do tej pory to: Komandor US piątej floty Admirał Scott Stearney znaleziony martwy w Bahrami ! Jak znam życie to. Z pewnością samobója sobie walnął!
kimdzongtusk
"Rynek chce wierzyć, że podczas szczytu G20 w Buenos Aires prezydenci Chin i USA dogadają się i zatrzymają eskalację wojny handlowej." ha, ha i jeszcze raz ha ! Oczywiście to przypadek, że jest koniec roku a tzw. zarządzający chcą premiii i nadziewajaą leszczy na "taniutkie i niedowartościowane " akcje :-))) "Rynek chce wierzyć, że podczas szczytu G20 w Buenos Aires prezydenci Chin i USA dogadają się i zatrzymają eskalację wojny handlowej." ha, ha i jeszcze raz ha ! Oczywiście to przypadek, że jest koniec roku a tzw. zarządzający chcą premiii i nadziewajaą leszczy na "taniutkie i niedowartościowane " akcje :-))) Walka idzie o światową dominację gospodarczą, o to, czy juan wypchnie dolara jako światową walutę. Chińczycy mają w dudzie to , czy DJobes wzrośnie czy spadnie . Sprawa ineksów jest sprawą drugo a nawet trzeciorzędną
open_mind
Koniec świata piekła nie ma ! Korzystajmy z wzrostów na giełdach nie ma sobie co żałować!
Kto dziś ciężko chce pracować, grajmy pijmy Lulki palmy, giełda nigdy nie nawali bo świat w finansowego ufa luda napędzanego Optymizmem i euforią. Nie ma co ciężko pracować, życiem trzeba się delektować. Fale spadkowe nie nastąpią bo za
Koniec świata piekła nie ma ! Korzystajmy z wzrostów na giełdach nie ma sobie co żałować!
Kto dziś ciężko chce pracować, grajmy pijmy Lulki palmy, giełda nigdy nie nawali bo świat w finansowego ufa luda napędzanego Optymizmem i euforią. Nie ma co ciężko pracować, życiem trzeba się delektować. Fale spadkowe nie nastąpią bo za sterami najlepsi wirtuozi surfingu giełdowego potrafią surfować nawet bez wiatrów i można tu przytoczyć optymistyczny i „zaawansowany” refren Dawida Podsiadło.

Fal nie ma fal nie ma fal nie ma
Fal nie ma fal
Nie ma fal nie ma fal nie ma fal
Fal nie ma fal nie ma fal nie ma
Fal nie ma fal
Nie ma fal nie ma fal nie ma fal

I giełdy płyną !!!!!!!!!!!!!!! bez Fal ! Dzięki Posiadło.

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki