REKLAMA

Nasdaq odreagował po trzech dniach spadków

2020-09-09 22:07
publikacja
2020-09-09 22:07
Nasdaq odreagował po trzech dniach spadków
Nasdaq odreagował po trzech dniach spadków
fot. Eric Thayer / / Reuters

Po trzech spadkowych sesjach z rzędu na Wall Street doszło do porządnego odreagowania. Rosły zwłaszcza notowania przecenionych ostatnio spółek technologicznych, co pozwoliło indeksowi Nasdaq Composite przerwać spadkową serię.

Takiego odreagowania oczekiwano od początku tygodnia. Nadeszło ono po tym, jak we wtorek Nasdaq spadł o 4,1%, w piątek o 1,3% (w poniedziałek Amerykanie mieli wolne), a w czwartek o blisko 5%.W środę obładowany akcjami technologicznych gigantów Nasdaq poszedł w górę o 2,71%, wspinając się na wysokość 11 141,56 punktów.

- Jest bardzo ważne, aby uświadomić sobie, że te tickery o mega-kapitalizacji ciągnęły rynek w górę i w górę, a w ubiegłym tygodniu rynek zaliczył pewnego rodzaju powrót do średniej – wyjaśniał Peter Kenny, założyciel Strategic Board Solutions LLC cytowany przez agencję Reuters. Wsparciem dla Nasdaqa okazała się też 50-sesyjna średnia krocząca, na której indeks ten zatrzymał się we wtorek.

Ton środowej zwyżce nadawały wielkie spółki technologiczne, których akcje były wyprzedawane podczas poprzednich trzech sesji. We wtorek notowania Tesli poszły w górę o blisko 11% (po spadku o 21% dzień wcześniej). Walory Apple’a podrożały o 4%, a Amazona o 3,8%. Ponad 4% zyskali akcjonariusze Microsoftu.

Solidne odbicie było widoczne także poza sektorem technologicznym. Dow Jones urósł o 1,60%, osiągając poziom 27 940,47 pkt. S&P500 po zwyżce o 2,01% dotarł do 3 398,96 pkt.

Póki co możemy mówić o jednosesyjnym odreagowaniu w ramach lokalnej korekty rozpoczętej na początku września. Amerykański rynek akcji ma za sobą blisko pół roku forsownych wzrostów, napędzanych przez zaledwie garstkę spółek „nowych technologii”, ale mających ogromną (ponad 20-procentową) wagę w indeksie S&P500.

KK

Źródło:
Tematy
Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Komentarze (5)

dodaj komentarz
open_mind
"Nasdaq odreagował po trzech dniach spadków” Jaki jest cel pisania o tym . Przecież to jest towarzystwo wzajemnej adoracji i robią teatr dla publiki aby gawiedź obserwowała ich wyczyny, kompletnie oderwane od rzeczywistości. To już lepiej jak byście pisali jak gówno się w Wa-Wie rozlało i zalewa północną Polskę.
lotar7
Klasyczne odbicie zdechłego kota...
1as
Niech to wreszcie zdechnie, cały ten korpo-syf. A my pójdziemy łowić ryby.
znawca_wszystkiego
Teraz są grzyby.

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki