REKLAMA

Nasdaq spadł drugi raz z rzędu

2020-09-04 22:36
publikacja
2020-09-04 22:36
Nasdaq spadł drugi raz z rzędu
Nasdaq spadł drugi raz z rzędu
fot. Javen / / Shutterstock

Po bardzo mocnej wyprzedaży na Wall Street dzień wcześniej, w piątek spadki były kontynuowane, chociaż już w dużo niższym tempie. Na wartości traciły zwłaszcza spółki technologiczne. Inwestorzy oceniają perspektywy dla wzrostu PKB w USA po lepszym od oczekiwań raporcie z rynku pracy.

Dow Jones Industrial na zamknięciu spadł 0,56 proc. i wyniósł 28.133,31 pkt. S&P 500 zniżkował 0,81 proc. i wyniósł 3.426,96 pkt. Nasdaq Comp. poszedł w dół 1,27 proc., do 11.313,13 pkt. Indeks jest na najniższym poziomie od dwóch tygodni.

Akcje Boeinga wzrosły ponad 1 proc., zyskiwały też banki. JPMorgan Chase i Citigroup podrożały po około 2 proc., Bank of America wzrósł 3,4 proc., a Wells Fargo 1 proc.

"Możliwe, że wreszcie widzimy pewną zmianę wśród liderów, którzy mogą pociągnąć teraz giełdy na nowe szczyty. Tego nam wszystkim brakowało już od dłuższego czasu" - powiedział Peter Cardillo, główny ekonomista rynkowy Spartan Capital Securities.

Apple spadał o 4,5 proc., Amazon, Netflix i Facebook szły w dół o 4 proc., Microsoft i Alphabet traciły po ok. 3 proc. Akcje Tesli spadały o 4,5 proc. W ciągu ostatnich trzech dni akcje spółki spadały, tracąc na wartości ok. 18 proc.

Notowania Lululemon szły w dół o 6,5 proc. Citigroup obniżył rekomendację dla akcji spółki do "neutralnie" z "kupuj".

„Ostatnio notowaliśmy zbyt wysokie wyceny na rynkach - zwłaszcza w sektorze technologicznym - które wymagały pewnej korekty. Nie trzeba daleko sięgać, bowiem po niedawnym irracjonalnym wzroście cen akcji Tesli i Apple, po podziale akcji obu firm, można było zobaczyć nadmierną ekscytację, zwłaszcza wśród inwestorów detalicznych” - powiedział Scott Knapp, główny strateg rynkowy w CUNA Mutual Group.

„Rynki łatwo mogą spaść o kolejne 10 proc. jeśli ludzie zaczną myśleć o podstawach gospodarczych. Jeśli nastawienie zmieni się z technicznego na podstawowe, to rynek będzie mógł pójść dalej w dół, ale okaże się, czy to się zmieni” - powiedział Mohamed El-Erian, główny doradca ekonomiczny Allianz.

Liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych wzrosła w sierpniu o 1,371 mln wobec oczekiwanej zwyżki o 1,35 mln. Stopa bezrobocia w USA wyniosła 8,4 proc., oczekiwano 9,8 proc. wobec 10,2 proc. miesiąc wcześniej.

Wynagrodzenia godzinowe wzrosły w sierpniu o 4,7 proc. rdr i wzrosły o 0,4 proc. mdm vs. konsensus +4,5 proc. i 0,0 proc.

Dwóch członków Fedu wykluczyło możliwość dostosowania forward guidance w najbliższej przyszłości.

„Gdybym miał lepsze wyobrażenie o tym, w jakim stanie będzie gospodarka następnej wiosny, to wiedziałbym, czy musimy zaostrzyć wyjątkowo łagodną politykę, tak jak robiliśmy to podczas ostatniego ożywienia” - powiedział prezes Fed w Chicago Charles Evans w czwartek.

„Kiedy wjedziemy w fazę, w której dla wszystkich będzie jasne, że przechodzimy z polityki awaryjnej do bardziej stabilnej, to wtedy myślę, że jasność odnośnie przyszłych działań w zakresie polityki monetarnej stanie się ważniejsza. Nie sądzę, żebyśmy teraz byli w takiej fazie”- powiedział w wywiadzie dla „Wall Street Journal” prezes Fed w Atlancie Raphael Bostic.

Dziennik „ The Financial Times” podał wcześniej w tym tygodniu, że według EBC wzrost kursu europejskiej waluty może wpłynąć negatywnie na eksport i inflację.

Liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem na świecie przekroczyła w ciągu ostatnich 24 godzin 26,3 mln - wynika z bilansu agencji Bloomberga. W ciągu siedmiu miesięcy pandemii zmarło na Covid-19 ponad 869 tys. osób.

W Stanach Zjednoczonych odnotowano trzecią dobę z rzędu z ponad tysiącem zgonów na Covid-19. Bilans ofiar śmiertelnych epidemii w USA powiększył się w czwartek o 1080 - wynika z danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore (JHU).

Poprzednie dobowe bilanse mówiły o 1066 i 1045 zgonach. Zgodnie z danymi JHU od początku epidemii w USA z powodu koronawirusa zmarły już 186 754 osoby. W sumie w Stanach Zjednoczonych potwierdzono 6 148 875 przypadków infekcji. (PAP Biznes)

kkr/ pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
bha
Sztuczna pompka niepewności rośnie co dalej będzie ze sztucznym nadmuchanym na kredyt balonem.
mirek6504
Jak zaradzić spadkom jak powiedział słynny Erystokrates a No trzeba inwestycji w gospodarkę amerykanska tak jak artykow ponizej z rynku brytyjskiego czyli ,, Szybka kolej w USA,,przenieść z tych 750 miliardów na zbrojenia na taka inwestycje,zmienić kolej przybijana ćwiekami do drewnianych podkładów na nowe technologie Jak zaradzić spadkom jak powiedział słynny Erystokrates a No trzeba inwestycji w gospodarkę amerykanska tak jak artykow ponizej z rynku brytyjskiego czyli ,, Szybka kolej w USA,,przenieść z tych 750 miliardów na zbrojenia na taka inwestycje,zmienić kolej przybijana ćwiekami do drewnianych podkładów na nowe technologie a zapewniam was ze Nasdaq wyszczeli na historyczne szczyty
demeryt_69
Jednym z założycieli i pierwszym przewodniczącym NASDAQ był Madoff.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki