REKLAMA

Nasdaq spadł drugi raz z rzędu

2020-09-04 22:36
publikacja
2020-09-04 22:36
fot. Javen / Shutterstock

Po bardzo mocnej wyprzedaży na Wall Street dzień wcześniej, w piątek spadki były kontynuowane, chociaż już w dużo niższym tempie. Na wartości traciły zwłaszcza spółki technologiczne. Inwestorzy oceniają perspektywy dla wzrostu PKB w USA po lepszym od oczekiwań raporcie z rynku pracy.

Dow Jones Industrial na zamknięciu spadł 0,56 proc. i wyniósł 28.133,31 pkt. S&P 500 zniżkował 0,81 proc. i wyniósł 3.426,96 pkt. Nasdaq Comp. poszedł w dół 1,27 proc., do 11.313,13 pkt. Indeks jest na najniższym poziomie od dwóch tygodni.

/ Bankier.pl

Akcje Boeinga wzrosły ponad 1 proc., zyskiwały też banki. JPMorgan Chase i Citigroup podrożały po około 2 proc., Bank of America wzrósł 3,4 proc., a Wells Fargo 1 proc.

"Możliwe, że wreszcie widzimy pewną zmianę wśród liderów, którzy mogą pociągnąć teraz giełdy na nowe szczyty. Tego nam wszystkim brakowało już od dłuższego czasu" - powiedział Peter Cardillo, główny ekonomista rynkowy Spartan Capital Securities.

Apple spadał o 4,5 proc., Amazon, Netflix i Facebook szły w dół o 4 proc., Microsoft i Alphabet traciły po ok. 3 proc. Akcje Tesli spadały o 4,5 proc. W ciągu ostatnich trzech dni akcje spółki spadały, tracąc na wartości ok. 18 proc.

Notowania Lululemon szły w dół o 6,5 proc. Citigroup obniżył rekomendację dla akcji spółki do "neutralnie" z "kupuj".

„Ostatnio notowaliśmy zbyt wysokie wyceny na rynkach - zwłaszcza w sektorze technologicznym - które wymagały pewnej korekty. Nie trzeba daleko sięgać, bowiem po niedawnym irracjonalnym wzroście cen akcji Tesli i Apple, po podziale akcji obu firm, można było zobaczyć nadmierną ekscytację, zwłaszcza wśród inwestorów detalicznych” - powiedział Scott Knapp, główny strateg rynkowy w CUNA Mutual Group.

„Rynki łatwo mogą spaść o kolejne 10 proc. jeśli ludzie zaczną myśleć o podstawach gospodarczych. Jeśli nastawienie zmieni się z technicznego na podstawowe, to rynek będzie mógł pójść dalej w dół, ale okaże się, czy to się zmieni” - powiedział Mohamed El-Erian, główny doradca ekonomiczny Allianz.

Liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych wzrosła w sierpniu o 1,371 mln wobec oczekiwanej zwyżki o 1,35 mln. Stopa bezrobocia w USA wyniosła 8,4 proc., oczekiwano 9,8 proc. wobec 10,2 proc. miesiąc wcześniej.

Wynagrodzenia godzinowe wzrosły w sierpniu o 4,7 proc. rdr i wzrosły o 0,4 proc. mdm vs. konsensus +4,5 proc. i 0,0 proc.

Dwóch członków Fedu wykluczyło możliwość dostosowania forward guidance w najbliższej przyszłości.

„Gdybym miał lepsze wyobrażenie o tym, w jakim stanie będzie gospodarka następnej wiosny, to wiedziałbym, czy musimy zaostrzyć wyjątkowo łagodną politykę, tak jak robiliśmy to podczas ostatniego ożywienia” - powiedział prezes Fed w Chicago Charles Evans w czwartek.

„Kiedy wjedziemy w fazę, w której dla wszystkich będzie jasne, że przechodzimy z polityki awaryjnej do bardziej stabilnej, to wtedy myślę, że jasność odnośnie przyszłych działań w zakresie polityki monetarnej stanie się ważniejsza. Nie sądzę, żebyśmy teraz byli w takiej fazie”- powiedział w wywiadzie dla „Wall Street Journal” prezes Fed w Atlancie Raphael Bostic.

Dziennik „ The Financial Times” podał wcześniej w tym tygodniu, że według EBC wzrost kursu europejskiej waluty może wpłynąć negatywnie na eksport i inflację.

Liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem na świecie przekroczyła w ciągu ostatnich 24 godzin 26,3 mln - wynika z bilansu agencji Bloomberga. W ciągu siedmiu miesięcy pandemii zmarło na Covid-19 ponad 869 tys. osób.

W Stanach Zjednoczonych odnotowano trzecią dobę z rzędu z ponad tysiącem zgonów na Covid-19. Bilans ofiar śmiertelnych epidemii w USA powiększył się w czwartek o 1080 - wynika z danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore (JHU).

Poprzednie dobowe bilanse mówiły o 1066 i 1045 zgonach. Zgodnie z danymi JHU od początku epidemii w USA z powodu koronawirusa zmarły już 186 754 osoby. W sumie w Stanach Zjednoczonych potwierdzono 6 148 875 przypadków infekcji. (PAP Biznes)

kkr/ pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
bha
Sztuczna pompka niepewności rośnie co dalej będzie ze sztucznym nadmuchanym na kredyt balonem.
mirek6504
Jak zaradzić spadkom jak powiedział słynny Erystokrates a No trzeba inwestycji w gospodarkę amerykanska tak jak artykow ponizej z rynku brytyjskiego czyli ,, Szybka kolej w USA,,przenieść z tych 750 miliardów na zbrojenia na taka inwestycje,zmienić kolej przybijana ćwiekami do drewnianych podkładów na nowe technologie Jak zaradzić spadkom jak powiedział słynny Erystokrates a No trzeba inwestycji w gospodarkę amerykanska tak jak artykow ponizej z rynku brytyjskiego czyli ,, Szybka kolej w USA,,przenieść z tych 750 miliardów na zbrojenia na taka inwestycje,zmienić kolej przybijana ćwiekami do drewnianych podkładów na nowe technologie a zapewniam was ze Nasdaq wyszczeli na historyczne szczyty
demeryt_69
Jednym z założycieli i pierwszym przewodniczącym NASDAQ był Madoff.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki