REKLAMA

Najwyższe TERAZ stawki na kontach oszczędnościowych. 6 proc. to już standard

Monika Dekrewicz2022-07-25 06:00analityk Bankier.pl
publikacja
2022-07-25 06:00

Produkty depozytowe w bankach przeżywają obecnie zdecydowany wzrost popularności. To efekt podwyżek na kontach oszczędnościowych i lokatach wywołanych wzrostem stóp procentowych NBP. Na kontach można obecnie zyskać do 7,05 proc. rocznie.  

Najwyższe TERAZ stawki na kontach oszczędnościowych. 6 proc. to już standard
Najwyższe TERAZ stawki na kontach oszczędnościowych. 6 proc. to już standard
fot. tryam / / Shutterstock

Podwyżki na lokatach terminowych to często poruszany temat na portalach finansowych. Aktualna stawka maksymalna na depozycie to 7,50 proc. w skali roku, a jeśli wziąć pod uwagę oferty z funduszami – 8 proc. rocznie. Podsumowując - znalezienie oprocentowania w wysokości min. 7 proc. rocznie na lokacie nie należy obecnie do trudnych zadań. Tego samego nie można powiedzieć o kontach oszczędnościowych, które w porównaniu do lokat dają dużą większą swobodę dysponowania środkami. Obecnie tylko jeden bank da zarobić min. 7 proc. w skali roku. Jeśli oczekiwania klienta zostaną nieco obniżone – do min. 6 proc. w skali roku – lista wydłuża się o kolejnych 7 instytucji.

Najwyżej oprocentowane konta oszczędnościowe

Najwyższe stawki na kontach oszczędnościowych – lipiec 2022 r.

Bank / Konto

Oproc. [p.a.]

Jaką kwotę obejmuje oprocentowanie?

Jak długo obowiązuje lepsza stawka?

Dla kogo?

1. Toyota Bank

Indeksowane Konto Oszczędnościowe

7,05%

100 tys. zł

do 30 września 2022 r. lub zmiany tabeli

Dla wszystkich zainteresowanych (brak warunków)

2. Getin Noble Bank

Elastyczne Konto Oszczędnościowe

6,50%

400 tys. zł

92 dni

Dla posiadaczy konta osobistego, którzy wpłacą nowe środki i wyrażą zgody marketingowe

2. ING Bank Śląski

Otwarte Konto Oszczędnościowe

6,50%

poniżej 200 tys. zł

3 miesiące

Dla klientów, którzy nie posiadają konta oszczędnościowego lub nie korzystali z niego we wskazanym w regulaminie czasie lub wpłacających nowe środki

2. mBank

Moje cele

 

6,50%

20 tys. zł

do końca miesiąca, w którym otwarto konto i kolejne 3 miesiące

Dla klientów, którzy posiadali na kontach oszczędnościowych i lokatach mniej niż 1000 zł w podanym terminie oraz którzy zaakceptują treść regulaminu.

Wyższa stawka obowiązuje, gdy suma wpływów w bieżącym miesiącu jest wyższa co najmniej o 100 zł od sumy obciążeń

3. Bank Millennium

Konto Oszczędnościowe Profit

6,00%

200 tys. zł

62 dni

Dla posiadaczy konta osobistego, którzy wpłacą nowe środki

3. BOŚ Bank

EKOkonto oszczędnościowe Standard

6,00%

dla nadwyżki powyżej 200 tys. zł do 1 mln zł

do 31 sierpnia 2022 r.

Dla wszystkich zainteresowanych (brak warunków)

3. Nest Bank

Nest Oszczędności

6,00%

100 tys. zł

do końca miesiąca, w którym otwarto konto i kolejne 2 miesiące

Dla osób, które na dany dzień nie posiadały konta oszczędnościowego

3. Santander Consumer Bank

Rachunek oszczędnościowy

6,00%

1 mln zł

do 30 sierpnia 2022 r.

Dla wpłacających nowe środki

4. Citi Handlowy

Konto SuperOszczędnościowe

5,50%

20 tys. zł

do zmiany tabeli

Dla posiadaczy konta osobistego

5. Aion Bank

Konto Oszczędnościowe (Plan All-Inclusive)

5,00%

bez limitu

do 31 grudnia 2022 r.

Dla posiadaczy Planu All-Inclusive

5. Alior Bank

Konto Mega Oszczędnościowe

5,00%

200 tys. zł

4 miesiące

Dla posiadaczy konta osobistego w banku, na które będzie wpływało wynagrodzenie w wysokości min. 2000 zł/m-c; wpłata nowych środków

5. Bank Pekao

Konto oszczędnościowe

5,00%

100 tys. zł

183 dni

Dla posiadaczy konta osobistego, którzy w podanym terminie nie korzystali z konta osobistego/ oszczędnościowego lub posiadali na nich średnie saldo nie wyższe niż 100 zł

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie tabel oprocentowania, regulaminów promocji i stron internetowych banków, stan na 22 lipca 2022 r.

Obecnie tylko jeden bank na rynku jest w stanie zaoferować co najmniej 7 proc. w skali roku na koncie oszczędnościowym. Na taką stawkę – a dokładniej 7,05 proc. rocznie – mogą liczyć posiadacze Indeksowanego Konta Oszczędnościowego w Toyota Banku. Oferta nie ma dodatkowych warunków, ale należy pamiętać o opłacie za prowadzenie, która wynosi 30 zł. Bank zwróci ją na konto klienta, jeśli w danym miesiącu nie wypłacał on z niego środków. Stawka jest obliczana na podstawie wysokości WIBOR 3M i aktualizowana co kwartał. Oprocentowanie w wysokości 7,05 proc. w skali roku dotyczy oszczędności do 100 tys. zł. Powyżej tej kwoty obowiązuje stawka w wysokości 4,05 proc. w skali roku.

Następne „w kolejce” są konta objęte oprocentowaniem w wysokości 6,50 proc. w skali roku. Poszukujący takiej stawki mogą na nią liczyć w trzech bankach – Getin Noble Banku, ING Banku Śląskim i mBanku.

Nowa edycja promocji „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” (Getin Noble Bank) przewiduje stawkę w wysokości 6,50 proc. w skali roku dla oszczędności do 400 tys zł. Lepsze oprocentowanie obowiązuje przez 92 dni. Oferta jest skierowana do posiadaczy konta osobistego, którzy wpłacą nowe środki i wyrażą zgody marketingowe.

Takie samo oprocentowanie towarzyszy nowym promocjom Otwartego Konta Oszczędnościowego w ING Banku Śląskim. 6,50 proc. w skali roku dotyczy środków poniżej 200 tys. zł. Skorzystają z niej nowi klienci, osoby, które mają konto oszczędnościowe, ale z niego nie korzystali w podanym czasie lub jego posiadacze, którzy wpłacą nowe środki. Wyższa stawka jest przyznawana na 3 miesiące. Odsetki wynikające z bonusowego oprocentowania są dopisywane do rachunku po upływie kwartału.

6,50 proc. rocznie można również znaleźć w mBanku na koncie oszczędnościowym Moje cele. Jest to rachunek, który gromadzi oszczędności przez odkładanie tzw. końcówek transakcji. Bank zastosuje lepsze oprocentowanie, jeśli zainteresowany posiada konto osobiste, zaakceptuje postanowienia regulaminu i zapewni wpływy na konto o kwotę min. 100 zł wyższą niż wypłaty. Oferta dla osób, które nie korzystały z lokat lub kont oszczędnościowych banku w podanym terminie. Podana stawka procentowa dotyczy środków do 20 tys. zł. Obowiązuje do końca miesiąca, w którym założono rachunek i przez kolejne 3 miesiące.

Nieco niższą stawkę tj. 6 proc. w skali roku oferują cztery banki – Bank Millennium, BOŚ Bank, Nest Bank i Santander Consumer Bank. Tylko dwie z wymienionych instytucji oczekują posiadania konta osobistego – Bank Millennium i Nest Bank. Najwyższy limit wpłaty wyznaczył Santander Consumer Bank – 1 mln zł. Taka jest także granica w BOŚ Banku, lecz tam 6 proc. w skali roku nalicza się dopiero dla nadwyżki powyżej 200 tys. zł. Obie oferty mają nieco krótki termin obowiązywania lepszej stawki. Najdłużej będzie się ona naliczała w Nest Banku – do końca miesiąca założenia konta i przez kolejne 2 miesiące.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne.
Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
analityk Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (9)

dodaj komentarz
zoomek
A ile inflacja - przepraszam.
bha
Zwykłe konta milionów osób powinny być od wielu lat jakoś oprocentowane zamiast żerować na nich latami obracając co miesiąc grube miliardy klientów znajdujących się na nich za FRIKO !!!. A lokaty powinny dodatkowo mobilizować klientów do jeszcze ich większego oszczędzania oczywiście tylko w zdrowym systemie panującym na rynku bez Zwykłe konta milionów osób powinny być od wielu lat jakoś oprocentowane zamiast żerować na nich latami obracając co miesiąc grube miliardy klientów znajdujących się na nich za FRIKO !!!. A lokaty powinny dodatkowo mobilizować klientów do jeszcze ich większego oszczędzania oczywiście tylko w zdrowym systemie panującym na rynku bez nienasyconej zachłanności udającej jarząbka nie bez celu.Niestety
bha
PS. Lokaty raczej z wygodnymi obwarowaniami, aby tylko dać komuś jak najmniej z nich korzyści. Taka gra pozorów.
sterl
Zamiast podnieść po prostu oprocentowanie minimum 5% to znowu alpejskie kombinacje , na nowe środki jaki stare były inne .. Jeszcze głupsze są tylko dotacje do węgla z których wszyscy co zainwestowali w piece gazowe i pompy ciepła g dostaną bo mają za dużo..? wydając na nowocześniejsze nie kopcące źródła ? muszą znowu stary piec Zamiast podnieść po prostu oprocentowanie minimum 5% to znowu alpejskie kombinacje , na nowe środki jaki stare były inne .. Jeszcze głupsze są tylko dotacje do węgla z których wszyscy co zainwestowali w piece gazowe i pompy ciepła g dostaną bo mają za dużo..? wydając na nowocześniejsze nie kopcące źródła ? muszą znowu stary piec zamontować żeby coś dostać? z własnych podatków?
karbinadel
W mBanku jak zwykle średniowieczne obwarowania. a dla zwykłych klientów 0,5 %
szprotkafinansjery
Kru(cz)ków więcej niż gołębi na rynku w Krakowie i gwiazd(ek) więcej niż tych na niebie.
olmert
Wypłata z IKO w Toyota Bank to 30 zeta w plecy.
olmert
Nest daje lojalnym klientom oprocentowanie równe WIBOR 3M - tego raczej jeszcze długo nikt nie pobije!
olmert
A do tego brak limitu kwotowego.

Powiązane: Oszczędzanie i inwestycje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki