REKLAMA

Najlepsi pracodawcy według Randstad. Na czele Samsung, Volvo i PLL LOT

2021-06-21 15:00
publikacja
2021-06-21 15:00
Najlepsi pracodawcy według Randstad. Na czele Samsung, Volvo i PLL LOT
Najlepsi pracodawcy według Randstad. Na czele Samsung, Volvo i PLL LOT
fot. Mahony / / Shutterstock

Atrakcyjne wynagrodzenia, przyjazna atmosfera pracy, kondycja finansowa firmy czy reputacja - to jedne z czynników, które były brane pod uwagę podczas tworzenia rankingu najlepszych pracodawców. W pierwszej trójce znaleźli się: Samsung Electronics, Volvo i PLL LOT. 

Pięć tysięcy respondentów w wieku od 18 do 64 lat, którzy pracują, uczą się lub szukają pracy, wzięło udział w badaniu ankietowym, którego wyniki wyłoniły 10 najbardziej atrakcyjnych pracodawców. Top 10 objęło następujące firmy: 

  1. Samsung Electronics Polska
  2. Volvo Polska
  3. Polskie Linie Lotnicze LOT
  4. Kampania Piwowarska
  5. Toyota Motor Manufacturing Poland
  6. Pratt&Whitney Rzeszów
  7. KGHM Polska Miedź
  8. Neuca
  9. Fujitsu Technologu Solution
  10. BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego 

Poprosiliśmy biuro prasowe Randstad o uzasadnienie przyznania tytułu pierwszej trójce pracodawców. 

"Respondenci mają za zadanie w pierwszej kolejności ocenić, jakie znaczenie dla ich wyboru pracodawcy mają poszczególne czynniki. W dalszej kolejności respondentom przedstawiane są poszczególne marki pracodawców. W tym etapie uczestnicy badania wskazują, czy znają daną markę (poziom świadomości marki pracodawcy), a następnie przypisują im poszczególne czynniki z listy (poziom percepcji pracodawcy - proszę pamiętać, że nie jest to deklaracja wyłącznie osób zatrudnionych w danej firmie, a raczej ogółu uczestników rynku pracy i ich postrzegania marki, siły wizerunku marki pracodawcy). Korelacja ważności poszczególnych czynników oraz tego, które czynniki są przypisywane którym pracodawcom, daje nam rezultat w postaci rankingu. W przypadku zwycięzców z top3 przypisane im zostały w pierwszej kolejności następujące czynniki: 1. Samsung - kondycja finansowa pracodawcy, bardzo dobra reputacja, możliwości rozwoju zawodowego, 2. Volvo - kondycja finansowa pracodawcy, bardzo dobra reputacja, atrakcyjne wynagrodzenie i benefity, 3. LOT - atrakcyjne wynagrodzenie i benefity, możliwości rozwoju zawodowego, bardzo dobra reputacja", przekazał w rozmowie z Bankier.pl Mateusz Żydek z Randstad Polska. 

Jak wynika z badania pod względem wynagrodzeń i oferty benefitów najlepiej została oceniona spółka KGHM Polska Miedź. Przyjazna atmosfera pracy była najczęściej wskazywana w firmie EMC Instytut Medyczny, natomiast w kwestii stabilności zatrudnienia - Polski Koncern Naftowy Orlen. 

Wyniki Randstad Employer Brand Research mówią również o tym, że najlepszą reputacją odznaczała się Toyota Motor, możliwością pracy zdalnej - Capgemini Polska, a w ZF Polpharna najlepiej dbano o bezpieczne środowisko pracy w czasie epidemii. 

WS

Źródło:
Tematy
Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
demeryt_69
PPL zatrudnia całe rodziny i płaci lepiej niż KNF :)

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki