REKLAMA

Najgorszy bankomatowy złodziej?

2015-05-19 08:59
publikacja
2015-05-19 08:59
Najgorszy bankomatowy złodziej?
Najgorszy bankomatowy złodziej?
/ Villiger Security Solutions AG

Bankomaty to pozornie łatwy cel dla złodzieja. Wystarczy wywieźć maszynę w bezpieczne miejsce i dobrać się do cennej zawartości. Do wykonania zadania oprócz siły i narzędzi potrzebna jest jeszcze sprawność umysłu i spostrzegawczość. Przekonał się o tym chyba jeden z najsłabszych w swoim fachu rabusiów, którego „występ” opublikowała australijska policja z Queensland.

Złodzieje okradający bankomaty imają się różnych sztuczek. Na łamach Bankier.pl pisaliśmy o popularnych trikach – np. użyciu gazu wpuszczanego do wnętrza maszyny. Jednym ze schematów stosowanych przez rabusiów jest ram raid, czyli wyrywanie bankomatów z użyciem ciężkiego sprzętu. Często zniszczeniu ulegają wówczas nie tylko bankowe maszyny, ale także budynki, w których je zainstalowano.

Właśnie na takie rozwiązanie zdecydował się jeden z australijskich miłośników bankomatów, którego wyczyn zarejestrowały kamery w Townsville w stanie Queensland. Złodziej wykorzystał skradzioną półciężarówkę, z pomocą której miał zamiar wyrwać maszynę z wnętrza sklepu. Wszystko szło zgodnie z planem, ale na drodze do sukcesu stanął stojak z okularami przeciwsłonecznymi.

W opublikowanym przez policję filmie widać, że rabuś zdecydował się jeszcze na drugie podejście. Nie widać w nim jednak zapału, a raczej rezygnację i brak ducha walki.

Policjanci poszukują teraz autora mistrzowskiego występu. Niewykluczone, że po tak kiepskim starcie zdecydował się przestawić swoją karierę na nieco inne tory.

/mk

Źródło:
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~sid
typowy nieudacznik życiowy jak wyborca PiSu. Państwo nie dało...
~Ja
1. to nie działo sie w Polsce
2. szerzenie nienawiści jest żałosne i prymitywne a kto to popiera jest na poziomie morza
nie pozdrawiam
~On odpowiada ~Ja
Przeczytaj ze zrozumieniem... słowo klucz "JAK"
~ssdcsdcds
Jeśli tak ma wyglądać wyborca PO to ja dziękuje obu partiom. Bijcie się dalej, ale mam nadzieję, że poza granicami mojego kraju... już wkrótce...
~xxx
a rozwijając temat to każdy wyborca jest kretynem , wierzyć ,że ktokolwiek będzie się troszczył o moje interesy? Wyborców się głaska tylko przed wyborami...A z partii p[olitycznych PO jest na pierwszym miejscu w rozgrabianiu majątku narodowego. Są perfekcyjni!

Powiązane: Napad na bank

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki