REKLAMA
PILNE

Najbezpieczniejsze państwa świata

2016-10-14 06:57
publikacja
2016-10-14 06:57

Katar i Zjednoczone Emiraty Arabskie znalazły się w trójce najbezpieczniejszych krajów świata. Raport na ten temat opublikowała fundacja Światowe Forum Ekonomiczne (WEF). Najbezpieczniejszym miejscem do życia na świecie jest Finlandia. Polska znalazła się na 35 miejscu rankingu.

fot. / / YAY Foto

Eksperci Światowego Forum Ekonomicznego wzięli pod uwagę liczbę pospolitych przestępstw, zdarzeń związanych z przemocą i terroryzmem. Badano także stopień niezawodności służb policyjnych.

Robert Rosiek, polski ambasador w Zjednoczonych Emiratach Arabskich podkreśla, że liczba polskich turystów podróżujących do Abu Zabi czy Dubaju w ostatnich latach rośnie.

"Historyczne kierunki jak Tunezja czy Egipt są obecnie mniej popularne. Polacy szukają miejsc, które są atrakcyjne, ale spełniają też kryteria bezpieczeństwa" - podkreśla ambasador.

Według raportu Forum Ekonomicznego, Zjednoczone Emiraty Arabskie sprzyjają nie tylko rozwojowi biznesu, ale także turystyki. "Organizacja EXPO 2020 i budowa takich założeń jak Luwr czy Muzeum Gugenheima są dowodem na rozwój infrastruktury turystycznej" - napisali eksperci Światowego Forum Ekonomicznego.

Ranking fundacji zamykają takie kraje jak Nigeria, Jemen, Pakistan i Wenezuela. Irak, Afganistan czy Libia nie były w ogóle brane pod uwagę.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Anna Dudzińska/Dubaj/dj

Źródło:IAR
Tematy
Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Komentarze (15)

dodaj komentarz
~BobBudowniczy
Monako, Andora, Luxemburg, Singapur, Lichtenstein, Nowa Zelandia, Japonia - najbezpieczniejsze. Próćz ZEA, najniebezpieczniej jest wszędzie tam, gdzie jest dużo murzynów/arabów. Prędzej się w USA dostanie wp..dol od murzyna, niż w Rosji od lokalnych dresów, którzy dowiedząc się, że jesteś z Polszy, będą chcieć napić się z tobą wódki.
~Eskimos
Byłem w ponad stu krajach, poza ,,czarną Afryką ".
Najniebezpieczniejsze kraje, w których czułem się nieswojo to Brazylia, Argentyna, Peru, Stany Zjednoczone. Podobno w Chile też jest niebezpieczne, byłem tam 5 razy i mam same dobre wrażenia.na Filipinach jest niebezpiecznie, ale turysci rzadko są ofiarami, wolą okradać sami
Byłem w ponad stu krajach, poza ,,czarną Afryką ".
Najniebezpieczniejsze kraje, w których czułem się nieswojo to Brazylia, Argentyna, Peru, Stany Zjednoczone. Podobno w Chile też jest niebezpieczne, byłem tam 5 razy i mam same dobre wrażenia.na Filipinach jest niebezpiecznie, ale turysci rzadko są ofiarami, wolą okradać sami siebie, gorzej z np.promami, które często toną. Niile też wspominam Armenie, gdzie jedni chcą ci dać wszystko, chociaż nic nie mają, a drudzy są gotowi dać w łeb za 20 dolców..
W Meksyku w stolicy było też dziwnie.
Słyszałem też , że kobieta podróżując samotnie po Turcji to zaproszenie tubylców do gwałtu.
W Europie kroluje Rumunia i Albania.
~ededed
bzdura... najbezpieczniejsza jest korea polnocna... przestepczosci nie ma...
~ardean
Tyle gadano o tych strzelaninach w Fnlandii, gdzie mnóstwo ludzi ma bron palną, a tu się okazuje, że to najbezpieczniejsze miejsce na ziemi...
~Eskimos
Finowie tylko polują na Rosjan, a ci się tam nie zapuszczają, a jak już to przy alkoholowym pasniku są i tak pod ochroną.
~Maxim
I znowu znawcy którzy nigdzie nie byli będą pisać bzdury. Odwiedziłem ponad 50 krajów świata i potwierdzam że nigdzie nie czułem się równie bezpiecznie jak w Emiratach, w Dubaju możesz w środku nocy iść gdziekolwiek z najnowszym iphonem w rece, obwieszony złotem i tysiącem dolarów w drugiej dloni i nikt nigdzie cie nie zaczepi. Zrób I znowu znawcy którzy nigdzie nie byli będą pisać bzdury. Odwiedziłem ponad 50 krajów świata i potwierdzam że nigdzie nie czułem się równie bezpiecznie jak w Emiratach, w Dubaju możesz w środku nocy iść gdziekolwiek z najnowszym iphonem w rece, obwieszony złotem i tysiącem dolarów w drugiej dloni i nikt nigdzie cie nie zaczepi. Zrób to samo w "cywilizacji" typu Londyn czy Nowy Jork, powodzenia!
~Ubaw-socjal-nieroba
A po co napadać i się męczyć dla ew. imitacji złota lub najwyżej 3-ki i marnego tysiąca dolarów ?
~maxim odpowiada ~Ubaw-socjal-nieroba
Zapytaj o to nożowników z Londynu, którzy napadną cię dla 20 funtów.
~Bogdan
Dlaczego ci niby eksperci to tacy idioci?a moze dla arabskiej kasy robią z siebie idiotów?W tvn jak widzę"ekspertów" to przynajmniej kabaretowo jest.
~outlook
Za to TVP to jest intelygencja :D

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki