REKLAMA

Najbezpieczniejsze państwa świata

2016-10-14 06:57
publikacja
2016-10-14 06:57

Katar i Zjednoczone Emiraty Arabskie znalazły się w trójce najbezpieczniejszych krajów świata. Raport na ten temat opublikowała fundacja Światowe Forum Ekonomiczne (WEF). Najbezpieczniejszym miejscem do życia na świecie jest Finlandia. Polska znalazła się na 35 miejscu rankingu.

Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie / YAY Foto

Eksperci Światowego Forum Ekonomicznego wzięli pod uwagę liczbę pospolitych przestępstw, zdarzeń związanych z przemocą i terroryzmem. Badano także stopień niezawodności służb policyjnych.

Robert Rosiek, polski ambasador w Zjednoczonych Emiratach Arabskich podkreśla, że liczba polskich turystów podróżujących do Abu Zabi czy Dubaju w ostatnich latach rośnie.

"Historyczne kierunki jak Tunezja czy Egipt są obecnie mniej popularne. Polacy szukają miejsc, które są atrakcyjne, ale spełniają też kryteria bezpieczeństwa" - podkreśla ambasador.

Według raportu Forum Ekonomicznego, Zjednoczone Emiraty Arabskie sprzyjają nie tylko rozwojowi biznesu, ale także turystyki. "Organizacja EXPO 2020 i budowa takich założeń jak Luwr czy Muzeum Gugenheima są dowodem na rozwój infrastruktury turystycznej" - napisali eksperci Światowego Forum Ekonomicznego.

Ranking fundacji zamykają takie kraje jak Nigeria, Jemen, Pakistan i Wenezuela. Irak, Afganistan czy Libia nie były w ogóle brane pod uwagę.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Anna Dudzińska/Dubaj/dj

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (15)

dodaj komentarz
~BobBudowniczy
Monako, Andora, Luxemburg, Singapur, Lichtenstein, Nowa Zelandia, Japonia - najbezpieczniejsze. Próćz ZEA, najniebezpieczniej jest wszędzie tam, gdzie jest dużo murzynów/arabów. Prędzej się w USA dostanie wp..dol od murzyna, niż w Rosji od lokalnych dresów, którzy dowiedząc się, że jesteś z Polszy, będą chcieć napić Monako, Andora, Luxemburg, Singapur, Lichtenstein, Nowa Zelandia, Japonia - najbezpieczniejsze. Próćz ZEA, najniebezpieczniej jest wszędzie tam, gdzie jest dużo murzynów/arabów. Prędzej się w USA dostanie wp..dol od murzyna, niż w Rosji od lokalnych dresów, którzy dowiedząc się, że jesteś z Polszy, będą chcieć napić się z tobą wódki.
~Eskimos
Byłem w ponad stu krajach, poza ,,czarną Afryką ".
Najniebezpieczniejsze kraje, w których czułem się nieswojo to Brazylia, Argentyna, Peru, Stany Zjednoczone. Podobno w Chile też jest niebezpieczne, byłem tam 5 razy i mam same dobre wrażenia.na Filipinach jest niebezpiecznie, ale turysci rzadko są ofiarami, wolą
Byłem w ponad stu krajach, poza ,,czarną Afryką ".
Najniebezpieczniejsze kraje, w których czułem się nieswojo to Brazylia, Argentyna, Peru, Stany Zjednoczone. Podobno w Chile też jest niebezpieczne, byłem tam 5 razy i mam same dobre wrażenia.na Filipinach jest niebezpiecznie, ale turysci rzadko są ofiarami, wolą okradać sami siebie, gorzej z np.promami, które często toną. Niile też wspominam Armenie, gdzie jedni chcą ci dać wszystko, chociaż nic nie mają, a drudzy są gotowi dać w łeb za 20 dolców..
W Meksyku w stolicy było też dziwnie.
Słyszałem też , że kobieta podróżując samotnie po Turcji to zaproszenie tubylców do gwałtu.
W Europie kroluje Rumunia i Albania.
~ededed
bzdura... najbezpieczniejsza jest korea polnocna... przestepczosci nie ma...
~ardean
Tyle gadano o tych strzelaninach w Fnlandii, gdzie mnóstwo ludzi ma bron palną, a tu się okazuje, że to najbezpieczniejsze miejsce na ziemi...
~Eskimos
Finowie tylko polują na Rosjan, a ci się tam nie zapuszczają, a jak już to przy alkoholowym pasniku są i tak pod ochroną.
~Maxim
I znowu znawcy którzy nigdzie nie byli będą pisać bzdury. Odwiedziłem ponad 50 krajów świata i potwierdzam że nigdzie nie czułem się równie bezpiecznie jak w Emiratach, w Dubaju możesz w środku nocy iść gdziekolwiek z najnowszym iphonem w rece, obwieszony złotem i tysiącem dolarów w drugiej dloni i nikt nigdzie I znowu znawcy którzy nigdzie nie byli będą pisać bzdury. Odwiedziłem ponad 50 krajów świata i potwierdzam że nigdzie nie czułem się równie bezpiecznie jak w Emiratach, w Dubaju możesz w środku nocy iść gdziekolwiek z najnowszym iphonem w rece, obwieszony złotem i tysiącem dolarów w drugiej dloni i nikt nigdzie cie nie zaczepi. Zrób to samo w "cywilizacji" typu Londyn czy Nowy Jork, powodzenia!
~Ubaw-socjal-nieroba
A po co napadać i się męczyć dla ew. imitacji złota lub najwyżej 3-ki i marnego tysiąca dolarów ?
~maxim odpowiada ~Ubaw-socjal-nieroba
Zapytaj o to nożowników z Londynu, którzy napadną cię dla 20 funtów.
~Bogdan
Dlaczego ci niby eksperci to tacy idioci?a moze dla arabskiej kasy robią z siebie idiotów?W tvn jak widzę"ekspertów" to przynajmniej kabaretowo jest.
~outlook
Za to TVP to jest intelygencja :D

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki