REKLAMA

Nadeszła zima w Ukrainie, a miliony ludzi są bez ogrzewania i prądu

2022-11-27 06:11
publikacja
2022-11-27 06:11

Od niedzieli w rejonie Kijowa prognozowane są duże opady śniegu, a temperatura ma utrzymywać się poniżej zera zarówno w nocy, jak i w dzień. Tymczasem miliony mieszkańców miasta i okolic nie mają prądu, ogrzewania, a często i wody. Tam, gdzie dostawy przywrócono, częste są okresowe wyłączenia.

Nadeszła zima w Ukrainie, a miliony ludzi są bez ogrzewania i prądu
Nadeszła zima w Ukrainie, a miliony ludzi są bez ogrzewania i prądu
fot. Mykola Tys / / ZUMA Press

Ukraiński operator sieci energetycznej Ukrenergo poinformował w sobotę, że producenci energii byli w stanie zaspokoić potrzeby jedynie w ok. 70 proc., co jednak nie wyklucza restrykcji i okresowych wyłączeń.

Prezydent Wołodymyr Zełenski oświadczył, że ograniczenia w zużyciu energii obowiązują w 14 na 27 obwodów oraz w Kijowie. "Jeżeli zużycie energii wzrośnie wieczorami, ilość wyłączeń może się zwiększyć" - powiedział Zełenski w wieczornym nagraniu wideo. "To ponownie dowodzi, jak ważne jest obecnie oszczędzanie energii i jej racjonalne zużywanie" - dodał.

Sergiej Kowalenko, główny dyrektor operacyjny firmy YASNO, która dostarcza prąd ukraińskiej stolicy, poinformował, że sytuacja w mieście poprawiła się, ale wciąż pozostaje "dość trudna". Jak powiedział Kowalenko, mieszkańcy Kijowa powinni mieć prąd co najmniej przez 4 godziny dziennie. W przeciwnym razie powinni alarmować władze.

Ukrenergo wystosował apel do odbiorców, którzy mają przywrócone dostawy prądu, aby oszczędnie go zużywali, tak aby wystarczyło dla innych.

Ostatni rosyjski atak na infrastrukturę energetyczną, dokonany w ub. środę, wyrządził największe szkody w tej infrastrukturze od początku wojny. Miliony ludzi na Ukrainie pozostało bez prądu, wody i ogrzewania.

Kreml twierdzi, że jego ataki na infrastrukturę energetyczną "są konsekwencją odmowy Kijowa rozpoczęcia rozmów". (PAP)

jm/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Komentarze (72)

dodaj komentarz
shk7421
Zełeński wykonuje polecenia zza oceanu i swoją rolę spełnia na medal. Wolą wall street jest zniszczona ukraina i taka będzie, polska tez.
Raffmo
bzdura.

TO bandycka roSS.ja napadła Ukrainę i to ona ją niszczy.

Wy trolle zawsze odwracacie narrację i nigdy nie jesteście winni tylko ktoś inny.
shk7421 odpowiada Raffmo
Ale nie da się pokonać kraju który posiada duży arsenał nuklerany. Dlatego usa boi się bezpośrednio atakować rosję, ale kraje kolonialne trzeciej kategorii jak ukraina, polska, estonia, litwa, łotwa to już mogą być zniszczone i jednocześnie odcinąc europę od tanich surowców i technologii z chin.
and00 odpowiada shk7421
Lepiej mieć troche droższe surowce niż bandyckie państwo u boku
Albo zbombardowany przez to państwo dom
ps
Ruskie już przegrali, teraz walczą żeby jakoś z tego wyjść
A całe byłe ZSRR się z nich śmieje
Dla kraju którego cały autorytet opierał się na strachu to tragedia
shk7421 odpowiada and00
Bzdura, tanie surowce = rozwój gospodarki
dongonzales
Widzę że nowomowa z Onetu dotarła do bankiera. Już nie jest "na Ukrainie" tylko "w Ukrainie". CIekawe jaka zima jest "w Węgrzech, Węgrach, ...."? Naawet w notatce PAP, którą przytaczacie jest po staremu. W TVP też jest po staremu. Drogi Bankierze nie naśladujcie Onetowców, bo to wygląda żałośnie. Standard Widzę że nowomowa z Onetu dotarła do bankiera. Już nie jest "na Ukrainie" tylko "w Ukrainie". CIekawe jaka zima jest "w Węgrzech, Węgrach, ...."? Naawet w notatce PAP, którą przytaczacie jest po staremu. W TVP też jest po staremu. Drogi Bankierze nie naśladujcie Onetowców, bo to wygląda żałośnie. Standard wyznaczają media publiczne. Jak zmieni się władza to może zmienią wyjątki w języku polskim, ale póki co nie musicie się nikomu podlizywać.
adam.1983
Następny który się nie przykładał do nauki zasad języka polskiego tylko powiela zaleciałości językowe z poprzednich pokoleń.
trolley odpowiada adam.1983
ile razy można powtarzać że "w Ukrainie" to nowomowa prosto z agencyjek wpływu społecznego na potrzeby wojny propagandowej, trolu
adam.1983 odpowiada trolley
W Ukrainie to jest pisownia zgodna z starymi a nie nowymi zasadami języka polskiego, "W" dotyczy się obszarów niepodległych innemu rządowi i tak było zawsze, a od 16 lipca 1991 Ukraina jest krajem suwerennym i dlatego od tamtego momentu powinna być używana forma "W Ukrainie"
a NA Ukrainie jest po prostu zaleciałością
W Ukrainie to jest pisownia zgodna z starymi a nie nowymi zasadami języka polskiego, "W" dotyczy się obszarów niepodległych innemu rządowi i tak było zawsze, a od 16 lipca 1991 Ukraina jest krajem suwerennym i dlatego od tamtego momentu powinna być używana forma "W Ukrainie"
a NA Ukrainie jest po prostu zaleciałością sprzed 1991 roku zakorzenioną w języku i przekazywaną z pokolenia na pokolenie ( tak mówili rodzice, dziadkowie itp. więc tak zostało ) potrzeba dużo czasu żeby w języku utrwaliła się zmiana.
Po komentarzach widzę za większość komentujących ma problem z językiem Polskim, można by powiedzieć polski trudny język dla Rosjan :P Mój komentarz nie ma nic wspólnego z polityką a jedynie celem uświadomienia gimnazjalistów na tym portalu skąd się nagle wzięło "W" Ukrainie
od_redakcji
Ukraińska kampania dezinformacyjna zaprojektowana przez Biały Dom, NATO i globalistyczne elity-pasożyty, realizowana przez ich spuściznę kłamliwych mediów – jest najbardziej wszechobecna w historii. Ponieważ tak wiele ich propagandy wojennej to ewidentne kłamstwa, żadna debata publiczna nie jest tolerowana. Każdy, kto kwestionuje Ukraińska kampania dezinformacyjna zaprojektowana przez Biały Dom, NATO i globalistyczne elity-pasożyty, realizowana przez ich spuściznę kłamliwych mediów – jest najbardziej wszechobecna w historii. Ponieważ tak wiele ich propagandy wojennej to ewidentne kłamstwa, żadna debata publiczna nie jest tolerowana. Każdy, kto kwestionuje narrację, jest oczerniany jako „agent Kremla” i niszczony. Ale jak powiedział nam słynny John Adams: „Fakty to uparte rzeczy”. I pomimo całej rządowej i medialnej dezinformacji na temat Ukrainy, te fakty pozostają.

Ta wojna na Ukrainie nie leży w interesie narodu amerykańskiego; Sankcje Bidena nałożone na Rosję niszczą naszą gospodarkę; miliardy zmarnowane na tę wojnę to dolary podatników, które należało wydać na rozwiązanie problemów tu, w kraju; rząd Zełenskiego jest skorumpowanym, de facto reżimem nazistowskim; a wojna zastępcza przeciwko Rosji popycha nas w stronę zniszczenia nuklearnego.

Podżegacze wojenni polegają na manipulowaniu opinią publiczną poprzez dezinformację i strach, więc przeciętni Amerykanie będą ignorować kwestie, które są naprawdę ważne dla naszych rodzin i narodu. Tak robią z Ukrainą.

Ameryka nie może wspierać nazistów. Potrzebujemy otwartej debaty w Kongresie, aby ujawnić prawdę o wojnie zastępczej na Ukrainie - i amerykańskich Patriotach reprezentujących naród i Konstytucję z uczciwością i odwagą, by ją prowadzić.

Prawda zawsze przezwycięży kłamstwa — jeśli pozwoli się ludziom ją usłyszeć i mówić

Powiązane: Inwazja Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki