REKLAMA

Na co czekać po „Cyberpunku”? Najbliższe premiery gier spółek z GPW

Adam Hajdamowicz2020-12-17 06:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2020-12-17 06:00
Na co czekać po „Cyberpunku”? Najbliższe premiery gier spółek z GPW
Na co czekać po „Cyberpunku”? Najbliższe premiery gier spółek z GPW
/ Bloober

Premiera „Cyberpunka 2077” to nie koniec ważnych wydarzeń w polskiej branży gier. Już w pierwszym kwartale 2021 roku pojawi się kilka głośnych produkcji od spółek z GPW.

W ostatnich dniach niemal całe środowisko inwestorów żyje głównie premierą „Cyberpunka 2077”. Gra CD Projektu to niewątpliwie największe wydarzenie dla całej polskiej branży gamedev. Nie oznacza to jednak, że kolejne miesiące będą nudne. Potwierdza to chociażby fakt, że wciąż polska gra jest numerem jeden globalnej listy życzeń Steam. Z tym że teraz nie jest to już „Cyberpunk”, lecz „Dying Light 2”. W przypadku gry od Techlandu wciąż jeszcze nie znamy potencjalnej daty wydania, wartych uwagi premier naszych rodzimych produkcji będzie jednak w najbliższym czasie naprawdę sporo.

Przyglądamy się zatem tym najbardziej wyczekiwanym polskim grom na platformie Steam, których premiery zaplanowane są już na pierwszy kwartał 2021 roku.

„The Medium” od Bloober Team

Jedną z najciekawszych polskich premier będzie „The Medium” od Bloober Team. Produkcja, która przez lata była okryta tajemnicą jest obecnie na 51. miejscu listy życzeń Steam. Część wizualnej strony gry (świat duchowy) został zainspirowany twórczością Zdzisława Beksińskiego, a sama gra ma miejsce akcji w Krakowie. Wydanie „The Medium” planowane jest na 28 stycznia 2021 roku, natomiast już teraz dostępna jest w przedsprzedaży - m.in. na platformach Steam i Epic Store.

„Outriders” od People Can Fly

Kolejną mocno wyczekiwaną produkcją jest „Outriders”, które znajduje się na 19. miejscu wishlisty Steam. Za produkcję tej strzelanki Sci-Fi odpowiada studio People Can Fly, którego niedawna emisja akcji zakończyła się ogromnym sukcesem i redukcją w transzy detalicznej na poziomie aż 98,5 proc. Akcje spółki już niedługo powinny się pojawić na GPW, a więcej na ten temat pisaliśmy w tekście „People Can Fly idzie na giełdę [Analiza IPO]”. Wydanie „Outriders” planowane jest na 2 lutego 2021 roku. 

„Builders of Egypt” i inne gry od PlayWaya

Kolejną mocno wyczekiwaną produkcją jest „Builders of Egypt” tworzone przez Strategy Labs. Wydawcami strategii ekonomicznej typu city-building rozgrywającej się dolinie Nilu będą giełdowe PlayWay oraz CreativeForge Games. Wydanie „Builders of Egypt” planowane jest na pierwszy kwartał 2021 roku. 

Premier gier od spółek powiązanych z PlayWayem będziemy jednak mieli w najbliższym czasie dużo więcej. W pierwszym kwartale 2021 roku ukazać się mają również m.in. „Bum Simulator” (52. miejsce na liście życzeń Steam), Junkyard Simulator (58. miejsce), „The Tenants” (59. miejsce) oraz Contraband Police (69. miejsce).

Poczekalnia do światowej czołówki

Wśród stu najbardziej wyczekiwanych gier na Steam znajduje się jeszcze kilka innych polskich produkcji, których premiery odbędą się w najbliższym czasie. Zgodnie z zapowiedziami w pierwszym kwartale przyszłego roku ujrzą światło dzienne również takie gry jak „Eldest Souls” (75. miejsce) wydawane przez CI Games, czy „Rustler (Grand Theft Horse)” (88. miejsce), które wyda Games Operators. Już 5 lutego ukazać się ma również „Aircraft Carrier Survival” (91. miejsce) tworzone przez wspominane wcześniej CFG.

Ponadto wiele polskich produkcji znajduje się tuż za pierwszą setką wishlisty Steam i do czasu ich wydania wciąż mogą poprawić swoje pozycje. I choć w przypadku części z wymienionych gier nie można wykluczyć przesunięcia daty premiery, to zbliżające się miesiące wydają się bardzo ciekawe dla polskiej branży gamedev. Na brak emocji nie będą zapewne narzekali ani gracze, ani inwestorzy.

Źródło:
Adam Hajdamowicz
Adam Hajdamowicz
redaktor Bankier.pl

Redaktor działu Rynki Bankier.pl. Głównym obszarem jego zainteresowań są rynki akcji, w szczególności skupia się na opisywaniu sytuacji spółek z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Śledzi także wpisy na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Absolwent finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, posiadacz licencji maklera papierów wartościowych nr 3313.

Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (4)

dodaj komentarz
wtomek
"Wśród stu najbardziej wyczekiwanych gier na Steam znajduje się jeszcze kilka innych polskich produkcji, których premiery odbędą się w najbliższym czasie." -powinny być dobrze oznakowane jak polskie. Niestety sprawdza się to w całej pełni, technologiczna zapaść. Nie mamy programistów, tylko użytkowników "Wśród stu najbardziej wyczekiwanych gier na Steam znajduje się jeszcze kilka innych polskich produkcji, których premiery odbędą się w najbliższym czasie." -powinny być dobrze oznakowane jak polskie. Niestety sprawdza się to w całej pełni, technologiczna zapaść. Nie mamy programistów, tylko użytkowników znanych platform programistycznych. CDP udowodnił, że rozbudowana gra pisana w tej technologii wymaga sprzętu , którego używają tylko wyspecjalizowani użytkownicy. To się nie da sprzedać w masowej skali.
inwestor66
w 2021 będzie też world war 3 of Farm51 i Chernobylite od tego samego producenta
WW3 może być światową strzelanką.
Partnerem Farm51 przy ww3 jest globalny koncern My Games - udziałowiec m.in. Tencenta i epic games - gigantów w branży gier.

Czemu o tym autor nie wspomniał?
Amatorszczyzna.
zeglarz
Ogólnie od dawna wokół gier spółki FARM51 obowiązuje dziwna zmowa milczenia, nawet podejrzewam dlaczego ...
jaca86
Poprawka, Eldest Souls jest wydawane przez spółkę zależną od Ci games: United Labels

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki