REKLAMA

Na Kickstarterze ufundowano 10 000 gier od początku jego istnienia

2017-03-28 08:27
publikacja
2017-03-28 08:27

Serwis crowdfundingowy Kickstarter pochwalił się w ubiegłym tygodniu, że od początku swojej działalności, uruchomionej w 2009 roku, udało się za jego pośrednictwem zrealizować 10 000 gier. W tej puli oczywiście nie zabrakło i polskich akcentów.

fot. Kickstarter / / Kickstarter

Społeczność Kickstartera wybitnie upodobała sobie wszelkiej maści projekty związane z rynkiem gier – bez względu na to czy są to projekty gier komputerowych, planszowych czy karcianych. Od momentu pierwszej takiej kampanii, statystyki mówią o prawie 2,5 mln użytkowników zaangażowanych w finansowani tych projektów – podano w oficjalnej informacji na blogu Kickstartera.

2,46 mln użytkowników wpłaciło swoje pieniądze na konta zbiórek na stworzenie nowych gier, a ponad połowa z nich (1,45 mln) wsparło finansowo więcej niż 1 projekt z tej kategorii. Łącznie na powstanie gier wpłacono na Kickstarterze 613 mln dolarów, z czego 550 mln dolarów wpłynęło na kampanie zakończone sukcesem (te, które osiągnęły zaplanowane wpływy z dotacji w wyznaczonym terminie).

Polacy na stronach Kickstartera zasłynęli m.in. ze zbiórki na grę komputerową SuperHot – twórcy oczekiwali od społeczności 100 000 dolarów, a ostatecznie kampania zakończyła się z 250 tys. dolarów na ich koncie. Większymi kwotami mogą natomiast pochwalić się twórcy polskich gier planszowych. Na realizację planszówki This War of Mine (na podstawie hitowego tytułu komputerowego studia 11bit Studios) udało się zebrać 1 mln dolarów w zaledwie 5 dni.

Mateusz Gawin

Źródło:
Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Banan
Planszowy Rising Sun. Potrzebne było 300 tys. $ W tej chwili, bo kampania jeszcze trwa jest ponad 3 mln $.

Powiązane: Crowdfunding - finansowanie społecznościowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki