REKLAMA

Na Dolnym Śląsku powstaną małe przyszkolne pływalnie

2015-07-27 14:32
publikacja
2015-07-27 14:32
EastNews

Pierwszy w Polsce program budowy małych przyszkolnych pływalni ruszy na Dolnym Śląsku - "delfinki", czyli małe baseny, mogą liczyć na wsparcie ministerstwa sportu. Dziś szef tego resortu Adam Korol podpisał porozumienie w tej sprawie z władzami regionu. W ramach pilotażu ma powstać 5 pływalni, a jeśli program się sprawdzi, będzie realizowany w całym kraju.

(EastNews)

Minister Adam Korol mówi nam, że nie wszędzie muszą powstawać wielkie baseny. Jak tłumaczył, nie zawsze ma to ekonomiczne uzasadnienie, ponieważ do nauki pływania czy rekreacji nie potrzebne są duże, 25- metrowe baseny. "Te 16-metrowe pływalnie w zupełności wystarczą do nauki pływania, do rehabilitacji, do pływania dla przyjemności" - wyliczał minister Korol.

Marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski tłumaczył kryteria wyboru samorządów, które mają szansę na budowę "delfinków". Najważniejszym z nich będzie to, czy w danej okolicy znajduje się już pływalnia. "Jest 6 powiatów, w których w ogóle nie ma krytego basenu, dlatego chcemy te szanse wyrównać" - mówił marszałek Przybylski

Basenów nie ma m.in. w powiatach górowskim i złotoryjskim. Koszt budowy "delfinka" ma nie przekroczyć 5 mln zł. 1/3 tej kwoty muszą wyłożyć samorządy. Gminy, w których powstaną małe pływalnie, mają zostać wybrane w tym roku.

IAR/Sylwia Jurgiel/ Radio Wrocław/nyg/darad/nyg

Źródło:IAR
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (39)

dodaj komentarz
~Doktor
WENERYCZNE CHOROBY W BASENACH. Chlamydia, chlor, wirusy = nowotwory.
~kkk11
to po jaka chol....e?bylo zlikwidowac to co wybudowane było za komuny jak teraz ogromnym nakładmi budujemy to samo
~miro
babsztyl odjechał od rzeczywistości
~JJ
NADAL 0 PRZEMYSŁU W PL - SMUTNE
~Klancyk
Boiska do gry "ma pan złotówkę" w każdym powiecie pod Biedronką, pedały dla kolarzy w każdej gminie, kosmodrom "Małyszek" w każdej wsi, mini P(e)KiN w każdym miasteczku.
~nemo
u nas place zabaw a u naszych zachodnich sąsiadów fabryki
~Kto_da_więcej
Jutro obieca grilla przy każdym bloku.
~Bubu
Festiwal trwa a na końcu będzie grecka tragedia.
~sssa
Obiecała by w końcu jaką jedną fabrykę nową, a nie tylko wydatki na rozpustę. Potem skończa się rządy bandy PO i pozostaną długi i jako opzycją to obłudne PO będzie krzyczeć że "za naszych rządów było tyle dobra "
~ssa
A kazdy taki basen bedzie potrzebował 2 ratowników i obsługę 5 osób. współczuję gminom , nowe dodatkowe koszty , a fabryk jak nie ma tak nie ma bo poco. Potem jak w grecji wszystko będie niszczało. U nas wmiasteczku orliki zamykano o zmierzchu bo pieniedzy na oswietlenie nie było wieczorem

Powiązane: Rząd Ewy Kopacz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki