NIK rozpoczął kontrolę w sprawie wyborów zarządzonych na 10 maja

2020-07-08 18:49
publikacja
2020-07-08 18:49
fot. Adam Chełstowski / FORUM

Kontrolerzy NIK rozpoczęli kontrolę doraźną działań wybranych podmiotów w związku z przygotowaniem wyborów na prezydenta RP zarządzonych na 10 maja 2020 r. - poinformowała w środę Najwyższa Izba Kontroli.

"Kontrolerzy NIK rozpoczęli dzisiaj kontrolę doraźną działań wybranych podmiotów w związku z przygotowaniem wyborów na Prezydenta RP zarządzonych na dzień 10 maja 2020 roku z wykorzystaniem głosowania korespondencyjnego. Wyniki kontroli zostaną opublikowane po jej zakończeniu" - podano w środę na Twitterze NIK.

W maju poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek złożył wniosek do NIK o przeprowadzenie kontroli w KPRM i Ministerstwie Aktywów Państwowych "celem dokładnego przedstawienia i analizy wydatków i działań KPRM i Ministerstwa związanych z przeprowadzeniem wyborów prezydenta RP w 2020 r.". Chodzi o wybory prezydenckie, które w trybie korespondencyjnym miały odbyć się 10 maja.

We wniosku Śmiszek napisał, że "zlecenie druku kart i pakietów wyborczych bez istnienia podstawy prawnej stanowi nie tylko przekroczenie uprawnień, ale także wyrządza skarbowi państwa znaczne straty finansowe".

W odpowiedzi datowanej na 15 czerwca prezes NIK Marian Banaś poinformował Śmiszka, że "NIK podejmie przygotowania do kontroli doraźnej specjalnej w następujących podmiotach: KPRM, MAP, Poczta Polska SA oraz Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych SA".(PAP)

autorka: Olga Zakolska

ozk/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
jes
Marian, Marian, Marian !!!

Oj Marian będzie miał takie haki, że już mu nikt z PiS'u nie podskoczy i nie odważy się go kontrolować. Szkoda, że nie wyjdą na światło dzienne bo może tym zakochanym w Morawieckim i Sasinie otworzyłyby oczy.
luxferre
Im nic nie otworzy oczu.
Próbowałeś rozmawiać z tymi ludźmi? Ja próbowałem. Oni widzą tylko PiS (patrioci) vs PO (zdrajcy).
No to mówisz takim, że PiS zniszczył Polskę na co najmniej pokolenie, słyszysz, że teraz są uczciwi, za PO to były mafie VATowskie. No to mówisz im, że PiS zainstalował mafię VATowską
Im nic nie otworzy oczu.
Próbowałeś rozmawiać z tymi ludźmi? Ja próbowałem. Oni widzą tylko PiS (patrioci) vs PO (zdrajcy).
No to mówisz takim, że PiS zniszczył Polskę na co najmniej pokolenie, słyszysz, że teraz są uczciwi, za PO to były mafie VATowskie. No to mówisz im, że PiS zainstalował mafię VATowską w ministerstwie finansów (chyba jedyny taki przypadek w historii demokratycznych krajów), słyszysz, że za PO to afery były i nepotyzm. No to wyliczasz im, ile stołków i jakimi żenującymi ludźmi PiS obstawił, tłumaczysz, że Ambergold to było 160 mln a GetBack 3,2 mld... Mówisz o maseczkach, respiratorach, bracie ministra (bo o tym nie było w TVP)... i słyszysz, że PiS dał emerytury trzynaste i 500+. To tłumaczysz, że 500+ jest opłacane z podatków i jedyny realny transfer jaki nastąpił, to zabranie pracującym i zachęcanie do pasożytnictwa... To słyszysz, że mafie VATowskie były za PO i Polskę rozkradli, a teraz to są patrioci. I tak w kółko.

Powiązane: Wybory prezydenckie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki