REKLAMA

NBP ogłosił zwycięzców II edycji programu Złote Szkoły NBP

2022-04-28 17:55
publikacja
2022-04-28 17:55

Narodowy Bank Polski ogłosił zwycięzców II edycji programu „Złote Szkoły NBP” skierowanego do nauczycieli i uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych - podało w czwartek biuro prasowe NBP. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Bezpieczni w finansach osobistych”.

NBP ogłosił zwycięzców II edycji programu Złote Szkoły NBP
NBP ogłosił zwycięzców II edycji programu Złote Szkoły NBP
/ NBP

Nagroda prezesa NBP za najbardziej innowacyjną i inspirującą realizację zadań II edycji programu trafiła do Szkoły Podstawowej nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Nagrodę Specjalną za oryginalność i zaangażowanie w popularyzację wiedzy ekonomicznej otrzymało I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie. Łącznie 38 szkół otrzymało nagrody i wyróżnienia za najlepiej zrealizowane zadania programu - poinformowano.

Tytuł „Złotej Szkoły NBP” został przyznany 202 szkołom, w tym 101 szkół zdobyło tytuł po raz drugi. Łączna liczba Złotych Szkół NBP po dwóch edycjach programu to 385 placówek.

Jak podkreślono, ogólnopolski program edukacyjny Złote Szkoły NBP służy edukacji ekonomicznej młodego pokolenia. "W efekcie programu powstała sieć szkół, które aspirują do miana liderów edukacji ekonomicznej. Udział w programie umożliwia uczniom i nauczycielom wspólne działanie i dążenie do celu, jakim jest zdobywanie wiedzy z zakresu ekonomii" - przekazano.

W programie wzięło udział ponad 115 tysięcy uczestników, w tym 645 nauczycieli. Wspólnie zrealizowali 4084 zadania, w tym lekcje z ekonomią, debaty szkolne oraz warsztaty uczniowskie.

Zakres tematyczny drugiej edycji programu objął m.in. zagadnienia: gotówki jako powszechnie akceptowanej formy płatności w Polsce, bezpiecznego korzystania z polskich banknotów i rozpoznawania ich zabezpieczeń, podstawowych zasad bezpieczeństwa w trakcie korzystania z bankowości elektronicznej i mobilnej, ochrony danych i pieniędzy przed cyberzagrożeniami, zagrożeń związanych z inwestowaniem w produkty i instrumenty finansowe.

Lista szkół, które w II edycji zdobyły tytuł „Złotej Szkoły NBP” oraz lista laureatów nagród, znajdują się pod adresem: www.nbp.pl/zloteszkoly.

Laureatów II edycji Programu „Złote Szkoły NBP” ogłoszono podczas gali, która odbyła się w formule online. (PAP)

kmz/ mmu/

Źródło:PAP
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
zoomek
Złote?
A co konkretnie było o złocie? Weryfikacja kruszcu, kwestie dodruku wywołującego inflację?
Ja bym tam chętnie podrzucił tematy niepoprawne politycznie - coś o historii bnksterki i ich zbrodniach.

Powiązane: Edukacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki