REKLAMA
BADANIE

"My nie jesteśmy od pomocy Polakom". Daniel Obajtek komentuje słowa głównego ekonomisty Orlenu

2023-03-16 16:20, akt.2023-03-17 07:59
publikacja
2023-03-16 16:20
aktualizacja
2023-03-17 07:59

PKN Orlen zawsze pomaga Polakom, realizując cele społeczne i konsekwentnie będzie tę pomoc kontynuował - zapewnił prezes spółki Daniel Obajtek. Dodał, że tylko w ubiegłym roku pomoc w formie m.in. darowizn finansowych czy grantów na rzecz osób fizycznych i organizacji wyniosła ok. 288 mln zł

"My nie jesteśmy od pomocy Polakom". Daniel Obajtek komentuje słowa głównego ekonomisty Orlenu
"My nie jesteśmy od pomocy Polakom". Daniel Obajtek komentuje słowa głównego ekonomisty Orlenu
fot. Adam Chelstowski / / FORUM

Podkreślił, że koncern dzieli się z Polakami wypracowanymi zyskami. "Od kilku lat szczególnie mocno angażujemy się w życie lokalnych społeczności, wyrównywanie szans społecznych oraz wspieranie wizerunku Polski na sportowej i kulturalnej mapie świata. Jesteśmy największym sponsorem w Polsce. W porównaniu do 2015 roku dziś przeznaczamy na wsparcie sportu, kultury i działania CSR o 180 proc. więcej" - wskazał.

Tylko w ubiegłym roku - jak wyliczył prezes Orlenu - pomoc w formie m.in. darowizn finansowych, rzeczowych, czy grantów na rzecz osób fizycznych i organizacji wyniosła ok. 288 mln zł.

Prezes Orlenu odniósł do wypowiedzi głównego ekonomisty koncernu Adama Czyżewskiego, który odpowiadając m.in na pytania dotyczące polityki cenowej spółki wskazał, że "my nie jesteśmy od pomocy Polakom, jesteśmy firmą, która działa na globalnym rynku paliw".

Według Obajtka, wypowiedź głównego ekonomisty nie odnosiła się realizacji przez spółkę celów społecznych. "PKN Orlen zawsze pomaga Polakom, realizując cele społeczne i konsekwentnie będzie tę pomoc kontynuował" - zapewnił. Wskazał, że spółka zapewnia jedne z najniższych cen paliw w Europie, dopłaca 14 mld zł do zamrożenia cen gazu, na czym korzysta 7 mln polskich domów i 35 tys. podmiotów wrażliwych takich, jak szpitale, szkoły czy żłobki. Ponadto - jak dodał - spółka finansuje sport i prowadzi setki projektów z obszaru CSR.

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Od stycznia 2023 r. zmieniły się wskaźniki kadrowo-płacowe. Prezentujemy najważniejsze zmiany. I zachęcamy do pobrania pliku pdf. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Podkreślił też, że koncern dzieli się z Polakami wypracowanymi zyskami. "Od kilku lat szczególnie mocno angażujemy się w życie lokalnych społeczności, wyrównywanie szans społecznych oraz wspieranie wizerunku Polski na sportowej i kulturalnej mapie świata. Jesteśmy największym sponsorem w Polsce. W porównaniu do 2015 roku dziś przeznaczamy na wsparcie sportu, kultury i działania CSR o 180 proc. więcej" - wskazał.

Spółka podała, że pieniądze te zostałym.in. przeznaczone na projekty dotyczące zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Wskazano, że koncern zapewnił możliwość bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich, z których skorzystało tysiące mieszkańców Płocka i sąsiednich powiatów, a także wspiera aktywności sportowe, edukacyjne czy ekologiczne realizowane przez lokalne społeczności.

Dodano, że Fundacja ORLEN prowadzi specjalny fundusz stypendialny dla dzieci które, znajdują się w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej. "W 2022 r. Fundacja wspierała 33 dzieci, a budżet na prowadzone działania wyniósł blisko 300 tys. zł. Na naszą pomoc mogą liczyć także podopieczni Rodzinnych Domów Dziecka oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych, dla których organizowane są m.in. wyjazdy letnie i zimowe, zajęcia sportowe oraz różnego rodzaju warsztaty" - poinformowała spółka.

ewes/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (21)

dodaj komentarz
momotaro
Jakimże trzeba być beznadziejnym życiowym przegrywem aby narzekać na cenę paliwa czy też gazu. Jesteście żałośni w tym swoim biedoleniu.
polonu
ropa na Słowacje i do 'Czech chyba już nie płynie tam Orlen ma rafinerie ,jak tam ropę dostarczyć , pociągami . i cysterny , no to piękne ceny się szykują .
tb2
Panie Areczku, my nie jestesmy od tego by panu pomagac :-D
polityka_to_nie_ekonomia
Patrząc na ceny paliw w ostatnim roku to niech lepiej nie pomagają nam już
kaczyslaw_
Nawet w swoim kurniku mają konflikt. Jeden wyszedł i powiedział prawdę to prezes natychmiast musiał zareagować i uspokajać suwerena.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
Raffmo
nie ma embarga na tę ropę
prawnuk
u mojej siostry w szkole zrezygnowało 4 nauczycieli, bo znależli szkołę bliżej, bez koniecznosci dojazdu........
Bardziej bym chciał by Orlen sponsorował komunikację miejską i sprzedawał samorządom paliwo z dawną marżą czyli o ok 1,2 zł taniej
jas2
Mógłby zasponsorować nauczycielom hulajnogi elektryczne.
minirekin
Ot prawdziwy filantrop, który płaci nie swoimi pieniędzmi, lecz akcjonariuszy.

Powiązane: Paliwa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki