REKLAMA

Morawiecki w Davos zabiegał o nowe inwestycje

2016-01-24 13:52
publikacja
2016-01-24 13:52
Morawiecki w Davos zabiegał o nowe inwestycje
Morawiecki w Davos zabiegał o nowe inwestycje
/ BZ WBK

O nowe inwestycje w Polsce zabiegał w Davos wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

/ Bankier.tv

W rozmowie z IAR deklarował, że podczas zakończonego wczoraj forum odbył wiele rozmów z szefami koncernów o zasięgu międzynarodowym. Były to zarówno firmy już obecne w Polsce, jak i takie, które rozważają inwestowanie.

Wicepremier Morawiecki rozmawiał między innymi z globalnym wiceprezesem Citibanku. W rozmowie z IAR poinformował, że polska spółka zależna firmy planuje zatrudnienie 2000 nowych osób w obszarze zaawansowanych usług dla biznesu.

Do Davos warto jeździć - ocenił Mateusz Morawiecki. Warto by było - dodał - by grupa osób z Polski w przyszłym roku była jeszcze liczniejsza.

Wicepremier, pytany o ewentualne pojawienie się tematu obniżenia ratingu Polski przez agencję Standard & Poors, odpowiedział, że nikt z wielkiego biznesu go o niego nie pytał. Zaznaczył, że ten wątek został przywołany tylko raz, w rozmowie z telewizją Bloomberg.

46. Światowe Forum Gospodarcze w Davos było poświęcone głównie przyszłości Europy i kryzysowi migracyjnemu. Uczestniczyło w nim ponad 2500 osób, w tym 120 przedstawicieli rządów.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/wcz./vey//mitro/

Źródło:IAR
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (40)

dodaj komentarz
~www
Koncerny nie są zainteresowane inwestycjami sakralnymi.
~Kolega_z_pracy
Morawiecki pokazał klasę. Zakamuflowany kret, przez tyle lat... i nikt go nie wyczuł.
~muł_roboczy
Z artykułu wyraźnie wynika, że Pan Morawiecki bardzo mocno zabiegał tylko o co i z czym? Dla mnie żenada :( Mam nadzieje że może kiedyś będzie lepiej. Na razie widzę, że inwestorzy zaczynają nas brzydkopowiedziawszy olewać.
~real
hahahhaha - ten młody Morawiecki zupełnie nie rozumie jaka jest jego rola w tym cyrku!! Otóż ma trzy role: 1. - przyciagniecie Kukizowców , 2 - za jakiś czas będzie kozlem ofiarnym, przyczyną, że PiS (na czele z prezydentem) nie może zrealizować obietnic; 3 - wystepuje jako "listek figowy" tego całego szaleństwa hahahhaha - ten młody Morawiecki zupełnie nie rozumie jaka jest jego rola w tym cyrku!! Otóż ma trzy role: 1. - przyciagniecie Kukizowców , 2 - za jakiś czas będzie kozlem ofiarnym, przyczyną, że PiS (na czele z prezydentem) nie może zrealizować obietnic; 3 - wystepuje jako "listek figowy" tego całego szaleństwa które szykuje się w sferze "pozaekonomicznej", te rożne kamińskie, ziobry, maciarewicze, kaczyńskie...
~Lama
Jak tym bolszewikom z PiSu nie wstyd? Najpierw wygonili z kraju kapitał, a teraz wysyłają tę marionetkę po pieniądze?
~Toom
To wszystko jest bardzo smutne a pan taki czy taki to w Davos to moze hyyyyy isc najwyzej do wc ,a nie zabiegac gdzie tu rozum, polacy
~Marek
Chciałbym zainwestowac swoje oszczędności, szkoda żeby się na lokacie na 1,5% marnowały ale co mam kupić akcje firmy która zostaje zmuszona do wspomagania górnictwa i jej zyski lecą na łeb bo realizuje politykę rządu? Czy może mam kupić KGHM gdzie całą dywidendę rząd zgarnie dla siebie podatkiem od kopalin? Póki Chciałbym zainwestowac swoje oszczędności, szkoda żeby się na lokacie na 1,5% marnowały ale co mam kupić akcje firmy która zostaje zmuszona do wspomagania górnictwa i jej zyski lecą na łeb bo realizuje politykę rządu? Czy może mam kupić KGHM gdzie całą dywidendę rząd zgarnie dla siebie podatkiem od kopalin? Póki co inwestowanie to "daj frajerze a oddamy Ci połowę"
~takitam
Jak tylko na giełdzie i w lokatę potrafisz inwestować to ciesz sie że masz tę połowę.
~AS
Jakie będą warunki tych inwestycji ? Zmienne ? Jak firma zacznie zarabiać to powiedzą że zyski transferuje za granicę? Ciekawe ilu się nabierze na inwestowanie w Kaczyzm
~autor
Dobrze napisane "zabiegał". Ale drogę kelnerom roznoszącym kieliszki i przekąski.

Powiązane: Światowe Forum Ekonomiczne w Davos

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki