REKLAMA

Morawiecki: odmrażanie gospodarki możliwe na przełomie maja i czerwca

2021-04-19 12:24
publikacja
2021-04-19 12:24
Morawiecki: odmrażanie gospodarki możliwe na przełomie maja i czerwca
Morawiecki: odmrażanie gospodarki możliwe na przełomie maja i czerwca
/ Kancelaria Premiera RP

Na przełomie maja i czerwca będzie można odmrażać znaczną część gospodarki - oświadczył w poniedziałek w Lubinie premier Mateusz Morawiecki. Zastrzegł, że zależy to od tempa szczepień przeciwko koronawirusowi.

Jak stwierdził szef rządu, ma przekonanie, że dzięki narodowemu programowi szczepień „zbliżamy się do przełomu”. Przełom ten „może w najbliższych tygodniach doprowadzić do tego, że wreszcie na przełomie maja i czerwca będzie można znaczną część gospodarki odmrażać” - powiedział Morawiecki.

Jak dodał, niektóre elementy gospodarki mogą być odmrażane wcześniej, a niektóre później, a tempo odmrażania zależy od tempa szczepień. Według niego na drodze powrotu do normalności ok. mln Polaków musi wykonać pierwszy krok i się zaszczepić.

Morawiecki przypomniał, że od 10 maja każdy, kto skończył 18 lat, będzie mógł się zarejestrować do szczepienia, a w drugiej dekadzie maja ruszą szczepienia w zakładach pracy i przedsiębiorstwach. „Jestem przekonany, że będzie to przełom” - stwierdził.

„Gen sceptycyzmu czy zwątpienie w sens narodowego programu szczepień powodują, że szeroki powrót do normalności będzie trwał dłużej” - przestrzegł szef rządu. Jak podkreślił, wszystkie dane potwierdzają prawidłowość, że konieczne jest osiągnięcie pewnego poziomu odporności populacyjnej.(PAP)

wkr/ ato/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
zenonn
Nie doczytałem którego roku? Przyszłego?
prawdziwynierobot
a potem zagrozimy że zamrozimy wszystko, jak wszyscy nei zaszczepią się przeciw grypie.
talmud
"odmrozona" będzie wtedy kiedy dostanie rozkaz od "starszych braci"........LMAO
piwic
Każdy kto wierzy, że dzięki szczepieniom, co szczepieniami nie są, będzie możliwy powrót do tzw. normalności, ma problem z myśleniem. Gdy już wszyscy chętni się zawakcynują, okaże się, że wakcyna na wtedy nagle odkrytą zabójczą mutację już nie działa i cały cyrk trzeba zacząć od nowa.
piwic
Wystarczy, że zwiększą liczbę testów do 200 tys dziennie i będzie 4 fala, a zamiast rozmrożenia będzie godzina milicyjna od godz 0 do 24.
kryzysio
Jego fryzjer powinien dostać 30 tys. grzywny.
carlito1
Do maja to już w ciupie powinni siedzieć
marxs
to juz totalna desperacja polskojęzycznych Narodowych Socjalistów cuś podobnego jak u Narodowego Socjalisty Adolfa który w 1945r. wysyłał do walki z Rosjanami 12 letnie dzieci i 80 letnich starców
korepetycjeww_mailru
To nie są nacjonał- socjaliści tylko globalo - komuna.

Powiązane: Rząd Mateusza Morawieckiego

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki