REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Morawiecki: Wdrożymy kilka rozwiązań, które doprowadzą do relatywnego zmniejszenia cen na stacjach paliw

2021-11-23 20:02
publikacja
2021-11-23 20:02
Morawiecki: Wdrożymy kilka rozwiązań, które doprowadzą do relatywnego zmniejszenia cen na stacjach paliw
Morawiecki: Wdrożymy kilka rozwiązań, które doprowadzą do relatywnego zmniejszenia cen na stacjach paliw
fot. Adam Guz / / Kancelaria Premiera RP

Wraz z naszym pakietem antyinflacyjnym wdrożymy kilka rozwiązań, które doprowadzą do relatywnego zmniejszenia cen na stacjach paliw - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Zagrzebiu. Dodał, że chodzi o obniżkę pewnych komponentów składowych ceny paliwa.

Premier Morawiecki złożył we wtorek wizytę w Zagrzebiu, gdzie spotkał się z szefem chorwackiego rządu Andrejem Plenkoviciem. Podczas późniejszej konferencji prasowej Morawiecki był pytany przez dziennikarzy, czy rząd wzorem Węgier rozważa wprowadzenie maksymalnych cen paliw na stacjach, w ramach walki z inflacją.

"Wdrożymy kilka takich rozwiązań wraz z naszym pakietem antyinflacyjnym, które doprowadzą do relatywnego zmniejszenia cen na stacjach paliw. Natomiast nie będziemy robić tego, na ten moment, na pewno poprzez nakładanie ceny maksymalnej" - odpowiedział premier Morawiecki.

"Będą to ruchy, które będą kosztowały po stronie budżetu sporo środków, nawet powyżej miliarda złotych, ale nie chcemy tego czynić poprzez nakładanie ograniczeń administracyjnych, tylko obniżkę pewnych komponentów składowych ceny paliwa" - zapowiedział premier.

(PAP)

autor: Rafał Białkowski

rbk/ godl/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (20)

dodaj komentarz
lukaszslask
lepiej tak niz nakazywac prywatnej Firmie zjezdzania z marzy co wbrew pozorom stanowi strate dla samego Rzadu,bo jak Orlen bedzie mial zyski to wyplaci dywidende,ktora wplynie do Rzadu plus akcjonariusze,ktorzy ja dostana zaplaca 19% podatek dochodowy bez mozliwosci odliczenia,plus pewnie te pieniadze wydadza lub zainwestuja i znowu lepiej tak niz nakazywac prywatnej Firmie zjezdzania z marzy co wbrew pozorom stanowi strate dla samego Rzadu,bo jak Orlen bedzie mial zyski to wyplaci dywidende,ktora wplynie do Rzadu plus akcjonariusze,ktorzy ja dostana zaplaca 19% podatek dochodowy bez mozliwosci odliczenia,plus pewnie te pieniadze wydadza lub zainwestuja i znowu wplyna wieksze przez to podatki.....
langdon25
3 tygodnie temu kartofel mówił ze nie ma potrzeby obniżki cen paliw …

Co się zmieniło ?

Linia partii ?
anty12
spada poparcie wsrod plebsu.
wwojtekw
Nic nie szkodzi im obiecywać. To już trwa i trwa, a ludzie myślą, że jutro max pojutrze coś się zmieni.
piwic
Co to znaczy 'relatywne' zmniejszenie cen paliw.?
pstrzezek
To znaczy że jak jesteś działaczem partii i dostajesz podwyżki to cena benzyny jest dla ciebie relatywnie niższa (w relacji do plebsu który w parii nie jest ale dzielnie na nią głosuje)
piwic odpowiada pstrzezek
To wyjaśnia mój problem - dzięki!
pancerowany
Morawiecki obiecuje...:)))))) ciąg dalszy serialu "Parada oszustów"...
anty12

Komunista podniosl cene benzyny o 50% rdr, moze potanieje z 10% i mateuszek liczy na jakies brawa ? Smiech na sali.
anty12
"Będą to ruchy, które będą kosztowały po stronie budżetu sporo środków..." czyli nas podatnikow. Pinokio sprzeda dzialki i zaplaci za to ?

Powiązane: Paliwa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki