REKLAMA

Morawiecki: Koszt programu "Rodzina 500+" w 2017 r. może wynieść nawet 25 mld zł

2017-04-07 20:24
publikacja
2017-04-07 20:24

Koszt programu 500+ w 2017 r. może wynieść ok. 24, a nawet 25 mld zł - poinformował w TVN24 wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

fot. Adam Chełstowski / / FORUM

Zapytany o możliwość rozszerzenia programu 500+ również na pierwsze dziecko, Morawiecki powiedział: "Ja myślę, że za jakiś czas wrócimy do tego tematu. Na razie ten program sam się rozszerza, bo rodzi się coraz więcej dzieci. W zeszłym roku wydaliśmy średniorocznie, jakby policzyć za cały rok, bo program działa od kwietnia, 22 mld zł, a w tym roku będzie to ok. 24, może nawet 25 mld zł".

Morawiecki zaznaczył, że rząd stara się uszczelnić system podatkowy.

"Luka podatkowa, którą odziedziczyliśmy po poprzednikach to ok. 50 mld zł. Na razie udało nam się uszczelnić 15 mld zł, do końca tego roku może to być 20-25 mld" - powiedział.

pud/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Czy to dobry moment na inwestowanie?

Czy to dobry moment na inwestowanie?

Komentarze (85)

dodaj komentarz
~StanRS
Ty Morawiecki nie wpuszczaj ukraińców do Polski i będzie dobrze.
~sprzeciw
Gdyby nie 500 + dla połowy polskich rodzin z dziećmi, pisu już by dawno nie było na scenie i po to tylko był ten program. To proste jak drut a takie gadki, że demografia i tak dalej można sobie w buty włożyć. Podzielili oczywiście naród tym programem bo mnóstwo rodzin z dzieckiem nie dostało ani grosza. Podsumowując beneficjenci Gdyby nie 500 + dla połowy polskich rodzin z dziećmi, pisu już by dawno nie było na scenie i po to tylko był ten program. To proste jak drut a takie gadki, że demografia i tak dalej można sobie w buty włożyć. Podzielili oczywiście naród tym programem bo mnóstwo rodzin z dzieckiem nie dostało ani grosza. Podsumowując beneficjenci 500 + to teraz żelazny elektorat pisu i oczywiście patologia, nieroby i niepłacący podatków oszuści którzy ukrywają dochody, żeby dostać na pierwsze dziecko. Ale pis się przeliczy bo ta patologia będzie chciała coraz więcej i więcej pieniędzy.
~emeryt
Dziecioroby dostali po 500+, 100+, 1500+....... natomiast emeryci którzy na to wszystko pracowali dostali przeciętnie 8 zł waloryzacji. Ale za to mają apele, rocznice, w kółko obchody tylko ciekawe kiedy dotrze do nich że są robieni w konia na całego.
~Cichobyć
Emeryt, do mnie juz dotarło. Szykuję się spalić oponę pod sejmem. Więcej chętnych ?
~oszukanyprzezpis
Oddajcie mi smoleńska sekto sPISkowa 6 tyś. zł za 500 minus którego nie dostałem bo uczciwie płacę podatki. Cała patologia dostała na pierwsze dziecko, wszyscy oszuści podatkowi którzy pracują na czarno dostali, wszyscy którym pracodawcy zaniżają wynagrodzenia dostali 500+. Spotkamy się przy urnach wyborczych Oddajcie mi smoleńska sekto sPISkowa 6 tyś. zł za 500 minus którego nie dostałem bo uczciwie płacę podatki. Cała patologia dostała na pierwsze dziecko, wszyscy oszuści podatkowi którzy pracują na czarno dostali, wszyscy którym pracodawcy zaniżają wynagrodzenia dostali 500+. Spotkamy się przy urnach wyborczych pisobolszewicy.
~yogi
niewiarygodne, ze taki glupek jest wicepremierem Polski
~wuju
No to jak tam komuszki i zlewacy, bierzecie 500+ ? Przyznajcie się.... pecunia non olet! I jeszcze można szczekać ile wlezie.
~optymista
Ja tu chciałem szanownym kolegom przypomnieć co ,,experci'' opozycyjni mówili o przyszłości polskiej gospodarki pod rządami PIS ,mówiąc ogólnie miało być ogólne załamanie,no i co jest załamanie ,NIE MA .Pierwsza podstawowa zasada gospodarowania firmą ,czy wielka gospodarką ,to jest nie kraśc i nie pozwolić innym kraśc,,można Ja tu chciałem szanownym kolegom przypomnieć co ,,experci'' opozycyjni mówili o przyszłości polskiej gospodarki pod rządami PIS ,mówiąc ogólnie miało być ogólne załamanie,no i co jest załamanie ,NIE MA .Pierwsza podstawowa zasada gospodarowania firmą ,czy wielka gospodarką ,to jest nie kraśc i nie pozwolić innym kraśc,,można mieć najlepszy produkt najlepszych handlowców ale jak się będzie miało złodzieja w firmie to jest tak jak pchanie sań po piasku.I ten rząd stara się,nie mówię że mu to wszystko wychodzi ograniczyć złodziejstwo w gospodarce,zlikwidować te wszystkie karuzele vatowskie i inne rodzaje patologii ,które za rządów PO miały się świetnie.I to jest podstawa ,a dopiero potem ma sens wprowadzanie programów gospodarczych ,choć oczywiście obydwie rzeczy należy robić równolegle.Na razie PIS rządzi 1,5 roku zobaczymy co będzie dalej,ale myśle że będzie dobrze ,aczkolwiek jak się będzie patrzyło na to przez TVN-owskie okulary to będzie ogólne załamanie.
~Rafał
A zapoznałeś się chociaż z podstawowymi wskaźnikami gospodarczymi po tym roku? Wiesz ile Morawiecki uszczelnił z Vatu w stosunku do już poniesionych nowych wydatków? Wiesz ile kosztują poszczególne programy i na co państwo wydaje najwięcej pieniędzy. Wiesz o ile wzrósł dług publiczny i ile wynosi? Bo sprowadzanie wszystkich i wszystkiego A zapoznałeś się chociaż z podstawowymi wskaźnikami gospodarczymi po tym roku? Wiesz ile Morawiecki uszczelnił z Vatu w stosunku do już poniesionych nowych wydatków? Wiesz ile kosztują poszczególne programy i na co państwo wydaje najwięcej pieniędzy. Wiesz o ile wzrósł dług publiczny i ile wynosi? Bo sprowadzanie wszystkich i wszystkiego do złodziei to chyba z twojej strony zbytnie uproszczenie.
~Targowicom-NIE odpowiada ~Rafał
Takie pierdoły to możesz takim jak TY opowiadać. Ludzie widzą jak się żuje . jak się wypowiadają Banki, ratingi. PKB rośnie gospodarka przyśpiesza , bezrobocie maleje i to widać gołym okiem .

Powiązane: 500 zł na dziecko

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki