"Mój prąd" – teraz samodzielnie zamontujesz instalację. Zmiany w programie

redaktor Bankier.pl

8,4 mln zł dotacji w ramach programu „Mój Prąd”, czyli ponad 1,7 tys. zaakceptowanych wniosków. Od października nastąpiły zmiany w warunkach dofinansowania. 

Samodzielny montaż mikroinstalacji uprawnia do otrzymania dotacji
Samodzielny montaż mikroinstalacji uprawnia do otrzymania dotacji (fot. Michaela Rehle / Reuters)

Wnioskodawcy, którzy mają odpowiednie kwalifikacje oraz uprawnienia, będą mogli samodzielnie zamontować panele słoneczne. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wraz z Ministerstwem Energii po konsultacjach wprowadził zmianę zezwalającą na otrzymanie dotacji dla osób samodzielnie montujących mikroinstalację w domu. 

Zmiana weszła w życie 11 października. Zainteresowani wnioskodawcy mogą zaznaczyć we wniosku w punkcie 21 samodzielne wykonanie instalacji. Dodatkowo są zobligowani do wypełnienia załącznika nr 5 – zaświadczenia o samodzielnym wykonaniu montażu mikroinstalacji fotowoltaicznej.

Program „Mój Prąd” to dofinansowania do 50% kosztów na założenie paneli słonecznych, jednak nie więcej niż 5 tys. zł. Projekt skierowany jest dla gospodarstw domowych. Dotacja obejmuje mikroinstalację, czyli urządzenia wytwarzające moc od 2 do 10 kW. Wnioski można składać do wyczerpania budżetu projektu, czyli 1 mld zł. O tym, jak złożyć wniosek pisaliśmy już wcześniej

W ramach programu „Mój prąd” dofinansowanie otrzymało już ponad 1,7 tys. gospodarstw domowych na kwotę 8,4 mln zł. Uzyskana zielona energia to blisko 10 tys. MWh

Dominika Florek

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
13 15 leotdi

5000,- zł to żart? Nie, to kpina!

! Odpowiedz
12 27 sloneczkodzg

Nie podoba się ? To na rower i dynamo na maxa w domu lub piwnicy .

! Odpowiedz
10 4 (usunięty) odpowiada sloneczkodzg

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne