Modernizacja toru wodnego Świnoujście - Szczecin ma kosztować 1,39 mld zł

Modernizacja toru wodnego Świnoujście – Szczecin do głębokości 12,5 metrów, którego realizacja jest planowana w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, w nowej perspektywie finansowej na lata 2014-2020 ma kosztować 1,39 mld zł, podano w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.

W informacji podano, że Projekt ustawy o inwestycjach w zakresie modernizacji toru wodnego Świnoujście - Szczecin do głębokości 12,5 m został przygotowany w celu usprawnienia przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dostępu do portu morskiego w Szczecinie.

"Z uwagi na późne opublikowanie tzw. Wykazu Projektów Zidentyfikowanych, stanowiącego załącznik nr 5 do Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych (SZOOP) POIiŚ 2014-2020, pojawiło się zagrożenie, że projekt nie zostanie ukończony w obecnej perspektywie finansowej, co skutkowałoby koniecznością finansowania ostatnich prac z budżetu państwa. Całkowita wartość projektu wynosi 1 mld 385 mln zł. Pilna realizacja projektu wynika przede wszystkim z konieczności zapewnienia odpowiedniej głębokości a tym samym bezpieczeństwa żeglugi na torze wodnym do Szczecina, co nie jest możliwe w ramach dostępnych, ograniczonych środków budżetowych" - czytamy w informacji.

Inwestycja ta ma charakter strategiczny dla gospodarki i bezpieczeństwa państwa, jest niezbędna dla rozwoju morskich portów o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej, podkreślono także.

Za opracowanie projektu ustawy odpowiada minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~rzaba

port morski w Szczecinie :))

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil