REKLAMA
PILNE

Modernizacja toru wodnego Świnoujście - Szczecin ma kosztować 1,39 mld zł

2016-11-23 14:49
publikacja
2016-11-23 14:49

Modernizacja toru wodnego Świnoujście – Szczecin do głębokości 12,5 metrów, którego realizacja jest planowana w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, w nowej perspektywie finansowej na lata 2014-2020 ma kosztować 1,39 mld zł, podano w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.

W informacji podano, że Projekt ustawy o inwestycjach w zakresie modernizacji toru wodnego Świnoujście - Szczecin do głębokości 12,5 m został przygotowany w celu usprawnienia przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dostępu do portu morskiego w Szczecinie.

"Z uwagi na późne opublikowanie tzw. Wykazu Projektów Zidentyfikowanych, stanowiącego załącznik nr 5 do Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych (SZOOP) POIiŚ 2014-2020, pojawiło się zagrożenie, że projekt nie zostanie ukończony w obecnej perspektywie finansowej, co skutkowałoby koniecznością finansowania ostatnich prac z budżetu państwa. Całkowita wartość projektu wynosi 1 mld 385 mln zł. Pilna realizacja projektu wynika przede wszystkim z konieczności zapewnienia odpowiedniej głębokości a tym samym bezpieczeństwa żeglugi na torze wodnym do Szczecina, co nie jest możliwe w ramach dostępnych, ograniczonych środków budżetowych" - czytamy w informacji.

Inwestycja ta ma charakter strategiczny dla gospodarki i bezpieczeństwa państwa, jest niezbędna dla rozwoju morskich portów o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej, podkreślono także.

Za opracowanie projektu ustawy odpowiada minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Źródło:
Tematy
Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~rzaba
port morski w Szczecinie :))

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki