Mobilne pieniądze Ericssona

Firma Ericsson Money Services udostępniła w siedmiu krajach Europy, w tym w Polsce, pierwszą spośród wielu nowych mobilnych usług finansowych — Ericsson Money. Użytkownicy telefonów komórkowych w Polsce, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwecji i Włoszech już od dziś mogą rejestrować się w serwisie www.ericssonmoney.com, by móc wysyłać i odbierać pieniądze, a także wypłacać gotówkę.

Jest to pierwszy krok na drodze do udostępnienia klientom indywidualnym z całego świata pełnego pakietu wygodnych, bezpiecznych i natychmiastowych mobilnych usług finansowych.

Mobilny portfel

Usługa Ericsson Money pozwala wysyłać i odbierać pieniądze oraz wypłacać gotówkę wszystkim tym, którym zależy na czasie i wygodzie. Na przykład, rodzice mogą użyć telefonu, jako osobistego portfela mobilnego i natychmiast przekazać pieniądze swoim dzieciom, które studiują lub podróżują za granicą.

Obojętnie, czy to dziecko na obozie językowym w Anglii, czy nasi znajomi w kawiarni za rogiem - dzięki nowej usłudze przesłanie pieniędzy rodzinie i przyjaciołom jest proste i szybkie jak sms.

Mobilne usługi finansowe zapewnią klientom indywidualnym większą swobodę wyboru, łatwiejszy dostęp do pieniędzy oraz szybszy i wygodniejszy sposób ich przekazywania.

 

 

 

 

 

 

Korzyści z uruchomienia portfela mobilnego w sieci Ericsson Money zapewne dostrzegą:

  • Rodzice, którzy mogą „od ręki” wysyłać pieniądze dzieciom studiującym w innym mieście lub przebywającym na wakacjach za granicą;
  • Znajomi i przyjaciele, aby móc wygodnie dzielić się kosztami posiłków, zaciągać drobne pożyczki oraz przelewać sobie nawzajem pieniądze;
  • Klienci indywidualni przyzwyczajeni do posługiwania się wyłącznie gotówką - może to być ich pierwszy krok w kierunku bankowości;
  • Osoby pracujące za granicą, aby wysłać pieniądze swoim rodzinom bez konieczności korzystania z przekazów pocztowych lub osobistego zlecania przelewów w banku.

Firma Ericsson Money Services planuje wkrótce udostępnić usługę Ericsson Money w pozostałych krajach Europy. W najbliższej przyszłości klienci indywidualni będą mogli łączyć się z innymi, podobnymi serwisami na całym świecie (za pośrednictwem usługi Ericsson Money Interconnect). Dzięki temu wysyłanie pieniędzy z różnych zakątków na naszym globie stanie się równie proste i łatwe jak wysyłanie wiadomości tekstowych.

 „To oczywiste, że korzystając z telefonu użytkownicy sieci mobilnych powinni móc cieszyć się wygodą i wolnością wyboru również w sferze finansowej. Wystarczy mieć przy sobie numer telefonu przyjaciela, żeby niezależnie od miejsca jego pobytu uruchomić nowy dostęp do usług finansowych i mobilnych pieniędzy. Dla branży to ważny moment przyśpieszenia i cieszymy się, że tak znacznie pomagamy użytkownikom z całego świata coraz częściej korzystać z połączonych ze sobą globalnie usług finansowych zamieniając przelew pieniężny w część komunikacji mobilnej” ― powiedział Semir Mahjoub, wiceprezes Ericsson i prezes Ericsson Money Services.


Anna Jutendahl

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne