Minister Sawicki broni ZUS-u

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi odniósł się w Sejmie do afery przetargowej w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, która ujrzała światło dziennie w minioną środę. CBA zatrzymało wówczas 14 osób i choć finalnie prokuratura zastosowała wobec nich jedynie poręczenie majątkowe, sprawa będzie miała swój ciąg dalszy.

Minister Sawicki broni ZUS-u

Start odtwarzacza ...

Minister Sawicki zadeklarował, że sprawa interwencji CBA nie wpływa w żadnym wypadku na jego zaufanie do tejże instytucji. - Mam zaufanie do ZUS-u, sam jestem jego płatnikiem, a w przyszłości emerytem, natomiast i w tym miejscu czasami potrzebne są zmiany. Jednak z tą sprawą nie tylko ZUS ostatnio ma problemy – zadeklarował Sawicki.

- CBA, Prokuratura i CBŚ w takich sytuacjach powinny interweniować, pamiętajmy jednak, że za bałagan odpowiadają konkretne osoby, nie można na tej podstawie oceniać całej instytucji.

Tak Minister Marek Sawicki broni Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, którego kłopoty związane są z podejrzeniem korupcji i ustawieniem przetargów na dostarczenie i serwis drukarek oraz urządzeń wielofunkcyjnych, o łącznej ilości ponad trzech tysięcy sztuk. Wyniki przetargu zaskarżyło kilka firm, które twierdziły, że warunki określone w specyfikacji przygotowanej w ZUS spełniają jedynie produkty jednego producenta.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 ~jangor

A przetarg na Skody nie wyglądał podobnie ?

! Odpowiedz
1 7 ~Zbyszek

Panie Sawicki, czyżby w ZUS-sie jakaś rodzina...?

! Odpowiedz
0 8 ~żenua

PSL "opiekuje się ZUSem" w ramach tzw"podziału lupów " w ramach koalicji PO-PSL.Dlatego ZUs ma liczne posadki dla działaczy PSL i ich rodzin oraz kolesiów.Nic dziwnego,ze Sawicki broni ZUS.Tyle,ze za takie "rozwiazania"płacimy my wszyscy obywatele-podatnicy

! Odpowiedz
0 3 ~LELO49

kombinują cwaniaczki,opiekują się ZUSem,pilnują transferu kasy do KRUS

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil