REKLAMA

"Mieszkanie Plus": ponad 6 tys. mieszkań w najbliższym czasie

2016-10-12 10:33
publikacja
2016-10-12 10:33

BGK Nieruchomości, spółka realizująca pilotaż programu "Mieszkanie Plus", podpisała 17 listów intencyjnych i porozumień z jednostkami samorządu terytorialnego, podano w komunikacie. Ponad 6 tys. mieszkań w całej Polsce może powstać w najbliższym czasie w ramach rządowego programu "Mieszkanie Plus".

fot. / / YAY Foto

"Ponad 6 tys. mieszkań w całej Polsce może powstać w najbliższym czasie w ramach rządowego programu "Mieszkanie Plus". To efekt listów intencyjnych i porozumień podpisanych dziś przez przedstawicieli BGK Nieruchomości S.A. z samorządowcami. [...] Wstępnie wytypowane do realizacji działań inwestycyjnych zostały nieruchomości w Białej Podlaskiej, Chorzowie, Dębicy, Gliwicach, Katowicach, Kobyłce, Nowej Dębie, Pelplinie, Poznaniu, Radomiu, Skawinie, Stalowej Woli, Starogardzie Gdańskim, Trzebini, Tychach, Wałbrzychu i Wrześni" – czytamy w komunikacie.

"To działki o łącznej powierzchni ponad 67 ha, na których powstaną dostępne cenowo mieszkania na wynajem z opcją dojścia do własności. Ich budowa ma za zadanie poprawić sytuację w szczególności młodych polskich rodzin, dla których uzyskanie mieszkania o odpowiednim standardzie będzie stanowiło podstawę do podjęcia decyzji o posiadaniu większej liczby dzieci" - powiedział wiceprezes BGK Nieruchomości Włodzimierz Stasiak.

We wrześniu Rada Ministrów podjęła uchwałę ws. przyjęcia Narodowego Programu Mieszkaniowego, którego filarem jest program "Mieszkanie Plus". Celem Programu jest m.in. zwiększenie liczby mieszkań przypadających na 1000 mieszkańców – do 2030 r. liczba mieszkań przypadająca na 1 tys. mieszkańców powinna osiągnąć średnią Unii Europejskiej, co oznacza wzrost z 363 do 435 mieszkań na 1000 osób.

"Listy intencyjne i porozumienia podpisane w środę zakładają ścisłą współpracę między BGK Nieruchomości z poszczególnymi samorządami w celu realizacji projektów inwestycyjnych obejmujących budownictwo mieszkaniowe oraz infrastrukturę społeczną i techniczną" - dodał Stasiak.

Wskazał, że spółka odpowiedzialna za pilotaż programu "Mieszkanie Plus", zadeklarowała też podjęcie działań zmierzających do finansowania i organizacji inwestycji, a także gotowość do aktywnego zarządzania nieruchomościami i obsługi najemców w ramach programu "Mieszkanie Plus".

"Inwestycje w ramach programu "Mieszkanie Plus" realizowane będą na zasadach rynkowych, bez angażowania pieniędzy podatników. Mieszkania, jakie powstaną we wskazanych przez poszczególne gminy lokalizacjach, będą się charakteryzować umiarkowanymi czynszami, dostępnymi także dla słabiej uposażonych rodzin. To pozwoli im m.in. ograniczyć konieczność zadłużania się oraz wzmocni ich mobilności i elastyczność na rynku pracy. Najemcy otrzymają również możliwość pozyskania lokali na własność w perspektywie kilkudziesięciu lat" - podsumowano w informacji.

Bochenek: Pierwsze mieszkania w 2018 roku

Rzecznik gabinetu Beaty Szydło, Rafał Bochenek, mówił w radiowej Jedynce, że pierwsze mieszkania w programie mają być udostępnione pod koniec 2018 roku. Rządowy program nazwał rewolucyjnym i podkreślał, że jest on skierowany do tych, którzy nie mogli kupić własnego mieszkania, nie mieli zdolności kredytowej, albo nie spełniali kryteriów, by nabyć mieszkanie komunalne.

Prawo ubiegania się o najem będą mieli wszyscy obywatele. W rządowym programie preferowane będą jednak rodziny wielodzietne i o niskich dochodach.

W dzisiejszej konferencji inauguracyjnej programu w Katowicach mają uczestniczyć: premier Beata Szydło, wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki oraz minister infrastruktury i budownictwa, Andrzej Adamczyk. Listy intencyjne mają być też podpisane w kilku innych miastach Polski.

ISBNews/IAR

Źródło:Bankier24
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (16)

dodaj komentarz
~asdf
Banki złe, hipermarkety złe, teraz trzeba zniszczyć biznes deweloperom, dowalić 40% podatku lepiej zarabiającym i rozdać nierobom. Ten co dziś ma pieniądze jest wrogiem dla karła i spółki. Władza biedoty realizuje oczekiwania biedoty, taki z tego wniosek.
~Gratulacje
6 000 mieszkań, przy obecnym deficycie na pozimie 1 500 000? Pomijajac mało wydajny i korupcjogenny charakter całego programu.
~Robieni_w_Bambuko
Przecież te tanie mieszkania trzeba najpierw zbudować. 6000 na początek to, OK , a to się będzie później samo nakręcać jak tylko budowlańcy poczują popyt , że to jest również zysk .
~Adamus
Mieszkania dla ścierw i aparatczyków liżących tyłki PiSuarom?
Komuna i czasy PRL wracają, gdy był dobrobyt i mieszkania dla tych z czerwoną książeczką partyjną.
~NYT
Scierwa i aparatczyki biadolą bo ich od koryta odsuwają co widać , slychać i czuc. A mieszkania sa dla poważnych i porządnych ludzi , na ktorych te scierwa się uwlaszczali po okragłym stole i dradzie w Magdalence. Tacy teraz szczują poszczekuja. Postkomuna i szKODniki się demaskują i kompromitują.
~Papi
!! Wyższa kwota wolna+, stopniowa obniżka podatków+
i upadlanie Polaków: pińcet+, mieszkanie+, wybrane darmowe leki dla seniorów 75+ i koryto+ tracą rację bytu!
~Iwona
Nigdzie nie ma choćby wspomnienia o metrażu tych mieszkań. Jak mają zachęcać do posiadania większej liczby dzieci i to powinny mieć co najmniej 70 metrów. Na 4 dzieci to i tak za mało. Czy takie będą budowane? Jakoś wątpię.
~gandi
Czyli 80 tysięcy małych i średnich przedsiębiorstw ma dzięki przywaleniu im 40 proc. podatku ma sfinansować: mieszkanie plus, 500 plus i wszystkie inne chore pomysły!!!
~Lama
idee socjalizmu wiecznie żywe!

Powiązane: Mieszkanie Plus

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki