Międzynarodowa sieć work-space'ów wchodzi do Polski

WeWork, globalna sieć wynajmująca miejsca do pracy, planuje otwarcie w ostatnim kwartale 2018 r. biura w Warszawie. Firma zdecydowała się na rozpoczęcie ekspansji w tej części Europy od Warszawy, ze względu na dobrą kondycję polskiego rynku.

(YAY Foto)

Jak podała firma we wtorkowym komunikacie, warszawskie biuro zostanie otwarte w budynku CEDET przy Kruczej.

Jak podano, firma zdecydowała się na rozpoczęcie ekspansji w tej części Europy od Warszawy ze względu na dobrą kondycję polskiego rynku oraz potencjał działających tutaj przedsiębiorstw - w tym start-upów.

"Polska zawsze wyróżniała się na rynku międzynarodowym dostępem do kreatywnych pracowników i realizacją trafionych pomysłów biznesowych. Wyraźnie widać, że dziś niewielkie przedsiębiorstwa przekształcającą się w duże firmy, dynamicznie rozwija się rynek małych i średnich przedsiębiorstw, a Polacy nie boją się rozpoczynać nowych przedsięwzięć" podkreślił, cytowany w komunikacie, Mikhail Konoplev, dyrektor generalny WeWork na Europę Środkową i Wschodnią. Jak wyjaśnił, celem firmy jest "dostarczanie odpowiedniej przestrzeni, usług oraz budowanie społeczności, która pozwoli na elastyczny rozwój biznesu".

Korzystający z oferty będą mogli, jak wskazano, wybierać różne opcje z planów członkostwa, "obejmujące dostęp do ruchomego stanowiska pracy we wspólnej przestrzeni, wynajem stałego biurka dla pojedynczych pracowników lub (...) wyciszonego biura dla zespołu".

Sieć WeWork, jak podano, ma ponad 240 tys. członków, pracujących w ponad 250 biurach na całym świecie. Wśród nich znajdują się zarówno przedsiębiorstwa rozpoczynające działalność, jak i średnie oraz duże firmy, takie jak Delta, IBM, GE, Dropbox czy Samsung. (PAP)

autor: Magdalena Jarco

maja/ amac/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

    Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.