REKLAMA

Merkel zachęca szefów koncernów do zatrudniania imigrantów

2016-08-13 21:21
publikacja
2016-08-13 21:21

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zaprosiła szefów niektórych największych niemieckich koncernów na spotkanie 14 września, by zachęcić ich do zatrudniania imigrantów - poinformował w sobotę niemiecki dziennik "Bild".

Kanclerz Niemiec Angela Merkel / fot. Fabrizio Bensch / Reuters

W ubiegłym roku do Niemiec napłynęło ponad milion uchodźców i władze chciałyby skierować jak najwięcej z nich na rynek pracy, by zmniejszyć wydatki socjalne państwa i złagodzić niedobór pracowników wywołany kryzysem demograficznym.

Jak zaznacza "Bild", Merkel chce skłonić niemieckich przedsiębiorców do zaoferowania imigrantom większych możliwości, jeśli chodzi o szkolenie zawodowe i zatrudnienie. Duże firmy są krytykowane za niedostateczną aktywność w tym kierunku. Z drugiej strony pracodawcy wskazują, że przybyszom brak znajomości języka niemieckiego i potrzebnego do podjęcia pracy wykształcenia.

Gazeta podała, że na spotkanie zaproszono szefów Siemensa, Opla, Volkswagena, koncernu chemicznego Evonik i spółki energetycznej RWE.

Urząd kanclerski odmówił potwierdzenia podanych przez "Bilda" informacji.

Dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" doniósł przed miesiącem, że 30 największych niemieckich spółek, których akcje objęte są głównym wskaźnikiem giełdy frankfurckiej DAX, zatrudniło do czerwca tylko 54 uchodźców, przy czym 50 z nich pracuje w świadczącej usługi logistyczne Deutsche Post. (PAP)

dmi/ mc/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (60)

dodaj komentarz
~ss
chyba na stanowiska pirotechnikow--kiedy ja wywioza na taczkach
~Zyzio
Czy o takich pracowników chodzi pani Merkel ??? - https://www.youtube.com/watch?v=khBUCvmTsU0
~tindala
Z punktu widzenia interesów Polski to dobrze mieć Niemcy wielorasowe bez nawrotów "das Herrenvolk" a ichniejszych produktów przemysłowych składanych przez imigrantów kupować nikt nam nie każe. Chociaż podejrzewam że niemieccy Turcy składają je już od lat.
~p23
Takiego volkswagena spod fachowej ręki Pasztuna z Afganistanu czy Pakistanu) zapomniałem, gdzie oni mieszkają) nikt nie kupi, bo sie będzie stresowal, ze mu koło odpadnie.
~Paweł
Najlepiej Niemcy zrobią jak ich skierują do ochrony urzędów państwowych i obsługi lotnisk, metra. Widać gołym okiem, że tam mają bardzo duży potencjał do rozwoju.

A tak poza tym jak Polska wchodziła do UE to np. UK i Irlandia otworzyła swój rynek pracy dla nowych członków UE a Niemcy wprowadzili ograniczenia.
Najlepiej Niemcy zrobią jak ich skierują do ochrony urzędów państwowych i obsługi lotnisk, metra. Widać gołym okiem, że tam mają bardzo duży potencjał do rozwoju.

A tak poza tym jak Polska wchodziła do UE to np. UK i Irlandia otworzyła swój rynek pracy dla nowych członków UE a Niemcy wprowadzili ograniczenia. Parodia. Imigrantów, gwałcących, powiązanymi z organizacjami terorystycznymi przyjmują bez żadnych ograniczeń, a Polaków traktują jak szm...ty. Dziękuję Wam Niemcy, już niedługo zobaczycie, że imigranci są takim koniem trojańskim.
~niepelnosprawny_org
czy założy się ktoś ze mną za xxx, że to sunnitka?
~obserwator
Hmm w komentarzach aż wrze ale napisze swoje trzy grosze. Byłem w pracy na wakacje w Niemczech, pracowałem w dużej restauracji w której pracowało paru uchodźców w wieku 20-25lat chłopaki są na prawdę pracowici, oczywiście dali ich na najgorsze zmywak nie jeden Niemiec odszedł po pierwszym dniu tam. Jeden z nich znał Hmm w komentarzach aż wrze ale napisze swoje trzy grosze. Byłem w pracy na wakacje w Niemczech, pracowałem w dużej restauracji w której pracowało paru uchodźców w wieku 20-25lat chłopaki są na prawdę pracowici, oczywiście dali ich na najgorsze zmywak nie jeden Niemiec odszedł po pierwszym dniu tam. Jeden z nich znał angielski a, że pracował koło mnie to opowiedział mi jak tam trafił: uciekli do europy wszystko przeszli na nogach, nie ma nikogo bo rodzina zginęła w zamachach. Dostawał zasiłek ale powiedział, że woli pracować. A najbardziej marzy o własnym pokoju bo mieszkają w jednym 10os. Może to jest mały odsetek wśród uchodzców bo dużo z nich to gwałciciele itp ale nie ma co brać wszystkich jedną miarą.
~Herr_Flick_z_Gestapo
Myślę, że powinni być masowo zatrudniani jako animatorzy kultury. Dali się poznać, jako doskonali w ubogacaniu.
~pa
Najpierw zniszczyć spokój społeczny, a teraz przemysł, nie wiem czym tę kobietę szantażują, ale tak złych czasów dla Niemiec nie było od dawna. Może czas jednak zacząć przestawiać polską gospodarkę na większe partnerstwo z innymi krajami, bo pójdziemy na dno razem z nimi...

Powiązane: Unia zmaga się z napływem imigrantów

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki