REKLAMA

Mercator wymazuje wynikowe spadki. Omikron daje nowe paliwo

2021-11-29 11:04, akt.2021-11-29 13:15
publikacja
2021-11-29 11:04
aktualizacja
2021-11-29 13:15
Mercator wymazuje wynikowe spadki. Omikron daje nowe paliwo
Mercator wymazuje wynikowe spadki. Omikron daje nowe paliwo
fot. Nuroon Jampaklai / / Shutterstock

Kurs Mercatora po szacunkach wyników za III kwartał zaznaczył na wykresie kolejny solidny stopień w dół. Obawy o rozwój pandemii przez wariant Omikron wyciągnęły cenę akcji Mercatora windą do góry.

Notowany od marca 2021 r. w WIG20 producent rękawic ochronnych po ubiegłorocznych sukcesach i giełdowym szaleństwie na akcjach (od stycznia 2020 do października 2020 kurs wzrósł ponad 6000 proc.) od roku systematycznie tracił w oczach inwestorów. W ciągu równo 12 miesięcy, licząc od szczytu 14 października 2020 do zamknięcia sesji po publikacji szacunkowych wyników za III kwartał 2021 roku, kurs spadł o ponad 82 proc.

Bankier.pl

Piątek 26 listopada, kiedy świat obiegły informacje o nowym wariancie koronawirusa, był impulsem dla inwestorów by ponownie spojrzeć w stronę Mercatora. Znowu zobaczyli potencjał w spółce, która była głównym beneficjentem pandemicznego chaosu. Kiedy większość rynku w czarny piątek traciła po kilka i kilkanaście procent, Mercator rósł w dwucyfrowym tempie. Kontynuację rajdu na akcjach mamy także w poniedziałek.

Po godz. 13.15 kurs rósł o ok. 17,5 proc. Zaraz po otwarciu notowań wzrosty były jeszcze większe i przekraczały 20 proc. Za akcję płacono ponad 152 zl.

Bankier.pl

Kurs w listopadzie zdołał odrobić już prawie 40 proc. Trzeba pamiętać, że to spółka z WIG20 więc miesięczny rajd na tym poziomie to rzecz warta odnotowania, a prawdopodobnie to jeszcze nie koniec. Jeśli inwestorzy dalej będą grać pod wprowadzenie nowych lockdownów i powrót pandemicznego strachu to Mercator i inne covidowe spółki mogą jeszcze zyskiwać. Wydaje się, że na GPW póki co taki scenariusz jest na pierwszym planie.  Więcej o spółkach z GPW, które rosły w czarny piątek przeczytacie tutaj.

MKu

Źródło:
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (3)

dodaj komentarz
janoz_lobolotorant
nie mam akcji mercatora, ale pisanie że to jakieś szaleństwo typu game stop to też przesada - spółka zaczęła zarabiać setki milionów złotych rocznie, nawet biorąc pod uwagę że to chwilowo ze względu na nadzwyczajne okoliczności, to jednak te pieniądze będą reinwestowane pod zwiększenie skali działalności co nie mam akcji mercatora, ale pisanie że to jakieś szaleństwo typu game stop to też przesada - spółka zaczęła zarabiać setki milionów złotych rocznie, nawet biorąc pod uwagę że to chwilowo ze względu na nadzwyczajne okoliczności, to jednak te pieniądze będą reinwestowane pod zwiększenie skali działalności co na zyski w 'normalnych' czasach może wpłynąć w taki sposób że obecne wzrosty będą uzasadnione
peluquero
szczerze nie myslałem że to jeszcze może być aż takim impulsem, no ale...każdy się juz z tego śmieje jednak trzeba na czymś zarabiać przynajmniej na takiej 1-2 dniowej pompce te 25-30% nikt nie pogardzi
antek10
Tralalalalla Omikron tu omikron tam omikron uja zrobi nam

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki