Urząd skarbowy nakazał Mennicy zapłatę 17 mln zł podatku za 2013 rok

Mennica Polska otrzymała decyzję Naczelnika Drugiego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie o zobowiązaniu podatkowym za 2013 rok w wysokości 17,05 mln zł plus odsetki za zwłokę od zobowiązania - poinformowała spółka w komunikacie.

(fot. Marek Wiśniewski / FORUM)
"(...) w wydanej Decyzji Naczelnik Drugiego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie określił zobowiązanie podatkowe emitenta w podatku dochodowym od osób prawnych za rok 2013 w wysokości 17.047.092,00 zł. W złożonym zeznaniu podatkowym CIT-8 za 2013 rok spółka wykazała należny podatek dochodowy od osób prawnych w kwocie 10.939.653,00 zł. Zgodnie z art. 53 ustawy Ordynacja podatkowa emitent zobowiązany jest ponadto do naliczenia i zapłaty odsetek za zwłokę od zobowiązania. Kwota odsetek naliczona na dzień 11 października 2019 roku wynosi 2.767.925,00 zł" - napisano w komunikacie.

Mennica podała, że planuje odwołać się od tej decyzji.

"Emitent nie zgadza się z ustaleniami stanu faktycznego, jak i oceną prawną dokonaną przez Naczelnika Drugiego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie w wydanej decyzji. W ocenie emitenta oraz doradców prawnych i podatkowych spółki, emitent w sposób prawidłowy i rzetelny prowadzi wszelkie rozliczenia w podatku CIT, w tym w szczególności za okres będący przedmiotem Decyzji" - napisano w komunikacie.

Spółka podała, że nie widzi podstaw do ujęcia tego zobowiązania podatkowego w księgach finansowych.

seb/ gor/

Źródło: PAP Biznes
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 39 cowabunga

I znowu sztabki w mennicy będą droższe... Już jest 200zł róznicy na kazdej złotej uncji pomiędzy www.mennica.com.pl a niemieckim www.coininvest.com i to wliczając dostawę kurierem do domu..

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

Brak wydarzeń

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.