REKLAMA

Masowe zwolnienia w Deutsche Banku? Mowa o 10 tys. osób

2018-05-24 07:26
publikacja
2018-05-24 07:26

Deutsche Bank planuje redukcję 10 tys. etatów - podaje "Reuters", powołując się na osobę zaznajomioną ze sprawą. Zwolnienie jednej dziesiątej globalnej siły roboczej do końca roku jest wynikiem starań na rzecz obniżenia kosztów. 

/ fot. Reuters / FORUM

W środę, jak podaje dziennik, rada nadzorcza banku spotkała się, aby omówić plan restrukturyzacji i, co za tym idzie, zwolnień grupowych przed dzisiejszym walnym zgromadzeniem spółki. Bank odmówił w tej kwestii komentarza.

Na łamach Bankier.pl na temat restrukturyzacji bankowości inwestycyjnej Deutsche Banku informowaliśmy już pod koniec kwietnia. Ostatecznie zapowiedziano wycofanie się z tego segmentu działalności i powrót Europy. W planach była również analiza wyników pracowników, która miała poprawić zarządzanie kosztami. 

- To właśnie na tym polu Deutsche Bank spogląda na praktyki stosowane przez Goldman Sachs, który co roku robi „czystki” w swoich szeregach, zwalniając 5 proc. pracowników z najgorszymi wynikami. Osoby związane ze sprawą mówią natomiast o 10-proc. zwolnieniach w przypadku DB. Do tej pory bank zwolnił za oceanem 400 pracowników - pisał Mateusz Gawin w artykule "Deutsche Bank zapowiada czystki w szeregach". 

Reuters podaje, że dzisiaj oficjalnie bank poda informację na temat skali zwolnień. 

WSZ

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (7)

dodaj komentarz
poznaniak242
Pracowałem w Bankach ponad 17 lat na stanowiskach Dyrektor Oddziału/Dyrektor Regionalny. Odszedłem gdyż era bankowości opartej na relacjach z klientami umarła i skończyła się bezpowrotnie. O wynagrodzeniach nie wspomnę. Dziś Bank to wyspa w Galerii handlowej z młodymi ludźmi z łapanki bez żadnej wiedzy ekonomicznej Pracowałem w Bankach ponad 17 lat na stanowiskach Dyrektor Oddziału/Dyrektor Regionalny. Odszedłem gdyż era bankowości opartej na relacjach z klientami umarła i skończyła się bezpowrotnie. O wynagrodzeniach nie wspomnę. Dziś Bank to wyspa w Galerii handlowej z młodymi ludźmi z łapanki bez żadnej wiedzy ekonomicznej tzw "pokolenie schylonych głów" od ciągłe glapienie się w telefon , których rola polega na sprzedaży trzech prostych produktów poprzez klikanie myszką w komputerze i recytowaniu utartych formułek. Zmieniłem branże i radze zrobić to wszystkim tym, którzy wciąż się łudzą, że to co się obecnie dzieje da się zatrzymać. Nie da się.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
konik_garbusek
Chciwość, po prostu. Banki mają najlepsze wyniki od dekady, mimo to "oszczędzają". pracuję w private banku, nawet u nas "oszczędza się", nie mówiąc o detalu, gdzie przechodzi się na chat-boty itd. Jest to ogólny trend, bankowość, nawet ta prywatna, przenosi się w ogromnym stopniu do internetu. Moim Chciwość, po prostu. Banki mają najlepsze wyniki od dekady, mimo to "oszczędzają". pracuję w private banku, nawet u nas "oszczędza się", nie mówiąc o detalu, gdzie przechodzi się na chat-boty itd. Jest to ogólny trend, bankowość, nawet ta prywatna, przenosi się w ogromnym stopniu do internetu. Moim zdaniem jest to ślepa uliczka, w dłuższym terminie zapewne nieunikniona, bo wszyscy przechodzą w siec, natomiast jak spełniać wymogi KYC, przeciwdziałaniu praniu kasy itd, kiedy klienta widzi sie raz na dekadę? Ale to już inna historia. Tymczasem - oszczędności :)
od_redakcji
Komu są potrzebne centralne banki? Obecnie tylko Centralny bankierom, nam wystarczą obecnie lokalne małe banki np. (spółdzielcze) pod ścisłym nadzorem społecznym. Znaczy prezes coś przefrymarczy to zakładamy mu wdzianko z napisem Z. K. A w takim USA modne w kolorze pomarańczowym.
od_redakcji
Od czegoś trzeba zacząć: Obecnie świat został wprowadzony w Holograficzny świat ekonomi przez przestępców w białych kołnierzykach a do tego wynaleziono filozoficzny kamień krypto walut. Ludziska dali się uwieść sztucznej ekonomi z krainy Alice in wonderland. Przyszłość świata wyglądała by wprost bajkowo gdyby Od czegoś trzeba zacząć: Obecnie świat został wprowadzony w Holograficzny świat ekonomi przez przestępców w białych kołnierzykach a do tego wynaleziono filozoficzny kamień krypto walut. Ludziska dali się uwieść sztucznej ekonomi z krainy Alice in wonderland. Przyszłość świata wyglądała by wprost bajkowo gdyby nie to że dług rośnie lawinowo i nie daje o sobie zapomnieć a tylko obsługa samego długu nas przerasta a co dopiero mówić o jego zmniejszeniu i wybucha coraz to nowymi ogniskami zapalnymi. Jak długo to tak potrwa? Do momentu aż inflacja tak nas przyciśnie że ludzie zaprotestują globalnie znaczy taka Wenezuela o zakresie światowym. Obecnie na bazie długu mamy żywność w sklepach i kredyt w bankach, ale jak to wszystko jest kruche wiedzą tylko nieliczni. Są teorie że aby uniknąć totalnego chaosu świat zostanie wprowadzony w scenariusz „Cypr” czyli obowiązek przeprowadzenia restrukturyzacji sektora bankowego i konsolidacji finansów, znaczy na koszt tych co coś maja! No bo jak by inaczej. Z pustego to i Salomon nie naleje.
od_redakcji
Jak mowa o Salomonie to. Był na tym świecie taki Jezus któremu nieźle szło z pomnażaniem produktów, ale pewna nacja ze względu na jego konkurencję go ukrzyżowała a sama do dzisiaj nie może rozwikłać jak on to robił, chociaż mają pewne osiągnięcia w postaci drukowania walut papierowych z powietrza.
cyklonb
Ciekawe czy po tych zwolnieniach pracowników banku zmaleje procentowy udział zydów czy wzrośnie do 99,5 %.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki