REKLAMA
WEBINAR

Mark Zuckerberg zaatakowany przez hakerów

Marcin Hołubowicz2016-06-06 10:55redaktor Bankier.pl
publikacja
2016-06-06 10:55

Konta Marka Zuckerberga na popularnych portalach społecznościowych zostały zaatakowane przez hakerów. Przejęte konta założyciela Facebooka znajdowały się na Pintereście i Twitterze.

fot. Stephen Lam / / Reuters

Hakerzy, którzy występują w sieci jako grupa OurMine Team, donieśli wczoraj, że udało im się włamać na konta Marka Zuckerberga na kilku portalach społecznościowych. Początkowo mowa była o stronach Instagram, Pinterest i Twitter. Przedstawiciele Facebooka zaprzeczyli, aby doszło do przejęcia Instagrama, jednak wszystko wskazuje na to, że na konta na pozostałych dwóch stronach dostali się hakerzy - donosi BBC. 

Dowodem ma być m.in. screen z konta Zuckerberga na portalu Pinterest, który krąży w sieci. Poniżej jego wersja.

Reklama

Na swoim koncie na Twitterze grupa OurMine Team (aktualnie zostało zablokowane) napisała, że uzyskała dostęp do kont Marka Zuckerberga, jednak hakerzy chcieli tylko "przetestować" jego cyfrowe zabezpieczenia, prosząc założyciela Facebooka o dalszy kontakt poprzez prywatne wiadomości.

Słabe zabezpieczenia przyczyną "włamu"?

Na Twitterze Mark Zuckerberg nie udziela się od 4 lat. Ostatni jego "tweet" pochodzi z 2012 r., a starsze z 2009 r. Dlatego spore zdziwienie wywołał wczorajszy post, który ukazał się na jego oficjalnym koncie.

Hakerzy wrzucili wiadomość o tym, że jego hasło znajdowało się w wykradzionej bazie LinkedIn i brzmiało... "dadada". Przypomnijmy, że dane z tego serwisu wyciekły już w 2012 r. Wówczas, na internetowym czarnym rynku pojawiła się baza ok. 6,5 mln haseł użytkowników. W maju LinkedIn poinformował, że do sieci trafiły kolejne dane, tym razem aż 100 mln użytkowników.
Niewykluczone, że wśród nich znajdowało się hasło Marka Zuckerberga. Gdyby, wbrew wszelkim zaleceniom, używał tego samego hasła również do innych swoich kont, hakerzy mieliby ułatwione zadanie. Biorąc pod uwagę, że Zuckerberg nie korzystał z niektórych kont od lat, być może zapomniał je zmienić. W dobie rosnącego zagrożenia cyberprzestępczością, informacja o włamaniu na konta założyciela Facebooka powinna być ostrzeżeniem dla wszystkich tych, którzy preferują hasła typu "1234".

Źródło:
Tematy
Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~Zigi
Zalozyciel facebooka mial haslo dadada? Hahahah
~ab17pl
Zuckerberg jest oczywiście założycielem Facebooka - firmy która prowadzi aktualnie portal społecznościowy facebook który to założył w 2003 roku na serwerach uniwerku Stanforda Andrzej Bąk późniejszy właściciel amerykańskich firm prowadzących facebooka Orange i Pilawa Facebook & Twitter. Portale te w latach 2003-2004 były u nas Zuckerberg jest oczywiście założycielem Facebooka - firmy która prowadzi aktualnie portal społecznościowy facebook który to założył w 2003 roku na serwerach uniwerku Stanforda Andrzej Bąk późniejszy właściciel amerykańskich firm prowadzących facebooka Orange i Pilawa Facebook & Twitter. Portale te w latach 2003-2004 były u nas w Polsce mało popularne i dzisiaj nikt już o tym nie pamięta ale prawo jest prawem i dziennikarze piszą prawidłowo że jest założycielem firmy Facebook - trzeba tylko znać historię żeby zrozumieć różnicę między Facebook a facebook.
~aswwde
Ale jak chętnie wszystkich i wszędzie zachęcają do pracy w "chmurze" Po to by później się łatwo włamać i wykraść nam prywatne dane, lepiej jednak jest trzymać wszystko u siebie na miejscu.
~niedozaakceptowania
osobiscie nie przepadam - delikatnie mowiac- za tym gosciem i jego Facebookiem , ktory cenzuruje z zimna krwia informacje jak rosyjska PRAWDA w najlepszych czasach komunizmu. Cenzuruje wedlug klucza ideologicznego , innymi slowy jak nie wpisujesz sie w jego wizje swiata , to cie kasuje.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki