Majszczyk: 209 mln zł oszczędności może pójść na MON

Możliwość zagospodarowania ponad 209 mln zł, których nie wydano w 2015 roku na obronność, to jedna z propozycji zmian w ustawie okołobudżetowej, przedstawiona w środę w Sejmie przez wiceminister finansów Hannę Majszczyk.

Majszczyk przedstawiała podczas środowej debaty nad projektem noweli budżetu na 2015 rok projekt zmian w tzw. ustawie okołobudżetowej.

Jak podkreślała, zmiana tej ustawy jest ściśle związana z nowelą budżetu.

"Ta ustawa zmieniająca jest dopełnieniem faktów, które już są przedstawione w tej noweli" - mówiła.

Zmiana ustawy okołobudżetowej, wyjaśniła Majszczyk, obejmuje m.in. zmianę w finansowaniu obrony narodowej, konsumując powstanie "naturalnych oszczędności" o 209 mln 492 tys. zł. "Ta kwota nie została wydana i nie będzie już wydana" - mówiła Majszczyk.

Nowela ustawy okołobudżetowej dokonuje więc odpowiednich zmian w ustawie o przebudowie, modernizacji i finansowaniu sił zbrojnych - tłumaczyła.

Inna zmiana w ustawie okołobudżetowej związana jest ze stworzeniem w noweli budżetu możliwości utworzenia przez ministra finansów rezerwy celowej, "w sytuacji, gdyby pojawiły się naturalne blokady wydatków u dysponentów". Z tej rezerwy celowej, mówiła Majszczyk, "finansowano by wydatki w zakresie rezerw strategicznych".

W projekcie noweli ustawy okołobudżetowej proponuje się, dodała, aby w przypadkach tworzenia tej rezerwy celowej stosować inne procedury wydatkowe. (PAP)

pś/ son/ je/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,9% VII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 182,43 zł VII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil