REKLAMA

MSW: Znajdź mordercę na zdjęciu

2014-10-28 09:49
publikacja
2014-10-28 09:49
wymiatacze.pl

Rozpoczął się sezon grzewczy, a wraz z nim wzrosło zagrożenie ze strony cichego mordercy. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych rozpoczęło kampanię społeczną naznaczoną mocnym, jak na państwowy urząd, hasłem przewodnim.

Znajdź cichego zabójcę - mocne hasło ostrzegające przed tlenkiem węgla (MSW)

Każdego roku, w okresie od października do marca, z powodu zatruć tlenkiem węgla ginie w Polsce kilkadziesiąt osób, a kilka tysięcy wymaga hospitalizacji. Tlenek węgla jest bezbarwny i bezwonny, dlatego tak niebezpieczny, gdyż człowiek nie potrafi go wykryć za pomocą swoich zmysłów.

Konieczne są elektroniczne czujniki czadu. Do ich używania zachęca w ramach corocznego projektu „NIE dla czadu” MSW wraz z Państwową Strażą Pożarną i Korporacją Kominiarzy Polskich.

Jest się przed czym bronić - w minionym sezonie grzewczym strażacy odnotowali ponad 3,8 tys. zdarzeń związanych z tlenkiem węgla, w wyniku których poszkodowanych zostało prawie 2,3 tys. osób.

Liczba ofiar zatrucia czadem maleje, ale nie wolno lekceważyć tego zagrożenia (MSW)

Stosowanie czujników czadu to nie jedyne rekomendowane w kampanii społecznej rozwiązanie. Współpracujące instytucje zalecają również kontrolowanie drożności przewodów wentylacyjnych i kominowych, by nie dopuścić do tragedii.

/ks

Źródło:
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~pytong
a jak sprawa Zdradka, ktory chlapnal cos o putinie, a potem sobie przypomial ze nic nie wiedzial ?Normy sejmowe oczywiscie spelnia, tzn. te murzynsnkie ( vide : murzynskosc Polakow)Czy ten pan nieustannie piastuje tzw. laske ?Skad tyle ciszy ?? :D
~MacGawer
Nie wiem, może jestem ślepy ale nie widzę żadnego ew. ŹRÓDŁA czadu. Ani kotła gazowego, ani przepływowego podgrzewacza wody, kominka, pieca, po prostu nic. Ta łazienka wygląda na ogrzewaną z sieci ew. kotłowni. Zajrzałem na stronę MSW i też nie znalazłem nic co mogłoby byc źródłem czadu. W tekscie masa banałów Nie wiem, może jestem ślepy ale nie widzę żadnego ew. ŹRÓDŁA czadu. Ani kotła gazowego, ani przepływowego podgrzewacza wody, kominka, pieca, po prostu nic. Ta łazienka wygląda na ogrzewaną z sieci ew. kotłowni. Zajrzałem na stronę MSW i też nie znalazłem nic co mogłoby byc źródłem czadu. W tekscie masa banałów bez podkreślenia podstawy: czad czyli tlenek węgla powstaje podczas NIEPELNEGO spalania przy małym dostępie tlenu. Jeżeli zapewnimy wystarczający DOPLYW tlenu, to ryzyko bardzo mocno maleje. Odprowadzanie czadu czy czujniki są wtórne wobec dbania by nie powstawał. Dobry dopływ powietrza z zewnątrz - to powinno byc hasło, a nie zdjęcia które NIC nie mówią o zagrożeniu.
~niedoszly
Wszystkie materiały widoczne na zdjęciu zostały zamontowane legalnie na fakture, więc jest w nich wysokie stężenie podatku. Montowali je ludzie zatrudnieni na umowe, więc dodatkowo jest w tym wszystkim duże stężenie składek OFE i ZUS. Lokal w którym materiały zostały zamontowane został kupiony na kredyt, jest więc Wszystkie materiały widoczne na zdjęciu zostały zamontowane legalnie na fakture, więc jest w nich wysokie stężenie podatku. Montowali je ludzie zatrudnieni na umowe, więc dodatkowo jest w tym wszystkim duże stężenie składek OFE i ZUS. Lokal w którym materiały zostały zamontowane został kupiony na kredyt, jest więc w nim wysokie stężenie kosztów kredytu. Do tego dochodzą wysokie stężenia akcyzy na materiały potrzebne do przygotowania mediów dostarczanych do oglądanego pomieszczenia. Pod spodem jest trochę niedoróbek, więc w składzie są też pewnie wysokie stężenia prezentów dla pana inspektora i urzędów.
~doszły odpowiada ~niedoszly
Widzimy też wysokie stężenie dywidend i premii w spółce która ten lokal stawiała. Do tego dochodzi wysokie stężenie marży pośrednika który ten lokal sprzedał i wysokie stężenie zysków kamienicznika lub prezesta spółdzielni wraz z krewnymi. Natomiast o stężeniu alkoholu we krwi Zenka - cierpiącego na depresję Widzimy też wysokie stężenie dywidend i premii w spółce która ten lokal stawiała. Do tego dochodzi wysokie stężenie marży pośrednika który ten lokal sprzedał i wysokie stężenie zysków kamienicznika lub prezesta spółdzielni wraz z krewnymi. Natomiast o stężeniu alkoholu we krwi Zenka - cierpiącego na depresję podykonawcy - co to stawiał i o tym jak Zenek zachorowawszy na pylicę po obcięciu sobie palca pilarką porażony przez prąd w błocie spadłszy z dachu musiał sprzedać nerkę by wyjechać do Londynu nie będziemy pisać, bo Zenka na zdjęciu nie ma (jest w Londynie).
~rgr odpowiada ~doszły
jak was sobie człowiek poczyta, to od razu chce sie zyc ;>
~Grzechu_comeback
JAKA MINISTER takie działania.... Pewnie zaraz będzie mega akcja informacyjna, całostronicowa oczywiście w Gazecie Wybiórczej!
~qwerty
Zabójca i morderca to nie to samo

Powiązane: Zdrowie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki