REKLAMA

MON: prezes Agencji Mienia Wojskowego odwołany

2015-12-11 17:03
publikacja
2015-12-11 17:03

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz odwołał Radę Nadzorczą Agencji Mienia Wojskowego i powołał nową. Odwołany został też prezes AMW Piotr Sadoch, a w piątek jego obowiązki przejął nowy wiceprezes Mateusz Mroz - poinformowało MON.

/ fot. Krystian Maj / FORUM

Jak powiedział w piątek rzecznik ministerstwa Bartłomiej Misiewicz, we wtorek minister Macierewicz odwołał dotychczasową RN AMW i powołał nową. W jej skład weszli: Paweł Kurtyka jako przewodniczący oraz Maciej Przerwa, Agnieszka Wieliczko, Krzysztof Magierowski, Wojciech Dąbrowski (przedstawiciel MSWiA) i Emilia Maria Krasoń (przedstawicielka MSP).

"W dniu 10 grudnia br. minister Antoni Macierewicz powołał Mateusza Mroza na stanowisko zastępcy prezesa Agencji Mienia Wojskowego, a w piątek, 11 grudnia br., powierzył mu pełnienie obowiązków prezesa agencji, w związku z odwołaniem ze stanowiska dotychczasowego prezesa AMW Piotra Sadocha" - poinformował Misiewicz.

Do tej pory radę nadzorczą Agencji tworzyli Mariusz Gorzowski (przewodniczący), Kamilla Gralik, Robert Rutkowski, Krzysztof Sikora, Barbara Markiton (przedstawicielka MF), Romuald Ukleja (z ramienia MSP) i Władysław Budzeń (przedstawiciel MSW).

Od 1 października w skład zarządu AMW wchodzili prezes Piotr Sadoch i wiceprezesi Ilona Kowalska, Marta Kijak-Bloch i Piotr Styczeń. Z informacji PAP wynika, że wiceprezesi na razie pozostaną w zarządzie Agencji.

Nowy prezes AMW Mateusz Mroz przez ostatnie dwa miesiące był burmistrzem warszawskiej dzielnicy Śródmieście. Z kolei Sadoch, zanim został prezesem AMW, był od grudnia 2013 r. wiceprezesem Wojskowej Agencji Mieszkaniowej.

Od początku października AMW i WAM zostały połączone w jedną instytucję. Nowa AMW zajmuje się zbywaniem majątku ruchomego i nieruchomości zbędnych wojsku, zaspokajaniem potrzeb mieszkaniowych żołnierzy, a także sprzedażą towarów i usług o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa państwa, także za granicą.

AMW działa od 1996 r. WAM powstała rok wcześniej. Przez ten czas Agencja Mienia Wojskowego przekazała na modernizację sił zbrojnych i służb bezpieczeństwa publicznego ponad 1,5 mld zł. WAM zarządzała 26 tys. kwater i 10 tys. lokali w wojskowych internatach, wypłacała też świadczenia mieszkaniowe. (PAP)

ral/ gma/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~aaaaaa
Bardzo dobrze, że ten resort przypadł Macierewiczowi. Polecam przeczytać książkę "Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego". Jest z czym robić porządek.
~adr
Pisiory zawłaszczają całe państwo. Nie ważne kompetencje, ważne że ktoś nie jest jednym z nich, trzeba go wtedy odwołać. Nigdy jeszcze czegoś takiego nie było w historii IIIRP!
~zez
A ci wszyscy odwołani prezesi to z różnych parti czy wszyscy co do jednego z PO i PSL? Każdy rząd obsada stanowiska swoimi zaufanymi. Powiem więcej - w dużych firmach byle dyrektor departamentu obsada stanowiska swoimi zaufanymi.
~ZNAWCA
JEST TO ZABIEG CHIRURGICZNY NA POZOSTALOSCIACH PO SPRUCHNIALYM DWORZE RUDEGO W ORGANACH PANSTWOWYCH

Powiązane: Rząd Beaty Szydło

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki