MF mogłoby wyemitować 1,26 mld zł długu na rekompensaty za utracony abonament RTV

Ministerstwo Finansów miałoby dokonać emisji SPW na 1,26 mld zł z tytułu ubytków wpływów z opłat abonamentowych wynikających z ustawowych zwolnień od tych opłat w latach 2018-19 i przekazać je wskazanym przez KRRiTV jednostkom publicznego radia i TV - przewiduje projekt ustawy złożony w piątek przez grupę posłów PiS w Sejmie.

(YAY Foto)

"Z (...) wyliczeń wynika, iż rekompensata przyznana za każdy rok nią objęty nie może przekraczać 956.653.344 zł. W związku z powyższym maksymalna rekompensata, która mogłaby na tej podstawie przysługiwać jednostkom publicznej radiofonii i telewizji za lata 2018 i 2019 wynosiłaby 1.913.306.888 zł. Proponuje się jednak, aby rekompensata przyznana jednostkom publicznej radiofonii i telewizji na podstawie projektowanej ustawy z tytułu ubytków wpływów z opłat abonamentowych wynikających z ustawowych zwolnień od tych opłat w latach 2018 i 2019 wyniosła 1.260.000.000 zł" - napisano w uzasadnieniu projektu ustawy.

"Zaproponowany w projekcie ustawy mechanizm rekompensaty bazuje na emisji skarbowych papierów wartościowych. (...) Na podstawie uchwały KRRiT określającej kwotę rekompensaty oraz sposób podziału skarbowych papierów wartościowych pomiędzy spółki, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zawnioskuje do Ministra Finansów o przekazanie skarbowych papierów wartościowych o wartości nominalnej wskazanej w uchwale KRRiT. Minister Finansów na tej podstawie wyemituje obligacje skarbowe i przekaże je zgodnie z decyzją wskazaną w uchwale KRRiT wskazanym jednostkom publicznej radiofonii i telewizji" - dodano.

Poprzednie rekompensaty za lata 2010–2017 (980 mln zł) pochodziły bezpośrednio z budżetu państwa.

W projekcie ustawy zapisano, że minister właściwy do spraw budżetu określi w liście emisyjnym, warunki emisji skarbowych papierów wartościowych oraz sposób realizacji świadczeń z nich wynikających. (PAP Biznes)

tus/ asa/

Źródło: PAP Biznes

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
49 27 search

Lepiej wrzucic jutro do puszki niz zaplacic abonament, poza 1% podatku tez mozna dodatkowo na orkiestre zamiast na dofinasowanie kupna obrazkow od ksieciuniow czy mdle gebelsowskie programy. POdobno zyjemy w wolnym kraju i I sort dobrej zmiany rasy panow pisowcow niech sobie sam oplaca to co oglada.

! Odpowiedz
41 49 andiauae

TVP nigdy nie przynosila dochodu, tylko potezne straty. Najlepiej zlikwidowac ten propagandowy twor, ktorego malo kto oglada lub wykopac publicznego prezesa darmozjada i wylonic nowego, droga jawnego konkursu. W konkursie nie mogliby startowac zweryfikowani pozytywnie lub negatywnie agenci WSI, WSW, WOP, i inne dziadostwo, od ktorego az sie roi w spolkach skarbu panstwa, w kancelarii prezydenta Rzeczpospolitej. Ban tez dla starych wapniakow i mlodych czlonkow partii sytemowych. Kandydaci formatu Maxa Kolonki uczynili by te stacje bardziej popularna i dochododowa niz TVN.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 50 pluto85md

Kolejne zabiegi ksiegowe. Owe 1,26 mld zl powiekszy dlug, ale w wydatkach nie bedzie ani sladu. Tak samo MF dokapitalizowalo BGK, BFG. Dlug rosnie, a w finansach nadwyzka.

! Odpowiedz
121 125 trooper

Żeby ta TVP jeszcze warta była tego miliarda złotych, a to czysta brudna propaganda. Ja mam za to płacić???? Używają tej tuby politycy, to niech się zrzucą sami.

! Odpowiedz
6 110 xxx_jdsfhsgfhjghjgh

fundusz wypłaty różnic cen, fundusz wypłaty ubytków w abonamencie, fundusz dopłat, fundusz wypłat dla innych funduszy.
Co tu się dzieje najlepszego??

! Odpowiedz
88 63 pull_up_terrain_ahead

Naród krzyczy "komuno wróć", naród dostaje to co chciał.

! Odpowiedz
30 48 search

To wszystko bylo w niebieskiej teczce. TVP powonien oplacec ten kto to oglada i to by bylo sprawiedliwe. Inne telewizje sa darmowe, a jesli mam placic na TVP to znaczy ze jest zle zarzadzana

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,9% VII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 182,43 zł VII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil