REKLAMA

Lufthansa będzie rekrutować pracowników w Rzeszowie

2016-10-20 17:38
publikacja
2016-10-20 17:38

Eksperci z Lufthansa Systems w przyszłym tygodniu będą rekrutować na Podkarpaciu pracowników do gdańskiego oddziału firmy. Poszukiwani będą m.in. programiści i specjaliści z branży lotniczej.

/ fot. Kai Pfaffenbach / FORUM

Lufthansa System działa w Polsce od 1998 r. Spółka dostarcza zaawansowane usługi i rozwiązania informatyczne, które są wykorzystywane głównie w branży lotniczej, logistycznej i finansowej. Firma jest częścią grupy Lufthansa.

Jak poinformował PAP prezes Lufthansa Systems Poland Ireneusz Zalewski, firma poszukuje m.in. doświadczonych programistów, testerów, specjalistów z branży lotniczej. Szukamy również osób, które dopiero zaczynają swoja zawodową przygodę - zaznaczył.

Zalewski wyjaśnił, że spółka szuka pracowników na Podkarpaciu, bo w regionie bardzo dobrze rozwinięte są dwie dziedziny, które interesują firmę: nowe technologie IT oraz lotnictwo. W Rzeszowie swoją siedzibę ma klaster Dolina Lotnicza, działa tu też klaster Informatyka Podkarpacka.

Przedstawiciele Lufthansa Systems spotkają się w środę w Rzeszowie ze studentami dwóch uczelni. Jedną z nich będzie Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania (WSIiZ). Uczelnia kształci specjalistów m.in. na unikatowym w skali kraju kierunku - zarządzanie lotnictwem (Aviation Management).

Eksperci z Lufthansy pojawią się też na Politechnice Rzeszowskiej, gdzie - podobnie jak na WSIiZ - prezentację wygłoszą Grzegorz Rucki oraz Kamil Kwolek, którzy są absolwentami politechniki, a obecnie pracują w gdańskim oddziale firmy. Opowiedzą m.in. o zastosowaniu systemów informatycznych w służbie lotniczej na przykładzie operacyjnego planowania lotów.

Natomiast na spotkaniu w Hotelu Prezydenckim udział będzie mógł wziąć każdy zainteresowany. Kandydaci w ciągu kilku godzin przejdą testy merytoryczne oraz rozmowy rekrutacyjne i możliwe, że jeszcze tego samego dnia poznają ich wyniki. Jeśli osoba przejdzie proces rekrutacyjny, będzie mogła podpisać umowę.

W gdańskiej siedzibie Lufthansa Systems Poland pracuje ponad 500 specjalistów w takich dziedzinach jak IT, lotnictwo, logistyka i finanse. (PAP)

huk/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (16)

dodaj komentarz
~programista
Pani kanclerz mówiła, że wśród imigrantów z bliskiego wschodu, którzy chcą socjal w Niemczech są sami specjaliści wielu branż. To może niemiecki przewoźnik zatrudni ich w oddziałach na terenie Niemiec? A do Polski mogą wysłać w delegacje Niemców, którzy zwolnią miejsce imigrantom. W końcu społeczeństwo niemieckie Pani kanclerz mówiła, że wśród imigrantów z bliskiego wschodu, którzy chcą socjal w Niemczech są sami specjaliści wielu branż. To może niemiecki przewoźnik zatrudni ich w oddziałach na terenie Niemiec? A do Polski mogą wysłać w delegacje Niemców, którzy zwolnią miejsce imigrantom. W końcu społeczeństwo niemieckie jest bardzo otwarte na obcokrajowców, zapewne tak samo, jak było otwarte na Polaków na początku 90-ch lat.
~luftwwaffe
to sa specjalisci od czystosci KLOPA, zarzadzania MOPEM, przemieszczania CZARNYCH WORKOW z punktu A do B.

Przez najblizsze 30 lat trzeba bedzie ich wykarmic i ubrac, dac dom zeby mieli gdzie sie parzyc aby rodziny byly conajmniej 10 osobowe. Po 30 latach kiedy juz beda funkcjonowac jak paczki w masle trzeba bedzie dac im kredyty
to sa specjalisci od czystosci KLOPA, zarzadzania MOPEM, przemieszczania CZARNYCH WORKOW z punktu A do B.

Przez najblizsze 30 lat trzeba bedzie ich wykarmic i ubrac, dac dom zeby mieli gdzie sie parzyc aby rodziny byly conajmniej 10 osobowe. Po 30 latach kiedy juz beda funkcjonowac jak paczki w masle trzeba bedzie dac im kredyty na domy (ktorych oczywiscie nie splaca wiec proponuje tu wykorzystac Deutche Bank i Commerzbank to moze uda im sie do konca upasc).


Lufthansa przy okazji bedzie miala kogo wozic na bliski wschod za rzadowe pieniadze
~as
Pewnie chodzi o podkarpackie zarobki ....
~sda
programisci trzesą rynkiem pracy i płacy
~viper
To Asseco i Comarch jeszcze wszystkich nie zgarnęli?
Przecież po coś Góral przeniósł Asseco z Gdyni do Rzeszowa.
Rozumiem że będa pracować w Gdańsku - to dochodzi pytanie czy takie przenosiny będą opłacalne (wynajem mieszkania, koszty życia, rozłąka z rodziną, znajomymi)
~wolna
Szukają niewolników za 1500 zł - brutto oczywiście.
~oct
w 3mieście średnia dla osoby z 2-3 letnim doświadczeniem to 7tys. netto i raczej nie zdarza się mniej (chyba że w jakiś bardzo małych firmach), także nie wiem skąd to 1.5tys - może w sklepie ale nie w IT
~myśląca odpowiada ~oct
Skoro tak dobrze płacą, to niech zatrudnią Niemców.
~programISTA odpowiada ~oct
ha ha ha 7 tys netto synu to 10 tys brutto, pomarzyc moze osoba z 2-3 letnim doswiadczeniem o takich pieniadzach

tyle zarobic moze menadzer projektu a nie jakis programista, nie przesadzaj; programista obchodzi sie smakiem z 5 tys brutto czyli 3.5 tys na reke i tyle

za dziesiec lat bedzie zarabial moze 5-6 tys na reke
ha ha ha 7 tys netto synu to 10 tys brutto, pomarzyc moze osoba z 2-3 letnim doswiadczeniem o takich pieniadzach

tyle zarobic moze menadzer projektu a nie jakis programista, nie przesadzaj; programista obchodzi sie smakiem z 5 tys brutto czyli 3.5 tys na reke i tyle

za dziesiec lat bedzie zarabial moze 5-6 tys na reke ale jak dobrze wiatr powieje - pracuje w IT akurat w Gdyni to wiem jakie sa stawki w branzy
~ja odpowiada ~programISTA
W moim zespole mam 8 osób. Większość z nich ma ok. 5-7 lat doświadczenia, jedna osoba ponad 10, 2 ok. 2-3.
Nikt nie ma poniżej 9k brutto, więc jak pracujesz w trójmieście w IT za takie nędzne stawki, to albo jesteś kiepski, albo dajesz się dy**ć

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki