REKLAMA

Łon: Moja skłonność do myślenia o obniżce stóp procentowych w Polsce zwiększyła się

2021-02-22 09:10
publikacja
2021-02-22 09:10
fot. Filip Błażejowski / FORUM

Pojawiające się w ostatnich dniach informacje zwiększają skłonność do myślenia o obniżce stóp procentowych w Polsce - napisał w artykule dla portalu wGospodarce członek Rady Polityki Pieniężnej Eryk Łon.

"W naszym kraju w ostatnich dniach pojawiły się różne informacje, które spowodowały, że moja skłonność do myślenia o obniżce stóp procentowych w Polsce zwiększyła się" - napisał Łon.

Łon wskazał na dane makroekonomiczne nt. sprzedaży detalicznej i produkcji budowlanej w styczniu, które w ujęciu rdr spadły o odpowiednio 6,0 proc. i 10,0 proc., a także na raport z rynku pracy ukazujący, że w ubiegłym miesiącu liczba ofert pracy opublikowanych przez pracodawców była mniejsza o 24,3 proc. rdr.

Członek RPP wskazał też na pojawiające się opinie, że w związku ze wzrostem liczby osób zakażonych koronawirusem możliwe jest ponowne zwiększenie restrykcji.

"W rezultacie może się zdarzyć, że momenty odmrażania poszczególnych działów polskiej gospodarki pojawią się później, niż można było tego jeszcze niedawno oczekiwać" - napisał Łon.

"W związku z powyższym w polskiej polityce pieniężnej potrzebna jest teraz szczególna czujność. Może się bowiem zdarzyć, że w celu dodatkowego wsparcia krajowej aktywności gospodarczej potrzebna będzie w tym roku kolejna redukcja stóp procentowych" - dodał. (PAP Biznes)

pat/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Frankowiczu! Odzyskaj swoje pieniądze!

Frankowiczu! Odzyskaj swoje pieniądze!

Skuteczna pomoc, bez względu na to kiedy została zawarta Twoja umowa kredytu frankowego z bankiem.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
trooper
Sprzedaż spada, ceny rosną. Jak w PRL. A kto ma kasę to lokuje w złoto, kryptowaluty, akcje lub nieruchomości. Kto nie ma kasy to ma przeje.... przy tak galopujacych cenach
zarzupurka
Eryk nie krepuj sie dawaj stopy od razu na -100% w koncu drukowanie waluty nie kosztuje juz tyle co kiedys.

Powiązane: RPP obniża stopy procentowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki