REKLAMA

Lokale za złotówkę dla przedsiębiorców w Gdańsku

2016-11-28 08:34
publikacja
2016-11-28 08:34

Lokal na biznes za złotówkę - taką promocję przygotował dla młodych przedsiębiorców Gdańsk. Każdy zainteresowany do 16 grudnia 2016 roku może złożyć wniosek i po pozytywnej weryfikacji - cieszyć się wynajmem lokalu za złotówkę za metr kwadratowy przez rok. 

fot. / / www.gdansk.pl, GZNK

"Lokal za złotówkę" to oferta wspierająca młodych przedsiębiorców z Gdańska, przygotowana przez tamtejszy urząd miasta. Na stronie Gdansk.pl można przeczytać o szczegółach projektu. - Idea naszego programu “Lokal za złotówkę” jest prosta: ułatwić osobom, które rozpoczynają po raz pierwszy własną działalność gospodarczą, start wynajmując lokal po bardzo korzystnych cenach - komentuje Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej, na portalu miasta. 

Jakie są zasady? Oferta skierowana jest do osób, które w okresie do 12 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku postanowiły założyć własną działalność gospodarczą. Pierwsza pula dostępnych miejsc to dziesięć lokali o różnych metrażach i zlokalizowanych w różnych dzielnicach - m.in. Nowy Port, Oliwa, Wrzeszcz. 

Wykaz lokali  przeznaczonych do oddania w najem w pierwszej edycji programu 
Adres Powierzchnia
ul. Bliska 11A 24.99 m2
ul. Miszewskiego 17 - pokój 305 11.00 m2
ul. Miszewskiego 17 - pom. 203 36.89 m2
ul. Miszewskiego 17 - pom. 307 i 308 36.87 m2
ul. Na Zaspę 19 12.75 m2
ul. Na Zaspę 23 19.13 m2
ul. Podmiejska 9 16.19 m2
ul. Sandomierska 10 35.38 m2
ul. Wita Stwosza 73 - pom. 119 15.58 m2
ul. Żuławska 101 39.23 m2
Źródło: www.gdansk.pl

Aby wziąć udział w programie, należy do 16 grudnia bieżącego roku złożyć swoją ofertę i zaproponować stawkę netto za wynajem. O ile przez pierwszy rok koszty nie przekroczą 1zł za metr kwadratowy, o tyle w drugim roku przedsiębiorca zapłaci 40 proc. zaoferowanej przez siebie stawki w konkursie, a w trzecim - 70 proc. tej stawki. 

Jak informuje portal miasta Gdańsk, jeśli pojawi się więcej oferentów lub podobne propozycje kwoty najmu, Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych zaprosi chętnych na ustne negocjacje, wygra ten oferent, który zaproponuje najwyższą stawkę czynszu netto.

Weronika Szkwarek

Źródło:
Tematy
Ranking najtańszych kont firmowych

Ranking najtańszych kont firmowych

Komentarze (26)

dodaj komentarz
~rrr
Ile tam w tym Gdańsku miejscowa mafia bierze za ochronę lokalu?
~StanRS
Byłem przez 2 dni w Gdańsku. Przyleciałem na lotnisko którego patronatem jest TW Bolek. Pozwiedzałem trochę miasto. Oprócz kilku kaminnic na starym mieście to ten Gdańsk jest syf, kiła i mogiła. Nie ma co nawet specjalnie zwiedzać.
Bezdomnych jest w Gdańsku od groma, że proporcjonalnie nawet w Warszawce tyle nie ma, a nawet w
Byłem przez 2 dni w Gdańsku. Przyleciałem na lotnisko którego patronatem jest TW Bolek. Pozwiedzałem trochę miasto. Oprócz kilku kaminnic na starym mieście to ten Gdańsk jest syf, kiła i mogiła. Nie ma co nawet specjalnie zwiedzać.
Bezdomnych jest w Gdańsku od groma, że proporcjonalnie nawet w Warszawce tyle nie ma, a nawet w zdewastowanej i wyludnionej Łodzi. To właśnie jest gdańska "solidarność".
~Igor30
OK, byłeś 2 dni w Gdańsku, a teraz możesz już wracać na to zadupie, z którego przybyłeś wędrowcze :)
~Budyń
Podmiejska i Sandomierska to taki gdański Nowy Świat.
~Biznesmen
To typowa przyneta, wazne sa dlugoterminowe umowy, a moze czynsz za rok wzrosnie tak ze bedzie drozszy niz teraz cena rynkowa, bo nikt tego lokalu nie chce wziac nawet za 1 zl, teraz, bo to badziew. Umowa musi byc tak spisana, zeby nie mogly urzedasy nia dowolnie manipulowac, uwazajcie na takie pseudopromocje. Umowa przede wszystkim,To typowa przyneta, wazne sa dlugoterminowe umowy, a moze czynsz za rok wzrosnie tak ze bedzie drozszy niz teraz cena rynkowa, bo nikt tego lokalu nie chce wziac nawet za 1 zl, teraz, bo to badziew. Umowa musi byc tak spisana, zeby nie mogly urzedasy nia dowolnie manipulowac, uwazajcie na takie pseudopromocje. Umowa przede wszystkim, sprawdzcie jaka byla cena wywolawcza ostatniego przetargu. Moze 5 zl i nikogo chetnego?
~pozdrawiamGdansk
Gdanszczanie to super ludzie. Pracuje w dziale reklamacji duzej firmy z branzy budowlanej. To przedsiebiorcy z dziada pradziada walczący z komuną. Widac kulture ludzi z pomorza i buractwo malopolski oraz sciany wschodniej to ja zderzenie z sciana.

Jolka z Lodzi
~StefanzOpola
Nie dziwie się , oni jedyni nie kupili populistyczno socjalistycznych bredni Jarka
~md71
Jeżeli lokal piekarni/cukierni z fotki nie przetrwał, to co może przetrwać w takim miejscu... monopolowy ewentualnie?
~tojakaśściema
Jakoś trudno mi wyobrazić sobie biznes w lokalu w powierzchni 11 czy 16 metrów , to chyba oferta dla ludzi nie mających gdzie mieszkać, bo jak ktoś potrzebuje kilkanaście metrów na biznes to może biznes prowadzić w domu
~znajomy_rzecznika
To raczej inwestycja prezydenta miasta, własne mieszkania wynajmie, a miasto to jemu sfinansuje po cenach wyższych od rynkowych.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki