REKLAMA

LiveChat, Orange, TSG, R22 i Vercom faworytami Haitonga na 2022 rok

2021-12-20 11:06
publikacja
2021-12-20 11:06
LiveChat, Orange, TSG, R22 i Vercom faworytami Haitonga na 2022 rok
LiveChat, Orange, TSG, R22 i Vercom faworytami Haitonga na 2022 rok
fot. Krystian Maj / / FORUM

Haitong Bank w raporcie z 14 grudnia wskazał LiveChat Software, Orange Polska, Ten Square Games, R22 i Vercom jako faworytów na 2022 roku w branży technologii, mediów i telekomunikacji (TMT).

W przypadku LiveChatu analitycy wskazali na model SaaS (oprogramowanie w modelu usługowym) oparty na subskrypcji z silnym powiązaniem z USD i globalnymi trendami cyfryzacyjnymi oraz e-commerce.

Wśród atutów Orange Polska wymieniono atrakcyjną wycenę (ok. 25 proc. dyskonta do transakcji KKR - Telekom Italia) oraz szanse na pozytywne informacje w 2022 r. związane ze spółka będącą właścicielem masztów telekomunikacyjnych. Dodatkowo, zdaniem analityków, rosnące ARPU powinno przynajmniej częściowo zrównoważyć presję na koszty energii.

Haitong stawia na R22 ponieważ segment komunikacji w formie platformy (CPaaS), czyli spółka Vercom, oraz segment hostingowy są oparte o subskrypcje oraz blisko powiązane z trendami cyfryzacyjnymi i e-commerce. Sam Vercom będzie zdaniem Haitong Banku korzystał w przyszłym roku na przejęciach realizowanych za środki z tegorocznego IPO.

Według analityków Ten Square Games pozostaje faworytem inwestycyjnym, dzięki bardzo skalowalnemu modelowi biznesowemu powiązanemu z USD, ciekawej ofercie nowych gier na 2022 r. i atrakcyjnej wycenie.

W raporcie utrzymano neutralne rekomendacje dla Wirtualnej Polski, Asseco Poland, Comarchu i Cyfrowego Polsatu.

W przypadku WP, ze względu na wysoką bazę, analitycy oczekują schłodzenia dynamiki rynku reklamy online w 2022 r., a parametry monetyzacji reklamy online wydają się im mieć ograniczony potencjał wzrostowy. Spółka jest również umiarkowanie narażona na presję płacową.

W Asseco Poland Haitong oczekuje wyraźnego spowolnienia dynamiki zysku netto ze względu na wysoką bazę od 2021 r. Dodatkowo, zdaniem analityków, spółka jest silnie narażona na ryzyko presji płacowej, a część długoterminowych kontraktów nie pozwala na szybkie ich przeszacowanie w górę.

Comarch również ma, według autorów raportu, wysoką podatność na presję płacową, która może wywierać presję na zysk operacyjny i dynamikę wyników w 2022 r.

Poniżej zamieszczamy zestawienie aktualnych rekomendacji Haitong Banku dla spółek TMT:

REKOMENDACJA
R22 kupuj
Ten Square Games kupuj
LiveChat kupuj
Vercom kupuj
Orange Polska kupuj
Wirtualna Polska neutralnie
Asseco Poland neutralnie
Comarch neutralnie
Cyfrowy Polsat neutralnie

Depesza jest skrótem raportu Haitong Banku. Jego autorem jest Konrad Księżopolski. Pierwsze rozpowszechnianie raportu nastąpiło 14 grudnia o godzinie 8.00.

W załączniku znajduje się plik z wymaganymi zastrzeżeniami prawnymi. (PAP Biznes)

kuc/ mfm/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

41156397_8782f04b156555ac9958d697a58213a3.pdfpdf
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki