Leroy Merlin przejmie sklepy po Tesco

Sytuacja Tesco w Polsce jest wszystkim dobrze znana i, delikatnie mówiąc, nie najlepsza. Kolejnymi opuszczonymi sklepami zainteresował się Leroy Merlin – przejmie trzy placówki po brytyjskiej sieci.

(fot. Krzysztof Kuczyk / FORUM)

Tesco co rusz zamyka kolejne sklepy, rozważa nawet wycofanie się z polskiego rynku. Z racji tego, że biznes pustki nie lubi, na miejsce zlikwidowanych placówek musi pojawić się coś nowego i tym razem będą to trzy markety Leroy Merlin – poinformował portal dlahandlu.pl.

Nowe sklepy francuskiej sieci pojawią się w Gorzowie Wielkopolskim, Gdyni i Bydgoszczy, a otwarcie ich planowane jest na 2021 rok. Jednak zanim to nastąpi, transakcję musi zatwierdzić UOKiK. Leroy Merlin zapowiada w niedługim czasie rozpoczęcie rekrutacji do nowych placówek.

Leroy Merlin nie jest pierwszą spółką zainteresowaną przejęciem sklepów po Tesco. Wcześniej taki wniosek złożył do UOKiK-u Kaufland, który chce zająć obiekty w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku i Lublinie.

Obecnie sieć Leroy Merlin liczy w Polsce 64 placówki. Ostatnio spółka poinformowała o nowych planach stworzenia sklepu z myślą o mieszkańcach dużych miast – Leroy Merlin Urban.

DU

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne