REKLAMA

Promocyjne ceny "biletów rocznych" w LOT droższe od standardowej oferty

Alan Bartman2021-09-28 13:31Redaktor
publikacja
2021-09-28 13:31
Promocyjne ceny "biletów rocznych" w LOT droższe od standardowej oferty
Promocyjne ceny "biletów rocznych" w LOT droższe od standardowej oferty
/ Materiały dla mediów

Linie lotnicze LOT poszerzyły swoją ofertę o „bilety roczne” na trasach krajowych. Promocja obejmuje m.in.: gwarancję stałej ceny oraz duży bagaż do 23 kg. Powinna ona zainteresować osoby, które często latają pomiędzy dużymi miasta w Polsce. Jednak konkurencją mogą się okazać bilety... z oferty standardowej.


W komunikacie linie lotnicze LOT zaznaczyły, że oferta skierowana jest do osób prywatnych oraz przedsiębiorców. Trasy połączeń podzielone są na trzy grupy, w zależności od ich atrakcyjności. Czas realizacji biletów kuponowych, to do 12 miesięcy od daty zakupu, a sama promocja obejmuje gwarancje stałej ceny, darmową rezerwację biletu oraz możliwość podróżowania z dużym bagażem (do 23 kg).

Poniższe zestawienie przedstawia koszt pojedynczego biletu, w poszczególnych grupach, w zależności od liczby kuponów:

Grupa I: Bydgoszcz, Zielona Góra, Katowice, Lublin, Kraków - Szymany, Lublin - Gdańsk, Rzeszów - Gdańsk, Szczecin - Rzeszów:

 • 20 biletów - 260 PLN;
 • 40 biletów - 240 PLN;
 • 60 biletów - 210 PLN;
 • 100 biletów - 180 PLN;
 • 200 biletów - 150 PLN.

Grupa II: Kraków, Poznań, Rzeszów, Gdańsk - Kraków:

 • 20 biletów - 380 PLN;
 • 40 biletów - 350 PLN;
 • 60 biletów - 330 PLN;
 • 100 biletów - 300 PLN;
 • 200 biletów - 270 PLN.

Grupa III: Szczecin, Wrocław, Gdańsk:

 • 20 biletów - 550 PLN;
 • 40 biletów - 520 PLN;
 • 60 biletów - 490 PLN;
 • 100 biletów - 460 PLN;
 • 200 biletów - 430 PLN.

Cena za pojedynczy bilet staje się tym atrakcyjniejsza, im więcej kuponów zdecydujemy się kupić. W komunikacie LOT dodatkowo informuje, że do cen biletów na trasach z grupy drugiej oraz trzeciej należy doliczyć jeszcze podatek oraz opłaty lotniskowe.

Konkurencją dla przewoźnika wydają się być informacje o cenach biletów udostępnione na własnej stronie. W ofercie biletów kuponowych, dla osób podróżujących z Warszawy do Katowic cena przy najtańszym wariancie promocji wynosi 260 zł za bilet w jedną stronę. To samo tyczy się trasy z Krakowa do mazurskiego lotniska w Szymanach. Na stronie LOTu możemy jednak znaleźć informację, że bilety dla pierwszej trasy w obie strony zaczynają się od kwoty 199 zł, zaś po sprawdzeniu wyszukiwarki, w zależności od dni, koszt podróży w dwie strony wyniesie ok. 350 zł. Natomiast w przypadku podróży ze stolicy małopolski na mazury koszt podróży może wynieść ok. 230 zł.

Zarówno bilety kuponowe oraz oferty z wyszukiwarki przewoźnika dotyczą klasy ekonomicznej – innej na tych trasach nie ma. Różnicą między tymi dwoma ofertami jest tylko bagaż. W ofertach znalezionych w wyszukiwarce LOTu cena obejmuje jedynie bagaż podręczny (do 8 kg). Oferty były wyszukiwane w zakresie dat od 1 października 2021 r, do 16 października 2021 r. Na ceny biletów wpływa wiele czynników, m.in.: data odlotu lub zainteresowanie.

Źródło:

Redaktor Bankier.pl. Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim. Zajmuje się domowymi finansami i rynkiem pracy.

Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
langdon25
Promocja dla tempoty pisuarowej i Czarneckiego - jemu już kilometrowki obcięli
maciejlux
Dla mnie oferta LOTu to dziadostwo. Probowalem latac na trasie do Luksemburga. Czesto loty sa odwolywane wiec zrezygnowalem, za duza niepewnosc. Odwoluja polaczenia prawdopodobnie z powodu braku dostatecznej liczby pasazerow. Oferuja inne daty ta sama linia zamiast zastepczych polaczen w ramach jednej grupy (Star Alliance). Najprawdopodobniej Dla mnie oferta LOTu to dziadostwo. Probowalem latac na trasie do Luksemburga. Czesto loty sa odwolywane wiec zrezygnowalem, za duza niepewnosc. Odwoluja polaczenia prawdopodobnie z powodu braku dostatecznej liczby pasazerow. Oferuja inne daty ta sama linia zamiast zastepczych polaczen w ramach jednej grupy (Star Alliance). Najprawdopodobniej z powodu oszczednosci.
Dodatkowo ceny na polaczenia sa z kosmosu. Taniej mozna poleciec np. Lufthansa na tej samej trasie ale z przesiadka.
Kiedys probowalem tez ustrzelic cos korzystnego do USA czy podczas niby-promocji zwanej "Szalonymi srodami" ale nie moglem znalezc nic atrakcyjnego.
Bycmoze to oferta dla ciemnoty nie mowiacej w zadnym obcym obcym jezyku. Bula za to, ze leca krajowa linia, ktora niewiele sie rozni od konkurencji poza zazwyczaj wyzsza cena. Mozna za to pogadac z polskojezyczna obsluga. Dla mnie nie warto.
PS. pamietam dobre kanapki ze schabem
antek10
Bo tam szefują cwani polacy.

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki