REKLAMA
PIT 2023

LOT uruchomi kolejne połączenie. To perspektywiczny rynek dla polskiego biznesu

2023-12-06 12:46
publikacja
2023-12-06 12:46

PLL LOT uruchomią od 4 czerwca przyszłego roku bezpośrednie połączenie na trasie Warszawa-Rijad w Arabii Saudyjskiej - poinformował w środę przewoźnik. To kolejny uruchomiony kierunek przewidziany w strategii LOT na lata 2024-2028 - dodano.

LOT uruchomi kolejne połączenie. To perspektywiczny rynek dla polskiego biznesu
LOT uruchomi kolejne połączenie. To perspektywiczny rynek dla polskiego biznesu
/ LOT

"Polskie Linie Lotnicze LOT startują z bezpośrednim połączeniem z Warszawy do Rijadu. Pierwszy rejs na tej trasie został zaplanowany na 4 czerwca 2024 r." - podała spółka.

Jak dodano, rejsy będą realizowane we wtorki, czwartki i niedziele o 15.20 samolotami typu Boeing 737 MAX 8. W drogę powrotną zabiorą pasażerów w poniedziałki, środy i piątki o 1.25 czasu lokalnego. LOT z Warszawy do stolicy Arabii Saudyjskiej potrwa 6,5 godziny.

Spółka wskazała, że Rijad to, po Atenach, kolejny uruchomiony kierunek, uwzględniony w strategii PLL LOT na lata 2024-2028.

Jak podkreślił prezes Polskich Linii Lotniczych LOT Michał Fijoł, z uwagi na rosnącą współpracę gospodarczą oraz dużą liczbę prowadzonych inwestycji, Arabia Saudyjska stanowi perspektywiczny rynek dla polskiego biznesu. "Cieszy nas otwarcie Arabii Saudyjskiej na turystykę, czego najlepszym dowodem jest umowa o bezpośrednich połączeniach lotniczych między tym krajem a Polską oraz ułatwienia wjazdowe dla obywateli Unii Europejskiej. Wierzę, że Rijad będzie interesującym kierunkiem dla osób, które lubią poznawać nowe, nieoczywiste miejsca" - przekazał.

LOT przypomniał, że w czerwcu br. Arabia Saudyjska poszerzyła krąg państw objętych systemem wiz elektronicznych o kraje Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Jak zaznaczył LOT, "otworzyło to przed turystami z Zachodu dostęp do szerokiej listy atrakcji tego kraju". Wśród nich m.in. wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO historyczne miasta i obiekty starożytnej kultury, meczety o unikalnych walorach historycznych, pustynie, a także największe na świecie, liczące do 6000 lat oazy. Arabia Saudyjska to prawdziwy kraj kontrastów.

Jak przekazała spółka, do 2030 roku Arabia Saudyjska planuje gościć do 100 mln turystów.

LOT uruchomi od 23 lutego 2024 r. bezpośrednie połączenie rozkładowe na trasie Warszawa–Taszkent w Uzbekistanie.

PLL LOT bezpośrednio latają do portów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Japonii i Korei Południowej. Połączenia dalekiego zasięgu obsługiwane są Boeingami 787 Dreamliner. LOT w ubiegłym roku przewiózł 8 mln pasażerów, wykonując ponad 85 tys. lotów.

Głównym akcjonariuszem PLL LOT jest Skarb Państwa, który ma 69,3 proc. udziałów w spółce, a 30,7 proc. posiada Polska Grupa Lotnicza. PGL należy w 100 proc. do Skarbu Państwa. (PAP)

autorka: Aneta Oksiuta

aop/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
qwertas
Super sprawa! Arabia Saudyjska się mocno otwiera na świat. Czas ściągnąć więcej bogatych turystów z Rijadu do Polski. Kraków bardzo na tym korzysta, czas na Warszawę, Gdańsk i inne miasta.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
krokus12
Tak chciał jak sprzedał Lotos a LOT jest w ,,rankingu '' 3 linią lotniczą pod względem punktualności ,opinie klientów i uczciwe traktowanie .Zawsze to coś dobrego ale porównywanie do Lufthansy to przesadziłeś .
andregru
Jeżeli tylko podatnicy nie będą musieli dopłacać do LOT-u to niech lata nawet na księżyc .
qwertas
A ile podatnicy dopłacają do AirFrance, KLM i przede wszystkim Lufthansy. A w Polsce dalej myślą, że kapitał nie ma narodowości. Naiwniacy.

Powiązane: Branża lotnicza

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki