LOT połączy Węgry z USA

Polskie Linie Lotnicze LOT będą latać z Węgier do USA. Pierwsze połączenia z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago zostaną uruchomione w maju 2018 r. Polskieoce linie będą jedynym przewoźnikiem oferującym bezpośrednie rejsy znad Balatonu do Ameryki Północnej.

(FORUM)

Decyzja o obsługiwaniu trasy z Węgier do Stanów Zjednoczonych została oficjalnie ogłoszona podczas piątkowej konferencji prasowej PLL LOT w Budapeszcie z udziałem wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

Samoloty ze stolicy Węgier do Nowego Jorku będą latać cztery razy w tygodniu, zaś do Chicago - dwa. W przypadku obu kursów są to rejsy całoroczne. Bilety można już kupować na stronie internetowej przewoźnika. Na pokładzie dreamlinera pasażerowie będą mieli do dyspozycji trzy klasy podróży: LOT Business Class, LOT Premium Economy i LOT Economy Class. Po uruchomieniu połączeń między Węgrami a USA LOT będzie obsługiwał w sumie osiem połączeń do Ameryki Północnej, w tym siedem do USA.

Z Węgier nie można było latać bezpośrednio do USA od 2011 r. Wówczas z tras zrezygnowały American Airlines i Delta Airlines. Rok później, po 66 latach funkcjonowania, zbankrutował zaś tamtejszy narodowy przewoźnik – Malev. Madziarom chcącym podróżować za Ocean pozostawały więc przesiadki – najczęściej we Frankfurcie, Paryżu, Amsterdamie lub Londynie.

LOT, wkraczając na węgierski rynek, rzuci rękawicę m.in. Wizz Airowi. Tanie linie lotnicze nie oferują bowiem lotów do Stanów Zjednoczonych. Przewoźnik obsługuje Europę, Gruzję, Izrael i Turcję. Na otwarciu połączeń z Budapesztu skorzystają także mieszkańcy Słowacji czy Rumunii. LOT planuje też w przyszłości oferować Węgrom bezpośrednie loty do Azji.

Węgry to nie jedyny zagraniczny rynek, na który ma chrapkę polski przewoźnik. W listopadzie 2016 r. rozpoczął ekspansję w krajach bałtyckich i przejął 49 proc. udziałów w estońskich liniach lotniczych Regional Jet, należących do tamtejszego narodowego przewoźnika Nordica.

Agnieszka Ślęzak

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 6 ~Fred

To nir sprawiedliwe. Chce poczytac wiecej zlych informacji a tu same dobre. Wiem, wejde na onet, GW lub poslucham TokFM, tam od poltora roku mozna liczyc na duza dawke zlych informacji z Polski.

! Odpowiedz
4 47 ~Witold

Hip hop hurra no no extra wystarczy nie kraść

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne