LOT kontra Lufthansa – kto wygra spór o logo z żurawiem?

Polskie Linie Lotnicze LOT oskarżyły Lufthansę o zdobywanie przewagi konkurencyjnej w nieuczciwy sposób poprzez zmianę logotypu. Żurawie przewoźników mogą być teraz trudniejsze do rozróżnienia dla pasażerów.

(Lufthansa)

– LOT zgłosił sprzeciw wobec rejestracji logotypu Lufthansy: ikony żurawia na granatowym tle statecznika samolotu. Z racji na dobro toczącego się postępowania nie komentujemy sprawy – czytamy komentarz Michała Czernickiego, rzecznika prasowego PLL LOT na stronie rynek-lotniczy.pl.

Polskie Linie Lotnicze LOT oskarżyły niemieckiego przewoźnika Lufthansa o „nieuczciwą przewagę” w związku ze zmianą wyglądu emblematu. Obie firmy mają w logotypie białego żurawia. Lufthansa w 2018 roku przeprowadzała zmianę wizerunkową, w tym odświeżenie loga firmy. Z ogona niemieckiego przewoźnika zniknęło pomarańczowe tło, w związku z czym obaj przewoźnicy mają na granatowym tle sylwetkę białego żurawia.

Po zarejestrowaniu nowego logotypu w Niemczech oraz UE w imieniu LOT-u do sądu z pozwem wystąpiła lublińska firma prawnicza. Rzeczniczka prasowa Lufthansy potwierdza, że trwają rozmowy z polskim przewoźnikiem, który zawraca uwagę, że podobne logotypy mogą być mylące dla podróżujących.

Polskie Linie Lotnicze w ostatnim czasie borykają się z problemami z boeingami. W związku z ograniczoną flotą przewoźnik nie może uruchomić nowych zaplanowanych połączeń. W sumie jedna trzecia długodystansowych dreamlinerów z floty LOT-u jest wyłączona z użycia.

DF

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 26 1as

Już wiem o co chodzi. Oni dopiero obejrzeli "Misia" Barei! Tam wyraźnie handlarz używanymi biletami mówi, że na LOTowski bilet można wejść wszędzie!

! Odpowiedz
2 34 1as

Polska do przodu poszła, jeśli to nas się podrabia. Pierwszy raz taka historia z Niemcami.

! Odpowiedz
1 28 infinum

Lufthansa zawsze była chyba zółto-granatowa, czyż nie? Już sama zmiana koloru, to IMHO błąd z ich strony, bo zepsuli sobie rozpoznawalność marki.

To tak jakby KLM nagle przeszedł na różowy. Niby można, tylko po co? No ale, kto bogatemu zabroni.

! Odpowiedz
22 42 xxpp

Niemcy zamiast samemu zawalczyć o jakość, chcą się postępem podpiąć pod prestiż i światową renomę LOT.

! Odpowiedz
26 15 karolbe

Buahaha... :-)

! Odpowiedz
13 12 xxpp

"oskarżyły Lufthansę o zdobywanie przewagi konkurencyjnej w nieuczciwy sposób poprzez zmianę logotypu."

Ktoś to rozumie? Jaką przewagę?

! Odpowiedz
15 70 wnr

Lufthansa powinna powrócić do tradycyjnego hakenkrojtza

! Odpowiedz
1 13 xxpp

Luftwaffe go używa.
Mogłoby dojść do niesnasek z powodu:
" zdobywanie przewagi konkurencyjnej w nieuczciwy sposób poprzez zmianę logotypu."

! Odpowiedz
28 9 karolbe

Lufthansa uzywala logotypu bociana zanim LOT powstal...

! Odpowiedz
0 20 zenonn odpowiada karolbe

Polskie Linie Lotnicze „LOT” (PLL LOT, PLL „Lot”[9]) – polskie narodowe linie lotnicze, utworzone 29 grudnia 1928 pod nazwą Linie Lotnicze LOT Sp. z o.o. z połączenia – działających w kraju – prywatnych linii lotniczych Aerolot i Aero[1]. Faktyczną działalność rozpoczęły 1 stycznia 1929[1] i są jedną z najstarszych czynnych linii lotniczych świata.

Deutsche Lufthansa AG powstało w roku 1953 bez związku prawnego i kapitałowego z istniejącymi przed wojną liniami Deutsche Luft Hansa AG.

Deutsche Luft Hansa was founded on 6 January 1926 in Berlin (from 1933 styled as Deutsche Lufthansa and also known as Luft Hansa, Lufthansa, or DLH)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne