REKLAMA

Kurs euro powrócił do 4,50 zł. Dolar przestał zyskiwać

2021-07-05 09:42
publikacja
2021-07-05 09:42
Kurs euro powrócił do 4,50 zł. Dolar przestał zyskiwać
Kurs euro powrócił do 4,50 zł. Dolar przestał zyskiwać
fot. Per Bengtsson / / Shutterstock

Publikacja piątkowego raportu z amerykańskiego rynku pracy zatrzymała niekorzystne dla złotego umocnienie dolara. Dzięki temu kurs euro zdołał powrócić do poziomu 4,50 zł w oczekiwaniu na nowe sygnały z Rady Polityki Pieniężnej.

Mimo pozytywnej niespodzianki po stronie zatrudnienia czerwcowe statystyki z amerykańskiego rynku pracy nie zdołały umocnić dolara. Nieoczekiwany wzrost stopy bezrobocia oraz wolniejsze od oczekiwań tempo wzrostu płac mogły przekonać część inwestorów, że Fed jeszcze długo nie ruszy zerowych stóp procentowych.

Podobną politykę w Polsce chciałby prowadzić prezes NBP Adam Glapiński, który w wywiadzie dla „Financial Times” określił termin pierwszej podwyżki stóp procentowych w Polsce „raczej nie wcześniej niż jesienią tego roku”. Glapiński bagatelizował przy tym przeszło 4-procentową inflację i uparcie negował jej popytowy i krajowy rodowód. W czwartek zbierze się Rada Polityki Pieniężnej, a w piątek prezes Adam Glapiński odpowie na część wcześniej przesłanych pytań od dziennikarzy.

Tymczasem początek tygodnia na polskim rynku walutowym przebiega w dość spokojnej atmosferze. O 9:42 kurs euro kształtował się na poziomie 4,5078 zł, a więc podobnie jak w piątek wieczorem. Od trzech tygodni mamy do czynienia z konsolidacją w przedziale 4,4950-4,5600 zł.

Po piątkowym raporcie BLS zatrzymała się za to aprecjacja dolara amerykańskiego. W rezultacie kurs dolara na polskim rynku ustabilizował się w pobliżu 3,80 zł, a więc o ok. 4 grosze poniżej czerwcowego maksimum.

Za franka szwajcarskiego płacono blisko 4,12 zł, a więc podobnie jak przed weekendem. Funt szterling wyceniany był na 5,2460 zł.

KK

Źródło:
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki