REKLAMA
PIT 2023

Złoty odżył. Kurs euro najniżej od miesiąca

2021-04-09 09:42
publikacja
2021-04-09 09:42

Ostatnie dni przyniosły dynamiczne umocnienie złotego. Kurs euro powrócił poniżej 4,60 zł po tym, jak pod koniec marca osiągnął najwyższe wartości od 12 lat.

Złoty odżył. Kurs euro najniżej od miesiąca
Złoty odżył. Kurs euro najniżej od miesiąca
fot. mffoto / / Shutterstock

Mamy za sobą kilka dni dynamicznych spadków na parze euro-złoty. Przez poprzednie dwa tygodnie kurs euro obniżył się z przeszło 4,67 zł do niespełna 4,54 zł w czwartek wieczorem. Niemniej jednak złoty wciąż pozostaje bardzo słaby jak na historyczne standardy. Przed marcem 2020 poziom 4,50 zł był przekraczany tylko krótkotrwale podczas najostrzejszych faz kryzysu finansowego na świecie.

W piątek o 9:45 kurs euro kształtował się na poziomie 4,5488 zł, czyli o pół grosza powyżej poziomu z zakończenia czwartkowych notowań. Przez ostatnie dwa tygodnie notowania wspólnotowej waluty obniżyły się o przeszło 12 groszy po tym, jak w lutym i marcu poszły w górę o przeszło 20 groszy.

Jednakże w ostatnich tygodniach długoterminowe prognozy dla złotego uległy wyraźnemu pogorszeniu. Rynkowy konsensus powoli przesuwa się w górę: z przedziału 4,25-4,35 zł w kierunku 4,40-4,50 zł. Taka tendencja jest zbieżna z życzeniami Narodowego Banku Polskiego, który od roku prowadzi celową politykę osłabiania polskiego złotego.

Reklama

Po niedawnych spadkach odreagowały także notowania dolara amerykańskiego. W piątek rano za „zielonego” płacono 3,8244 zł, czyli o grosz więcej niż wczoraj. Kurs franka szwajcarskiego wynosił 4,1335 zł, a więc także o grosz wyżej niż dzień wcześniej. Funt szterling notowany był po 5,2391 zł.

KK

Źródło:
Tematy
Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Komentarze (4)

dodaj komentarz
wtomek
"Złoty odżył. "- Kiedy był martwy?. Jest wtedy dobrze jak nic o nim nie piszecie. Albo rybki , albo akwarium , nie można mieć silnej waluty i hulającej gospodarki. Czemu USA osłabia swoją walutę?. Durnie tylko mogą się cieszyć z mocnej waluty i bezrobocia. Tak już było.
marxs
ty pewnie pracujesz w Ministerstwie Finansów....Wenezueli albo może być też że Zimbabwe oba kraje słyna na całym świecie z hulającej gospodarki
zielonyfraktal
No, dokładnie. Zajmuję się wysyłaniem paczek żywnościowych do Szwajcarii, bo ze względu na zbyt silna walute ich gospodarka upadła.
demeryt_69
A jeszcze wczoraj Kolanyj pisał o złych prognozach dla złotego :)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki