REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Kurierzy Pyszne.pl znów protestują. Jedzenie zamówione online może dziś nie dojechać

Katarzyna Wiązowska2023-02-03 13:10redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-02-03 13:10

Kurierzy Pyszne.pl nie zgadzają się na realne obniżenie wynagrodzeń oraz niedocenianie przez pracodawcę wykonywania obowiązków w trudnych warunkach zimowych i protestują. W związku z tym w wielu miejscowościach mogą być dziś problemy z dostawą posiłków.

Kurierzy Pyszne.pl znów protestują. Jedzenie zamówione online może dziś nie dojechać
Kurierzy Pyszne.pl znów protestują. Jedzenie zamówione online może dziś nie dojechać
fot. Kristi Blokhin / / Shutterstock

Kurierzy Pyszne.pl po raz kolejny postanowili zaprotestować przeciwko polityce płacowej firmy. Wyrażenie ich niezadowolenia polega na niezgłaszaniu przez nich w piątek dyspozycyjności, co może stanowić problem przy planowaniu płynnych dostaw wszystkich zamówionych posiłków. Jednak w każdym mieście może to wyglądać inaczej, w zależności od tego, ilu kurierów weźmie udział w proteście. Według Stanisława Karwiaka, przewodniczącego związku zawodowego Konfederacja Pracy w Pyszne.pl., cytowanego przez Oko.press, uczestniczą w nim m.in. Trójmiasto, Bydgoszcz, Kraków, ale informacja została rozesłana do wszystkich miast, także tych małych, które przodowały w poprzednim proteście.

To nie pierwszy protest w Pyszne.pl

Pierwszy strajk kurierów Pyszne.pl odbył się w grudniu. Wówczas poczuli się oni przez firmę zlekceważeni. Wciąż zależy im na wprowadzeniu dodatku stażowego, czyli wyższej stawki godzinowej dla tych, którzy pracują dłużej, a także przywróceniu dodatków dla tzw. kapitanów, którzy szkolą nowych pracwników. Kurierzy domagają się także dodatku weekendowego i pogodowego, za pracę w trudnych warunkach. Według nich część z tych rozwiązań funkcjonuje, ale tylko w niektórych miastach i czasowo. Ich zdaniem dodatki powinny być przyznawane powszechnie i równościowo.

Do protestu kurierów odnieśli się również przedstawiciele Pyszne.pl. Jak twierdzą w oficjalnym komunikacie: „nie spodziewamy się, by miało to istotny wpływ na działanie naszej usługi”. Według nich usługi firmy docierają do ponad 1800 miejscowości w Polsce, natomiast dostawy realizowane przez kurierów są dostępne jedynie w 30 z nich. Zatem informacje o ewentualnej akcji protestacyjnej dotyczą tylko kilku lokalizacji.

Według firmy pracownicy są dobrze wynagradzani

W oświadczeniu firmy napisano również, że kurierzy współpracują z Pyszne.pl na podstawie umowy zlecenia, co daje im elastyczność i możliwość zgłaszania swojej dyspozycyjności z tygodnia na tydzień lub odwołania swojej zmiany. Według badań opinii kurierów prowadzonych przez przedsiębiorstwo jest to dla nich odpowiednią formą współpracy.  

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Od stycznia 2023 r. zmieniły się wskaźniki kadrowo-płacowe. Prezentujemy najważniejsze zmiany. I zachęcamy do pobrania pliku pdf. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Z kolei podstawą ich wynagrodzenia jest stawka godzinowa - 23,50 zł, niezależnie od liczby dostarczonych zamówień. Poza tym kurierzy mogą również otrzymać bonus za dostarczone zamówienia oraz bonusy tymczasowe uzależnione od popytu w danym mieście. Napiwki od klientów, przekazywane za pośrednictwem platformy, w całości trafiają do kurierów w formie jednorazowej miesięcznej wypłaty.

„Wierzymy, że takie warunki dają kurierom większą pewność i przewidywalność niż wynagrodzenie obliczane na podstawie tylko dostarczonych zamówień, niezależnie od czasu spędzonego w pracy” – czytamy w oświadczeniu Pyszne.pl

Źródło:
Katarzyna Wiązowska
Katarzyna Wiązowska
redaktor Bankier.pl

Dziennikarka prasowa i internetowa. Z wykształcenia ekonomistka, PR-owiec i psycholog komunikacji medialnej. Bliskie jej są tematy dotyczące rynku pracy, przedsiębiorczości i kreatywności. Lubi rozmawiać z ludźmi, poznawać ich historie, również biznesowe. Z pasji – kinomanka.

Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (9)

dodaj komentarz
xxpp
Ich zarobki to nasza strata. Czym więcej zarabiają, tym więcej będę musiał zapłacić za dostawę.
To praca dla ludzi z zerowymi umiejętnościami, znajomości języka. Nie trzeba nawet umieć czytać.
xxpp
Ciekawią mnie minusy. Kto im płaci? Klienci restauracji, czy kosmici?
shk7421
Ważne, że zapłacone a jedzenie może niedojechać.
vacarius
Ja się im dziwię. W tym śniegu często naruszając przepisy drogowe dostarczają jakieś paczki. Już nie wspominając o tym jakie to narażenie dla ich życia i zdrowa gdy się tak spiszą na tych rowerach pomiędzy autami. A po co to komu? Chcesz coś zjeść z restauracji to idz do tej restaracji a nie zamawiasz do mieszkania? Co to za przyjemność Ja się im dziwię. W tym śniegu często naruszając przepisy drogowe dostarczają jakieś paczki. Już nie wspominając o tym jakie to narażenie dla ich życia i zdrowa gdy się tak spiszą na tych rowerach pomiędzy autami. A po co to komu? Chcesz coś zjeść z restauracji to idz do tej restaracji a nie zamawiasz do mieszkania? Co to za przyjemność jedzenie żarca z restauracji u siebie w mieszkaniu?
zgadujzgadula
zakaz poruszania sie samochodami urzedasom. od 14.30 do 16.00 blokuja Polskie miasta swoimi seicento....
samsza
Pyszne to chyba jakaś potęga, rolnicy protestują i w mediach nic, nawet nie ostrzegają gdzie blokowane drogi.
mantykora
co tam rolnicy... przecież jedzenie robi PYSHNE.PL, a nie jecyś rolnicy...
peluquero
pamięta ktoś ten kuriozalny pomysł?

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Zakupy-z-dowozem-do-domu-w-Biedronce-za-9-99-zl-7859906.html

Nie wszyscy ludzie wiedzą, że za lenistwo się płaci, a za lenistwo i głupotę płaci się podwójnie
xxpp
Lenistwo? Wielu ludzi nie ma czasu na łażenie w tłumie i stanie w kolejce do kasy.
Przez ponad rok zamawiałem zakupy z dostawą.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki