"Kupuj świadomie produkt polski". Nowa akcja ma wesprzeć rolników i producentów

Rozpoczynamy akcję "kupuj świadomie produkt polski" i apelujemy, żeby kupować polskie produkty żywnościowe - powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej prezydent Andrzej Duda.

"Rozpoczynamy akcję +kupuj świadomie produkt polski+. (...) Apelujemy do wszystkich, aby w czasie robienia zakupów zwracali uwagę na to, gdzie wyprodukowane jest to, co kupują i aby starali się, mając do wyboru różne produkty, by ze sklepowych półek wybierać te produkty, które zostały wyprodukowane w naszym kraju" - powiedział prezydent Duda.

Dodał jednocześnie, że nie musimy się martwić, czy żywność na polskim rynku będzie, gdyż jest ona dostępna.

Prezydent dodał, że podczas rozmowy z ministrem rolnictwa dyskutowano, w jaki sposób ulżyć polskim producentom rolnym, aby mieli oni możliwość sprzedaży swoich produktów i towarów, które są wyprodukowane w naszym kraju.

"Pamiętajmy o tym, że wszystko to, co polski rolnik sprzeda (....), wspiera polski rynek. To są pieniądze, które (...) wpływają także do budżetu państwa w formie podatków, to są pieniądze, które wpływają do jednostek samorządu terytorialnego" - powiedział prezydent.

Andrzej Duda mówił, że "jeżeli kupujemy żywność, to zwracajmy uwagę, żeby to była żywność polska". "To wspiera rozwój naszej gospodarki, to wspiera walkę z kryzysem, to wspiera naszych przedsiębiorców" - podkreślił.

"Mówiliśmy dzisiaj (...) z przedstawicielami branż, że chcielibyśmy, żeby po tym trudnym czasie, który jest wielką próbą dla nas wszystkich, z tego wyniknęło coś dobrego (...). Będzie to przyzwyczajenie do kupowania rodzimych produktów, do wspierania rodzimej gospodarki" - powiedział prezydent. "Może się to też przełożyć na nasz sukces w przyszłości i mam nadzieję, że tak się stanie" - wskazał.

Obecny na konferencji minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski również podkreślał, że kupowanie polskiej żywności służy polskiemu rolnictwu i polskiej gospodarce.

Zwrócił uwagę, że poprzez pandemię koronawirusa zrywają się kanały dystrybucji żywności, coraz trudniej ją eksportować. Minister mówił, że przedstawiciele najważniejszych branż produkujących żywność podczas poniedziałkowej wideokonferencji zwrócili uwagę, że elementem najważniejszym jest to, aby Polki i Polacy chcieli zwiększyć zakupy polskiej żywności.

"Tak jak polscy rolnicy, producenci żywności, czują się odpowiedzialni za wyżywienie nas Polaków, (...) tak chcą i proszą o to, aby polscy konsumenci, polskie społeczeństwo było solidarne z polskimi rolnikami" - mówił szef resortu rolnictwa.

Jego zdaniem dzięki akcji "Kupuj świadomie produkt polski" możemy przekonywać polskich konsumentów, że kupując polską żywność "dokonujemy nie tylko racjonalnego wyboru żywności dobrej, smacznej", ale jednocześnie wspieramy polskie rolnictwo. Podkreślił, że "to służy polskiemu rolnictwu, polskiej gospodarce".

autor: Łukasz Pawłowski

Źródło: PAP
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 damek911

Polskie produkty to nie tylko te z 590... Tesco, Kaufland, Biedronka, Lidl i inne mają polskie produkty pod swoim lub angielskim/niemieckim kodem. Kod dystrybucji...

! Odpowiedz
4 3 eagleeye

Czyli co mam kupować "polskie produkty" w sklepach kontrolowanych przez Portugalczyków,Niemców ,Francuzów i Amerykańców sklepach które to dyktuja "polskim producentom" ceny poniżej opłacalności.

Niech Pan Andrzej Duda z panem Ardanowskim nie ośmiesza się sugerując zakupy polskich produktów w nie naszych sklepach bo i tak pieniądze i zyski transferowane są za granice

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 5 ania_199

władza sama blokuje polskie produkty
na rynkach i giełdach porozstawiani są pracownicy z towarem z tej samej hurtowni, która dostarcza do sieci handlowych
nigdy nie zapomnę jak na rynku warzywnym staruszka stanęła, zajmowała tyle miejsca co sama stała, miała w ręku trochę chrzanu i doczepiła się do niej straż miejska
a Duda ma nagranie jak kupuje żarcie w KFC
ale skoro sprzedawane w Polsce to już polskie...

bardzo chcę mieć możliwość kupienia polskich warzyw i owoców, doczekam się?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 4 devroo

To co? Walim dalej do kiełbachy sól drogową i spleźniałe zwroty? A do proszku jajecznego zbuczałe jajka? Duda będzie pajacował, żeby kupować patriotycznie polskie, więc dalej włos z głowy nam nie spadnie.

! Odpowiedz
6 3 janek43

oglądaj polska telewizję a nie finansuj dłużej amerykańskiej telewizji i skazanego za mobbing aktorek amerykańskiego potentata z Hollywood żydowskiego pochodzenia Harveya Weinstein'a.

! Odpowiedz
7 9 antybolszewik

Debilizm ekonomiczny do kwadratu. Korwin dawno wyśmiał w swoich felietonach te pseudopatriotyczne, PRLowskie 'wzmożenia'. W PISie nikt nie zna ekonomii. A Duda już w ogóle pojęcia nie ma.

! Odpowiedz
2 0 katzpodola

A Korwin się zna?

! Odpowiedz
10 9 tubak

Prezydent RP nie powinien zajmować się takimi sprawami !!! Propaganda demagogia nacjonalizm ma się dobrze w ustach prezydenta Dudy. Historia kiedyś oceni marionetkowość i małość tego człowieka. Najpierw niech rząd RP da pieniądze na ratunek firmom i zwykłym ludziom którzy pracują na tzw śmieciówkach.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 14 ojkonomist

Nareszcie dobre i mądre hasło!!! Podobne hasło propagowane w Niemczech (dot. oczywiście zakupu niemieckich towarów), zrobiło z RFN w ciągu kilkunastu lat potęgę gospodarczą. Ale jest zadanie dla rządu - pilnować cen,

! Odpowiedz
8 11 ziom80

Masz rację trzeba sprawdzać cz produkt ma napis Made in Germany . Jeśli ma to można kupić. Niemcy to jedyny rozsądny kraj w całej europie. Państwo z nadwyżkami budżetowymi i potężnymi koncernami o zasięgu globalnym, które zrobiły z tego kraju światowego eksportera.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,7% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil