REKLAMA
WEBINAR

Kuczyński: Zakopywanie Skarbu

2016-09-16 09:12
publikacja
2016-09-16 09:12

Co po Ministerstwie Skarbu Państwa - dobra zmiana, czy to samo co dotychczas pod nową, "narodową" nazwą? Jak daleko należy się trzymać od blue chipów i czy przejmować się zapaleniem płuc Hillary Clinton? W studio Piotr Kuczyński, główny analityk DI Xelion.

Kuczyński: Zakopywanie Skarbu
Kuczyński: Zakopywanie Skarbu
fot. Grzegorz Kawecki / / Puls Biznesu

- To, co wczoraj się stało, było do przewidzenia. Prezes Kaczyński powiedział, że nie jest zachwycony polityką kadrową, więc wiadomo było, że minister Jackiewicz poleci. Co by pani premier nie mówiła, jasne jest, że była to dymisja karna. Niewiele zostało pod opieką Ministerstwa Skarbu, więc właściwie jest to ruch bez znaczenia. Henryk Kowalczyk ma za zadanie dotrwać do końca roku - komentuje dymisję Dawida Jackiewicza Piotr Kuczyński.

W Ameryce wracamy do normy - dane o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej były nieco gorsze, więc inwestorzy się cieszą. - To jest śmieszne. Ile razy można dyskontować to, że Fed nie podniesie stóp. Według mnie prawdopodobieństwo podniesienia stóp we wrześniu jest niezwykle niskie, Fed bardzo zaskoczyłby rynki podwyżką.

Coraz częściej będzie się wspominało o sondażach przed wyborami prezydenckimi. - W tej chwili są one fatalne dla Clinton - ma tylko 1,5 proc. przewagi nad Trumpem. Ale wyborcy Trumpa albo odmawiają odpowiedzi, albo kłamią w dużej części. 1,5 proc. przewagi Clinton oznacza, że kandydatka Demokratów przegrywa. Po 21 września [decyzja Fedu ws. stóp procentowych - red.] będziemy grali na debatę prezydencką, która odbędzie się 26 września - mówi.

Na polskim rynku smutek, ale nie na mWIG-u - jeżeli ten tydzień zakończy wzrostem, będzie to jego czwarty tydzień wzrostowy, a indeks sięgnie poziomów z początku 2008 roku. Jeżeli zacznie się prawdziwa korekta, na mWIG-u będzie gorzej niż na WIG-u 20 - twierdzi Kuczyński.

Zmienić podatek Belki

Zmienić podatek Belki

Oszczędności stanowią w Polsce 16 proc. PKB. W Czechach dwa razy więcej. Bez zmian prawnych nie będziemy oszczędniejsi.

1 bln zł — taka jest wartość oszczędności zgromadzona przez Polaków, gospodarstwa domowe i firmy. Uczestnicy panelu „Budowanie długoterminowego kapitału narodowego” zastanawiali się, czy to dużo i czy struktura oszczędności jest właściwa.

Rozmawiał Michał Kryński

Źródło:
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (24)

dodaj komentarz
~Donek
Dzien bez pana Kuczynskiego to dzien Stracony ! Jak to mile byc oswieconym przez pana Kuczynskiego codziennie ! Coz za potega intelektu ! Po prostu porazajaca!
~Rutek
Ciekawe czemu ciągle płacze za PO. Czyżby jakieś układy rodzinne czy tylko głupota i czytania za dużo GóWnianej ?
~Krakus
Kiedy zostanie powołana komisja śledczą ws WGI ? Czy wezwą Pana Piotra na świadka ?
~Gość1957
Tak się zastanawiam, gdyby z Kuczyńskiego zrobić Premiera. Kraj szczęśliwości czy dno?
~kasza-lot
Czy tak powinna wyglądać analiza ekonomiczna?
~bk2b
Post k () lonialne i post okupacyjne społeczeństwo Polskie z lat 1939 -1989 roku, nawet po 27 latach nie potrafi dzisiaj stać się w pełni samodzielne i wolne. Zastraszone przez s () wiet *w z okresu napaści na Polskę 17.09.1939 , z okresu walki w Powstaniu Warszawskim kiedy s () & wieci stali na wschodnim brzegu Wisły ,Post k () lonialne i post okupacyjne społeczeństwo Polskie z lat 1939 -1989 roku, nawet po 27 latach nie potrafi dzisiaj stać się w pełni samodzielne i wolne. Zastraszone przez s () wiet *w z okresu napaści na Polskę 17.09.1939 , z okresu walki w Powstaniu Warszawskim kiedy s () & wieci stali na wschodnim brzegu Wisły , walki Narodowych Sił Zbrojnych po 1945 ginących w lasach i brutalnie m *^ rdowanych, niszczonych Polaków w protestach robotników w 1970 , prześladowań st () lin () owskich , wprowadzenie Stanu Wojennego, wprowadzenie Grubej Kreski za rządów M () Zoo Wieckiego zwalniającej zbr (*) dniaszy sta * inowkish z odpowiedzialności karnej , rozkradzenia majątku narodowego po 89 roku , afer korupcyjnych a w tym reprywatyzacyjnej , działanie Sądów, prokuratorów, komorników walczących z postawami patriotycznymi i działaczami Solidarności .... To wszystko spowodowało "wyhodowanie" w naszym kraju całego młodego pokolenia ludzi beznarodowców i bezideowców którzy w imię jakiegoś fikcyjnego spokoju ze strony zbrodniczej Rosji nie potrafią stać się wolni i samodzielni ....Dzisiaj największym wrogiem wewnątrz Polski jest lewactwo i "luzactwo" obyczajowe i kulturowe które dla uprawiania swojej polityki i osiągania swych celów wytacza przeciw Polsce potężne armaty propagandowe a nawet finansowe ( międzynarodowe ratingi, opinie ekonomiczne , wykłady itd... ) .... Polska pierwszy raz od kilkuset lat jest w sytuacji w której mogłaby sama kształtować politykę wokół siebie i rozwijać się gospodarczo i społecznie zabezpieczając swoje bezpieczeństwo w przyszłości wraz z mniejszymi Państwami tego regiony Europy. Jednak jest to sprzeczne z niektórymi interesami państw i "mocarstw" ościennymi takich jak Rosja i Niemcy .... Stąd widzimy dzisiaj tak gigantyczną nagonkę poprzez instytucje międzynarodowe i media zagraniczne i te działające w Polsce należące do obcych mocarstw. Stad widzimy tak brutalny atak obcego kapitału i obcych Polsce wartości.... Polacy !!! Wzywam Was do edukacji i otrzeźwienia ... Edukacji historycznej, pielęgnowania patriotyzmu, postaw społecznych i rozwijania swoich rodzin, oraz dbania i rozwijania swoich rodzimych firm i biznesów w Polsce ... Wzywam Was do zapoznania się z wykładami prezentowanymi na YT takich osób jak Jacek Bartosiak-geopolityk , Radosław Pyffel -AIIB Chiny , Andrzej Nowak- historyk; Leszek Żebrowski- narodowiec i historyk, Witold Gadowski- socjolog, i wielu innych bogatych w wiedzę ludzi....
~Olo
Ale o co chodzi, przeciez chyba nikt, kto zna sie choć troche na polityce i stara się bezstronnie oceniać fakty nie wierzy, że nagła dymisja to było cos zaplanowanego.
~Az
Pan Piotr jest ok tylko dlaczego popierał platformę oszustów i jej chęć do sprowadzenia całej masy nachodzcow z pustyni.
~Twardejondro
A wczesniej 8 lat kondominium i walki z Polakami i polskoscia, propagowania gender, nagnki na Kosciol.
~Niestety odpowiada ~Twardejondro
Kondominium to dopiero będziemy przez obecnych oszołomów i to niestety szybciej niż później. I będzie to kondominium dosłowne, a nie metaforyczne.

Powiązane: Donald Trump

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki