Kuczyński: Wycieczka w Himalaje

Na giełdach w Stanach Zjednoczonych rozpoczyna się sezon publikacji wyników kwartalnych. Akurat w momencie, gdy indeksy znajdują się w pobliżu maksimów wszech czasów. Czy raporty spółek dadzą inwestorom tlen na dalszą wspinaczkę w górę? Jak zachowywać się będzie polska giełda? M.in. o tym porozmawiamy z głównym analitykiem Domu Inwestycyjnego Xelion Piotrem Kuczyńskim.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 gordon-gekko

Duzo do powiedzenia w kwestii crypto nie ma

! Odpowiedz
0 7 pkc

zadam jedno pytanie czy kupujesz w kryptowalucie bułki na śniadanie?

BTC nie jest walutą, gdyż nie ma cechy RETENCJI WARTOŚCI. Pieniądz fiducjarny ma wartość, a więc może służyć do retencji wartości. Wartość pieniądza fiducjarnego wynika z faktu, że jest przynajmniej jeden podmiot, który nie może odmówić jego przyjęcia w celu umorzenia zobowiązań płacącego. Tym podmiotem jest państwo, a zobowiązaniem podatki. Ponieważ płacenia podatków i tak nie jesteśmy w stanie uniknąć, więc potrzebujemy pieniędzy i ta nasza potrzeba nadaje im wartość. Nie ma natomiast żadnej potrzeby w posiadaniu bitkojna, więc cena, jaka jest za niego płacona ma jedynie charakter dobrowolnej darowizny. Z żebractwa żyje wielu ludzi i niektórzy nawet całkiem dobrze. Tak samo jest z bitkojnem: wielu porobi na nim fortuny. Ale będą to fortuny odebrane innym ludziom.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
11 12 open_mind

Świat jest w takiej tragicznej sytuacji pod każdym względem że ludziom nawet się nie śni jak zostanie potraktowany przez los. Jak bym miał napisać co świat czeka, na podstawie własnych wnikliwych obserwacji, i jak niski poziom wiedzy zorientowania i wysoki arogancji posiadają to by mnie zlinczowali. Powtarzam że nie liczmy że wyjdziemy z tej opresji łagodnie – nie bo ludzie są za aroganccy i zepsuci a poziom psychologiczny ludzkości zszedł do poziomu kapuścianych głów. Psucie świata rozpoczęło się przed dekadami, między innymi przez wyrzucenie modlitw – symboli religijnych do zepsucia samej religii włącznie, Ludzie dzisiaj mylą wszelkie pojęcia i zbytkują do-woli twierdząc że życia po śmierci niema. Tak i mają rację ci co tak twierdzą - bo oni w to wierzą to dlaczego miało by ich spotkać coś „fajnego”.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 1 open_mind

Dla potrafiących zrozumieć.
https://www.youtube.com/watch?v=C265lgxU3Pc

! Odpowiedz
1 7 gajowy1 odpowiada open_mind

Nie mogłem się doczekać, kiedy napiszesz swój drugi komentarz jak to zawsze robisz, bo twoja myśl jest wielka i nigdy się nie mieści w jednym komentarzu.

! Odpowiedz
0 0 (usunięty) odpowiada gajowy1

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 1 open_mind odpowiada (usunięty)

„bo twoja myśl jest wielka i nigdy się nie mieści w jednym komentarzu.” Tak i przykro że tak mało dzisiaj mamy trzeźwo i mądrze myślących ludzi, a za cały ten „bałagan” spokojnie możemy obarczyć kapuściane głowy z którymi elity świata robią co chcą, smarując im życie długiem i propagandą na każdym szczeblu. A „Kapuściane głowy się wprost zachwycają że maja taką możliwość.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 1 bionikjaga odpowiada open_mind

1289 wyświetleń na youtube. Skąd Ty wynajdujesz takie głupoty?

! Odpowiedz
1 1 open_mind odpowiada bionikjaga

To dopiero jest parę godzin to świetny świetny prognostyk – a dla ciebie jak stado kapuścianych głów się do czegoś nie garnie jak oszalałe to to są głupoty, współczuje.

! Odpowiedz
0 4 bionikjaga odpowiada open_mind

Mam coś na współczucie:
https://www.youtube.com/watch?v=BpzwJ3UmrkY

ciągle aktualne

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,0% VII 2018
PKB rdr 5,2% I kw. 2018
Stopa bezrobocia 5,9% VI 2018
Przeciętne wynagrodzenie 4 848,16 zł VI 2018
Produkcja przemysłowa rdr 6,8% VI 2018

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl