Kuczyński: Nasza giełda zachowuje się fatalnie

Jak co piątek, rozmawiamy o tym, czym żyły rynki w mijającym tygodniu. Na nasze pytania odpowiada Piotr Kuczyński - główny analityk Domu Inwestycyjnego Xelion.

Kuczyński: Nasza giełda zachowuje się fatalnie

Bankier.pl: Czy to, co w tym tygodniu widzieliśmy na GPW, to sygnał zakończenia korekty i powrót do wzrostów?

Piotr Kuczyński: Zdecydowanie nie widzę tego, co można by określić zwrotem, wręcz odwrotnie. Nasza giełda zachowuje się fatalnie. Szczególnie było to widać w czwartek kiedy indeks WIG20 spadał, a węgierski BUX wzrósł o 1%. Węgierski BUX jest na poziomie z początków maja. WIG20 do tego bardzo daleko...

Bankier.pl: Politycy PiS zdają się wycofywać ze swoich najkosztowniejszych pomysłów przedwyborczych (dopłata do dzieci, podatek bankowy). Czy to już czas na kupno akcji banków?

Piotr Kuczyński: Nie widzę w tej chwili pomysłu na wycofanie się z pomysłu podatku bankowego. Owszem jeden z posłów PIS, pan Henryk Kowalczyk mówił o tym, że najprawdopodobniej w 2017 r. ten podatek będzie dopiero wprowadzony, ale jest to chyba oczywiste dlaczego tak mówi: skoro wybory są planowane na 25 października, to nawet jak wygrają Ci którzy chcieliby wprowadzić ten podatek, to zanim wszystko się, trzeba ukonstytuować rząd, sejm, odbyć posiedzenie i najprawdopodobniej nie udałoby się tego zrobić w 2015 r. Trzeba by było w 2016 r., a ponieważ w ciągu roku podatkowego nie należy zmieniać niekorzystnie podatków, no to mogłoby obowiązywać od 2017 r. Takie jest rozumowanie...

Bankier.pl: Co Pan sądzi o sytuacji na rynku złota, które w lipcu potaniało o 7,5%, osiągając najniższą cenę od ponad 5 lat?
Piotr Kuczyński: Złoto przełamało poziom 1100 dolarów, który ja uważałem za nieprzekraczalny, bo w wielu kopalniach jest to koszt wydobycia... Złoto jest w niełasce z powodu siły dolara.

Bankier.pl: Jak Pan sądzi, czy we wrześniu zobaczymy pierwszą od niemal dekady podwyżkę stóp procentowych w USA?

Piotr Kuczyński: Ostatnie posiedzenie Fedu nie dało wyjaśnienia. To jest tak: na dwoje babka wróżyła... W tym roku prawie na pewno zobaczymy podwyżkę.

Rozmawiała Anna Drozd

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~batman

jesli ktoś jest początkujący i chce cos zarobic na giełdzie, to musi sobie jakos pomóc (np Debarex). natomiast stare rekiny giełdowe poradza sobie, bez obaw!

! Odpowiedz
0 0 ~san

Cuchnące szambo.
Trwa obecnie bezwzględna, brutalna walka o numery na listach wyborczych zakłamanej partii wina, cygar i tysięcy afer. Degeneraci walczą na noże o koryto, immunitet, przywileje i łatwą kasę z pieniędzy podatników. Zanurzeni po szyję w cuchnącym szambie nie powinni tak wierzgać nogami, bo się zatopią;- )) Oderwanie ich i ich przydupasów z PSL, popieranych przez
"resortowe dzieci" i dzieci komunistycznych aparatczyków z TVN i GW od koryta będzie trudne. Usłużne media walczą o łatwy ogromny szmal z reklam ze spółek SP a zwłaszcza z banków. Różni analitycy zależni są od szmalu swoich pracodawców tj. instytucji finansowych i banków. Oni też obawiają się nadchodzących zmian i wiedzą dlaczego. Niektórzy z nich ( nie wskazując palcem;-) włączyli się do propagandy tonącej koalicji PO-PSL wspieranej przez neokomunistów. Inteligentni, myślący ludzie powinni być odporni na tą brutalną propagandę.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Grzechu_comeback

panie "analityku".... czyli wg pana ogon macha psem? Prasa donosi, że "rządowa" część Rady Nadzorczej będzie zmieniać Prezesa PKO BP, bo...... bo tak!
Bo taki mamy klimat, bo sondaże szorują po dnie i trzeba zapychać stołki GDZIE SIĘ DA!!! Od kancelarii PrezydĘta (tak! to jest możliwe) po NAWET BANK!!!
Inny przykład: takie Chiny, coraz to nowe drogi, autostrady, tory, linie, nie stacje, linie metra itd. a w Polandii Kuczyńskiego? ZWIJANIE kolei, autostrady najdroższe na świecie i budowane bez ładu i składu, metro.... ręce opadają. Nawet premiera pociągiem może dojechać tylko do Wrocławia a dalej....koniami. Nawet meble musi za sobą wozić, taka bida "w terenie".
A Pan coś to p.....li o "fatalnym zachowaniu giełdy"??? A jak ma być skoro niedługo cofniemy się do lepienia gliny. Inwestycja w Polandii Kuczyńskiego powstaje bo.... "najtańsza siła robocza w Europie...." To pewnie jest potwierdzeniem naszego "potencjału" innowacyjności...
Jak ma się zachowywać w kraju TOTALNIE oderwanym od NORMALNOŚCI, gdzie o np. stanowisku decyduje doświadczenie i kompetencje, gdzie sondaże są wyłącznie dopalaczem do lepszego działania itd..... TAM giełda, i nie tylko, zachowuje się normalnie....

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 9 ~spoko

A PIS śmieje się do rozpuchu

Gdzie był KNF w latach 2005-2009 oraz Urząd Ochrony Konsumentów!!!.

Politycy CHEŁPILI się wtedy wzrostami gospodarczymi wywołanymi takimi produktami jak:

1. Kredyty hipoteczne w CHF
2. Ubezpieczenia na Życie ze składkami regularnymi

Przecież Państwo zbierało podatki: od branży budowlanej, finansowej, ubezpieczeniowej i rynku kapitałowego !!!. Chyba tylko po to by żyło „wam” się lepiej !!!. Teraz chcecie PODATKIEM BANKOWYM pozyskać głosy „nieświadomych wyborców”. Dlaczego nikt z was nie zaproponuje rozwiązania lub złagodzenia tego problemu przy wykorzystaniu 15-25 mld USD z naszych, społeczeństwa pieniędzy zgromadzonych w NBP( łącznie 105 mld USD). Rozłożonych np. w pięcioletnim wehikule transferowym lub nawet ich przesuniętym w czasie rewersem, zabezpieczoną skutecznie inżynierią finansową i wypchaną na rynki zagraniczne. Nazwa produktowa „ DOBRY DOM POLSKA ”. Jeśli jako dobrzy gospodarze DBACIE o dobro społeczeństwa, to dlaczego nie chcecie wykorzystać do tego tych środków . Oczywiście obsłużyć proporcjonalnie kredyty hipoteczne denominowane w CHF, USD, EURO i PLN.
Na początku 2006 r. Związek Banków Polskich - głównie pod naciskiem dużych banków - zwrócił się do Generalnego Inspektora Nadzoru Bankowego z prośbą o wprowadzenie zakazu udzielania kredytów walutowych. - Zadłużać trzeba się w tej walucie, w której się zarabia - mówili zgodnie ówczesny prezes Banku Pekao Jan Krzysztof Bielecki i szefujący ING Bankowi Śląskiemu Brunon Bartkiewicz. - Nie chcę patrzeć, jak moi klienci bankrutują, bo zmienił się kurs waluty - grzmiał Bielecki.
Inicjatywę wielkich banków oprotestowały jednak mniejsze, które zarabiały głównie na kredytach walutowych (miały one wyższą marżę). Ostrzegały, że taki zakaz zamknąłby drogę do kredytu hipotecznego nawet co czwartemu chętnemu. W spór zaangażowali się rządzący w tym czasie Polską politycy PiS. - Nie rozumiem polityki utrudniania dostępu do kredytów i nie zgadzam się z nią - mówił premier Kazimierz Marcinkiewicz.

oto jak Duda i PIS pomogli frankowiczom i jak pomogą na jesieni
Komunikat KP PiS dotyczący zalecenia Komisji Nadzoru Bankowego z 2006r.
http://www.pis.org.pl/article.php?id=4415

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 0 ~adamek

TO EFEKT NIE-RZADU PARTI MIŁOŚCIPO-PSL=ZAMACH SMOLEŃSKI=AMBER GOLD=150 MILIRDÓW UKRADZIONYCH ZAUTOSTRAD=150 MILIARDÓW UKRADZIONYCH PODATNIKOWI ZA ORLIKI=25 MLD. UKRADZIONYCH PRZY BUDOWIE STADIONU NARODOWEGO- MKUWA I ZŁODZIEJ MUCH A, POZABANKOWE CENTUM FINANSOWE NOWAKA I TUSKA 25 MILIARDÓW PLN!!!JESZCZE WAM ZYDOWSKIE PSY ZŁODZIEJSKIE I SUKI-LESBY MAŁO!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 8 ~spoko

Każda działalność gospodarcza broni swojej rentowności

Propozycja KUKIZA niejako zmierza do likwidacji SEKTORA BANKOWEGO

PODATEK BANKOWY nawet: 3,9% rocznie wartości aktywów bankowych
ok. 60 mld PLN = 3,9% * (1 bilion 600 mld PLN/rocznie)

źródło:http://stooq.pl/n/?f=977619&search=przecinek
sprostowań późniejszych brak

Podsumowanie propozycji:
ODLOT !!!
Kiedyś było takie Hasło „pij mleko będziesz większy”
Dzisiaj „pij PLATONA, a zostaniesz PITAGORASEM lub ARYSTOTELESEM”,
Polak potrafi, jest lepszy do GREKA
Tylko nie zapomnijcie zmienić USTAW, co by można było napić się w spokoju na ławeczce !!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 5 ~spoko

Nic dziwnego skoro PIS proponuje:
Podatek Bankowy 0,39% w skali roku

Propozycja PIS

Przychody urocznowione:
ok. 6 mld PLN = 0,39% * (1 bilon 600 mld PLN/rocznie)
Rachunek zysków i strat PIERWOTNEJ propozycji (podatek bankowy = 0,39%):
- w pierwszym roku (2015):
1. STRATY ok.150 mld PLN - na wartościach aktywów w OFE + PZU + inwestorzy indywidualni + koszty spadku wzrostu PKB w stosunku do tego jaki można by było osiągną bez tego REPRESYJNEGO Podatku( związane z zachowaniem konsumentów, banków i kosztu kapitału).
urocznowiony spadek wzrostu PKB2015
Koszty(urocznowione) = 10-12 mld PLN
Koszty(uroczno.) – Przychody(uroczno.) =(10-12 mld PLN) - 6 mld PLN = (4-6) mld PLN

2. w drugim (od 2016 r.) i kolejnych latach, Corocznie w procentach:
Coroczny spadek wzrostu PKB(trwały i systemowy) ok.(0,24-0,36)% w stosunku do
PKB(bez podatku). Koszt tego kapitału jest w wysokości: (70-180)% w skali roku i zależy od formuły matematycznej. Osobiście nie chcę być obciążany tak DROGIM kredytem dla realizacji tego PROJEKTU. Skarb Państwa i Samorządy zadłużają się, obciążając MNIE kredytami o koszcie rzędu (2,5-4,5)%.

Rachunek zysków i strat po SKARCENIU przez NBP Lipiec 2015 (podatek bankowy ≤ 0,39):
Lipcowe wypowiedzi NBP mogą zdefiniować te straty w 2015r. na ok 75 mld PLN i czasowe przesunięcie strat corocznych na 20017r.
1 .STRATY2015r. ok. 75 mld PLN w 20015 r.
2. od 2017 r. i kolejnych latach, Corocznie w PROCENTACH:
Baza do obliczeń wpływu: urocznowiony spadek wzrostu PKB2015
Koszty(urocznowione) = 8-12 mld PLN
Koszty(uroczno.) – Przychody(uroczno.) =(8-12 mld PLN) - 6 mld PLN = (2-6) mld PLN

Coroczny spadek wzrostu PKB( trwały i systemowy) ok.(0,12-0,36)% PKB w stosunku do
PKB(bez podatku). Koszt tego kapitału jest w wysokości: (35-180)% w skali roku i zależy od formuły matematycznej.
Osobiście nie chcę być obciążany tak DROGIM kredytem dla realizacji tego PROJEKTU. Skarb Państwa i Samorządy zadłużają się, obciążając MNIE kredytami o koszcie rzędu (2,5-5)% w skali roku i mnie to wystarczy. Nie chcę „ PROVIDENTA ”.


Podsumowanie:
To co PIS proponuje to jest zamęt na rynku kapitałowym, zubożenie społeczeństwa, trwałe świadome obniżanie długoterminowego PKB, w stosunku do PKB bez tych obciążeń podatkowych. NBP nie przeprowadziło analiz w przedmiotowej sprawie. Węgry obniżają wysokość tego podatku wprowadzonego w 2010 r. z 0,53% do 0,31% w roku 2016 r. i będą go ZMNIEJSZAĆ dalej w latach 2017-2019 r.. ( dlaczego ?!, skoro jest taki POŻYTECZNY ! ).
Nie dla IDIOTÓW !!! Podatek jest liczony od (1 bilon 600 mld PLN)*0,39%=6 mld PLN, aktywa własne banków to tylko ok. 200 mld PLN, reszta to NASZE pieniądze !!! ( 1 bilion 200 mld/PLN to depozyty obywateli i przedsiębiorców)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 0 ~dk

"Anioł nienawiści" z partii wina cygar i tysięcy afer---Niesiołowski vel Myszkiewicz.
Niesiołowski o PO w 2001: Uważam, że PO to twór sztuczny i pełen hipokryzji. Oni nie mają właściwie żadnego programu. Nie wyrażają w żadnej trudnej sprawie zdania. Nie występują pod własnym szyldem, bo to ich zwalnia z potrzeby zajmowania stanowiska w trudnych sprawach. To jest oczywiście gra na bardzo krótką metę. Udają, że nie są partią, a nią są. Udają, że wprowadzają nową jakość, że są tam nowi ludzie. (...) O PiS nie chcę mówić. Tam są moi przyjaciele. (...) Samego PiS nie chcę oceniać, jest tam dużo wspaniałych ludzi.

Stefan Niesiołowski - w wywiadzie "Naśladujmy Litwę", Życie 01.08.2001

Platforma jest przede wszystkim wielką mistyfikacją. (...) W istocie jest takim świecącym pudełkiem. Mamy do czynienia z elegancko opakowaną recydywą tymińszczyzny lub nowym wydaniem Polskiej Partii Przyjaciół Piwa, której kilku liderów znakomicie się odnalazło w PO.
Stefan Niesiołowski - "Świecące pudełko", Gazeta Wyborcza 19.09.200
Do rudej ferajny dołącza nowy nabytek "Misiek" Kamiński, mecenas Giertych znany oszołom i homofob oraz syn Leppera. Czego nie robi się dla trwania przy korycie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 ~max

Czy znajomy Kuczyńskiego ze stanu wojennego ( opisywał to przez laty "Puls Biznesu") komunistyczny agent WSI i skazany za aferę FOZZ płk. G. Żemek jest klientem DM Xelion? Przypomnijmy ludzi zatrudnionych w wielkich aferach Domów Maklerskich i ich życiorysy z akt IPN-u. W wyszukiwarce opisy i "bohaterów" tych afer są dostępne....

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
WIG20 -4,29% 1 850,61
2020-02-27 17:15:00
ZŁOTO -0,07% 1 641,75
2020-02-27 19:26:00
WIG -3,99% 51 318,69
2020-02-27 17:15:02
WIG30 -4,02% 2 145,34
2020-02-27 17:15:01
MWIG40 -3,15% 3 686,78
2020-02-27 17:15:01
DAX -3,19% 12 367,46
2020-02-27 17:37:00
NASDAQ -1,13% 8 879,43
2020-02-27 19:15:00
SP500 -0,93% 3 087,44
2020-02-27 19:15:00

Znajdź profil

Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.