REKLAMA

Kotecki (RPP): Widać realne ryzyko powrotu do podwyżek stóp procentowych

2023-03-30 09:40
publikacja
2023-03-30 09:40

Inflacja zatrzyma się na podwyższonym poziomie i nie będzie już spadała. Widać realne ryzyko powrotu do podwyżek stóp procentowych w Polsce - ocenił w rozmowie z Business Insider członek RPP Ludwik Kotecki.

Kotecki (RPP): Widać realne ryzyko powrotu do podwyżek stóp procentowych
Kotecki (RPP): Widać realne ryzyko powrotu do podwyżek stóp procentowych
/ Europejski Kongres Finansowy

"Projekcja inflacyjna jest przygotowana przy braku zmian stóp procentowych, czyli w horyzoncie 2025 r. zakłada utrzymanie głównej stopy NBP na poziomie 6,75 proc. Mimo tego założenia inflacja nie wraca w tym okresie do celu banku centralnego, czyli 2,5 proc. Uważam, że realnie grozi nam ryzyko powrotu do podwyżek stóp procentowych, bo inflacja zatrzyma się na podwyższonym poziomie i nie będzie już spadała" - powiedział cytowany przez BI Kotecki.

"W październiku i jeszcze w listopadzie ubiegłego roku część członków RPP mówiła, że w 2023 r. możliwe są obniżki stóp procentowych. Teraz tej narracji właściwie już nie ma. Nawet jeśli większość członków RPP nie głosuje za podwyżkami, to przynajmniej w warstwie retorycznej nie dopuszcza możliwości obniżenia stóp procentowych. To jest pewien postęp, bo jest za wcześnie na mówienie o rozluźnianiu polityki pieniężnej" - dodał. 

Reklama

tus/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (36)

dodaj komentarz
jenak
A pewnie, że widać.

Z "kryzysów" nadal nie wyszliśmy.

Najmniejszych przesłanek nie zauważyłam.


U Niemca w każdym domu ma być pompka i termo wokół z lustrem na wierzchu. Atom, ostatni skansen, właśnie do kasacji.


Tylko, że... może ktoś zauważył....

1/ kasy wszędzie puste, nawet
A pewnie, że widać.

Z "kryzysów" nadal nie wyszliśmy.

Najmniejszych przesłanek nie zauważyłam.


U Niemca w każdym domu ma być pompka i termo wokół z lustrem na wierzchu. Atom, ostatni skansen, właśnie do kasacji.


Tylko, że... może ktoś zauważył....

1/ kasy wszędzie puste, nawet z mega długiem wokół (Grecja i Włochy, że hoho)
2/ stare ludzie wokół
3/ no i kto wynajmie za taką cenę, żeby to wszystko spłacić....?


Przepraszam za tę parę bzdurnych detali tak z samego rana....
bha
Cóż...Bez mydlenia oczu bez krótkowidztwa wygodnego na wielu. Sekretnie wysoka globalną furtkowo sznurkowa wygodna wielu na rynkach krajowych najwyższa sekretna inflacja w detalu raczej zatrzyma się na stałe z tendecją do niestety raczrmej do wzrostu i non stop zmiany cen jak w kalejdoskopie bez umiaru. Niestety
jaszczura
Wasz ruskij czatGPT chyba nie wyszedł, jak widać.
jaszczura
Lud chciał wstać z kolan przez konsumpcję? Bardzo proszę.
jenak
Najlepsze są stopy powyżej inflacji. Ale w ostatnich miesiącach jakby animusz ostygł. Już nie powyżej inflacji, a jedynie propozycja, aby o 1% podwyższyć. Co to się stało?
and00
To polityk opozycji, tej totalnej, co ma mówić?
jankarol
Kotecki to człowiek Tuska od wprowadzenia w Polsce euro. - Państwa przyfrontowe mają wyższą inflacje bo potrzebują pieniędzy na zbrojenia. W tym wypadku inflacja to podatek niż spadek wartości złotówki a raczej mamy umacnianie się złotówki. Towarów nie brakuje i rząd szykuje się do spalenie lub wyrzucenia zgromadzonych zbóż bo nie Kotecki to człowiek Tuska od wprowadzenia w Polsce euro. - Państwa przyfrontowe mają wyższą inflacje bo potrzebują pieniędzy na zbrojenia. W tym wypadku inflacja to podatek niż spadek wartości złotówki a raczej mamy umacnianie się złotówki. Towarów nie brakuje i rząd szykuje się do spalenie lub wyrzucenia zgromadzonych zbóż bo nie ma gdzie magazynować nowych zbiorów. W Hiszpanii gwałtownie spadła inflacja bo odkręcono kurek z tanimi paliwami. W Polsce nad utrzymaniem drogiego gazu, prądu i benzyny czuwa monopolista Orlen. Kredytobiorcy w złotówkach też chcą iść do TSUE a ten pseudo ekspert pcha ich tam nawołując do podwyżek stóp o 250pb. Terrorysta czy prowokator ?
akcjoinm
ten Kotecki to albo oderwany od rzeczywistości albo na usługach banksterów. Gospodarka hamuje a ten monotematycznie powtarza brednie. Stopy % dobijają kredytobiorców i mamy je jedne z najwyższych w strefie euro gdzie średnia jest 3,5% a my 6,75%. Może niech zrobi tak jak w Argentynie 78% . Nawet u ruskich gdzie w zasadzie powinna ten Kotecki to albo oderwany od rzeczywistości albo na usługach banksterów. Gospodarka hamuje a ten monotematycznie powtarza brednie. Stopy % dobijają kredytobiorców i mamy je jedne z najwyższych w strefie euro gdzie średnia jest 3,5% a my 6,75%. Może niech zrobi tak jak w Argentynie 78% . Nawet u ruskich gdzie w zasadzie powinna być dużo wyższa jest 7,5%.
akcjoinm
19 czerwonych łapek, widzę banksterka w akcji. Czekajcie na pierwsze prawomocne wyroki z waszych złodziejskich WIBORów. Skończycie jak Getin Noble i Idea Bank a niektórzy na ławkach oskarżonych !

Powiązane: Polityka pieniężna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki